tlak v hlave

matus

ahojte!...aj ja mam taketo problemy kazdy den :'(....rano je to v pohode ale potom to prechadza do stavu ked mam silny tlak v ociach a v hlave a ked si chytim tvar tak a dam ruku prec citim ako keby som ju tam este stale mal .... vsetko to zacalo v decembri a vtedy sa mi nehorazne krutila hlava so myyslel ze to neprezijem bol som na pohotovosti tam mi povedali ze treba vysetrenia ale ze asi nejaka infekcia..dali mi lieky ...nepreslo to .... stlae som mal zavraty...isiel som k doktoram na vysetrenie ..ocne pozadie ok , usny mi povedal ze by som mohol mat zapal rovnovazneho nervu...ale nedal mi lieky lebo ze to prejde aj samo a ze to moze byt aj ina pricina ...a tak som skoncil u gastroeneterologicky, ktra mi zistila reflux, helikobaktera pylori, a mal som velmi zvisene precenove testy !!! a to smi uz tyzden pred tym asi brali krv a tam bolo setko v poho a po tyzdni len tak sa mi zhorsili s nejakej hodnoti 0,7 co tak ma byt na 7 !!!! tak som bral asi 7 liekov denne ale potom zacal ten tlak v hlave a ociach a trpnutie koncatin a tvare....na to som bol u neurologicky a ta mi povedala ze mam slabo vyzivovane nervy....a ze aj neurologicke vysetrenie je v norme aj RTG ...ale ja vazne neviem co mam robit.... :((( stale rozmyslam ze ako som sa mal este na pred decembrom fajn a teraz stale zle ....a doktorka mi vraci ze to je psychika no ja neviem sam .... pls odpiste :(

jackass

mozno intrakranialna hypertenzia - vysoky vnutrolebecny tlak. zistuje sa to na ocnom pozadi, ale na to ta musi odporucit obvodny, alebo prsote lekar za kt. prides s tymto problemom. GL

mata

Odpisujem Vám všetkým.Nevie či Vám pomôžem ,ale to čo opisujete som prežívala aj ja. Prešla som x vyšetrení a všetko v poriadku.Dostávala som stále väčší strach z neistoty a z toho čo mi je.
Tak ako každý somneverila že je to psychika.Išla som k psychiatričke a naozaj to pomohlo.Lieky sa neužívajú ako pri nejakej bežnej chorobe ale dlhodobejšie. Aj rok.Podľa posúdenia lekára.Hlavne že sa to dá vyliečiť.Ja mám 37 rokov ,beriem ich päť mesiacov aje to zo dňa na deň lepšie.

mijka

peter ds..ako ti nakoniec zistili čo ti je? ja som bola na magnetickej rezonancii mozgu- nič mi nezistili, tak ja to asi nebudem mať tým...tie závraty..
viem tak, že od MG rezonancie neexistuje podrobnejšie vyšetrenie, no možno sa mýlim, nie som si istá.
mohol by si napísať prosím ako ti to zistili?dakujem

peter ds

Ja vam poviem co vam je.V mozgum mas dve dutiny ktore vyplna mozgovy mok pokial mas tieto dutiny zvacsene alebo za ti v nich nahromadi velke mnostvo mozgoveho moku ktori neodteka,necirkuluje tak to sposobuje ten tlak a bolesti hlavy zavrate atd... mne to zistili az po vsetkych dostupnych vysetreniach a teraz cakam ake lieky my na to predpisu... ked ich dostanem tak vam dam vediet nazov...

aisha

No ahojte vsetci...mna uz moja obvodna nechce nikam poslat. Ked k nej pridem s chrípkou len sa ma opýta ci ma v hlave stale tlačí a či trpnutie neprestalo...ja jej poviem, ze je to stale horsie a ona si to len napise...ze boli mi spravene vysetrenia a nic mi neni a hotovo....vysvetlite mi naco by si clovek zbytocne zneprijemnoval zivot a vymyslal si ze mu je zle.

mijka

môžte si kuknúť tému krčná chrbtica, pocit na dopadnutie...tam nájdete ľudí s podobnými problémami aké máte vy.:((