zmysel života...?

mari

Tak to ti urcite na 100% verim elle. Len ja som v mojom zivote (som v kontakte s mnohymi ludmi rozlicneho veku a rozlicnych narodnosti) robim zaujimave skusenosti. Ti co najviac ublizuju inym ludom, takym ludom bolo este viac ublizene.

sofrineta

hm prave otca som mala na mysli, kto celý život ubližuje , a nech už mu nebolo akokoľvek dopriate lásky,alebo tak ...nemá právo psychicky ubližovať svojej rodine, to sa skrátka odpustiť nedá a hovorte si čo chcete ja viem o čom hovorím

elle

Mari podla mna zlé, ukrutné spravanie sa nedá ospravedlniť výchovou, alebo nedostatkom lasky v detstve. Každy svojpravny jedinec si musí byť vedomy svojich činov a niest za seba zodpovednost...

mari

Ono je skutocne tazko odpustit, alebo dokonca otvorit svoje srdce cloveku, ktory mi ublizuje. Zacat by sa asi malo najprv s pochopenim. Chapat alebo mat porozumenie pre spravanie ineho cloveka. Ved ti, ktori ublizuju, sa sami museli stat v minulosti obetami ublizenia. Alebo jednoducho nedostali lasku, ktoru ako deti potrebovali a este sa s tym nevyrovnali.
Mozno je to trochu sialena predstava, ale su ludia, ktori dusevne alebo telesne ublizenie-zranenie, ako virus prenasaju dalej ma inych ludi.

sofrineta

gashty no vieš koľko to dá práce a hlavne energie aby si to srdce otvoril aj pre tých čo si to vôbec nezaslúžia ?! v tomto viem o čom hovorím a ti poviem , že najprv im musíš odpustiť a človeku , ktorý ti celý tvoj doposiaľny život ubližuje sa nedá odpustiť...ako potom dosiahnuť ten pokoj ?

gashty

suhlasim z 123456.raz mi jeden mudry clovek, ktoreho si nadovsetko vazim povedal, ze pokial nenajdem mier vo svojom srdci a neotvorim ho pre ostatnych(aj ked oni si to mozno nezasluzia), nebudem nikdy stastna.odvtedy nad tym stale premyslam...

janka

aky je zmysel zivota, ked zomieraju ti, ktorych najviac milujem...?! dnes to boli dvaja-19 rocny chlapec-zivot pred sebou. a uj-najlepsi clovek na svete v najlepsich rokoch. pred rokom moja matka..... ja uz nevladzem....

123456

zmysel zivota je najst pokoj v dusi... neviem, ci slovo zmysel je spravne... skor ciel, alebo to po com ja v zivote najviac tuzim... pokoj v dusi...