Stava sa to aj vam?

Príspevok v téme: Stava sa to aj vam?
uhlie

Chcel by som sa spytat muzov aj zien na chovanie v jednej situacii. Idete vo vytahu s velkym zrkadlom. Zrazu nastupi nejaka zena a zacne sa upravovat. Cesat, ruzovat, prsa si popravovat, atd... Ako sa v takej situacii chovate? Mne sa to stalo uz niekolko krat a tak by som rad vedel, ako sa chovaju iny. Viem, ze na Slovensku sa zeny rady strapnuju a ze im nevadi, ked si o nich clovek pomysli, ze su napr. humusacky, ked sa musia stale upravovat a to este aj pred uplne neznamym clovekom. Zien by som sa chcel opytat, ci im to nepripada trochu trapne, ked sa pretrcaju pred zrkadlom v pritomnosti neznamych ludi. A este by som sa chcel spytat, ci by im nevadilo, keby som si v takej situacii usral, alebo zacal si popravovat vajcia, aby som trochu vyrovnal situaciu?

jankaaaaaaaaa

ved ja ti nepisem ze sa mas obmedzovat v pozerani :D ale byt nejako ohladuplnejsi. tie veci co si spomenul su uplne odlisne ako upravovanie. to ze sa zena upravuje pred zrkadlom neznamena ze tam zaberie nejake meisto a kvoli tomu sa tam uz nik iny nevmesti. ako ked by niekto lezal na zemi v buse tak by ho ludia museli prekracovat a zavadzial by tam. upravujuca sa zena vo vytahu nezavadzia nikomu ani nicomu ani prevadzke vytahu.
sama som spomenula ze mi tiez nepride velmi vhodne ked sa zena zacne na verejnosti machlit. ale pooupravenie sa napr. vo vytahu nieje nic co by niekoho obmedzovalo. to ze to niekomu vadi, lebo sa mu to nepaci je uz ina vec, je to o tolerancii.. vytah je urceny na prepravu ludi. lenze naco tam je potom to zrkadlo? presne nato aby sa pocas prepravy clovek nenudil ale pozrel sa ako vyzera a trocha poupravil ked ide niekde na pohovor alebo co.. tak ako su niekde radia v cakarni, alebo televizory v buse. to teraz ludia nemaju pocuvat radio alebo pozerat telku lebo tieto veci sa nachadzaju v priestoroch , ktore nato niesu urcene???

beskyd

hmm.. zeny uzkostlivo dbaju na to aby vyhovovali kriteriam ktore na ne kladu media pokial ide o vyzor. ja som chodil casto do univerzitnej kniznice v BA a pravidelne som videl ze ked daka zenska odchadzala zo satne tak isla nabok k zrkadlu a zacala si tam cechrat vlasy a obzerat sa ci je nastylizovana do pozy ktoru spolocnost a masy vyzaduju. ale neviem ci je to taky problem vo vztahu k niekomu kto tie typy nevyhladava, raz sa stretneme na kopaniciach v boji o prirodzenu, prijemnu makku laskavu nekomercnu zensku ktora je svoja a kasle na trendy lebo ani doma nema telku tak si priprav daku vyzbroj na mna kolego:)

uhlie

Obmedzovat niekoho pozeranim? Tak to je gol. Skade si prisla?

SKusim to napisat este zrozumitelnejsie. Niektore veci, ktore su vykonavane na miestach, ktore nie su na to urcene, mozu inym ludom vadit. Uvediem niekolko prikladov: lezanie v autobuse na podlahe, hlasne telefonovanie na prednaske, zena na muzskom, alebo muz na zenskom WC, tyranie zvierat, alebo ludi pre nezavisleho pozorovatela.

lost

lenze upravovanie sa nie je zakazane.. :)

vlasy.. mozno tam ma len nejaku pavucinu a chce si to dat dole..
ruz.. mozno je len hladna..
prsia.. mozno si len kupila zlu velkost podprsenky..

ale nemoze existovat vytah, kde je zo 6 stran zrkadlo :D pri najhorsom by som sa pozeral do podlahy

alebo len pozral ako sa "upravuje" - tak blbemu pohladu by sa snazila uhnut a isto by prestala :D

ani ja nemam rad ak mi niekt ovojde do zorneho pola a najhorsie je to ked idem na schodoch za niekym...

jankaaaaaaaaa

pises ze ty sa mozes pozerat kam chces tak potom aj zena si tam moze robit co chce. nemyslis??? ci mas pocit ze vo vytahu nieje dovolene nic robit iba sa pozerat? keby sa ta zena nemalovala iba tam stala tak sa na nu pozerat nebudes, ale akonahle sa zacne malovat tak sa budes pozerat prave na nu?

uhlie

jankaaa,

lenze ja sa mozem pozerat, kam chcem. A ked sa zena maluje vo vytahu , tak zabera vacsiu plochu vo vytahu a aj v zrkadle, takze sa neda prehliadnut. A uz to, ze chces , aby som sa pozeral inde, znamena, ze chces obmedzovat moju osobnu slobodu. Co s tym chces robit?

jankaaaaaaaaa

chapeme, lenze to upravovanie sa nijako nezasahuje do teba tak ako fajcenie alebo prdenie co spominas. to ze sa tam zena upravuje , ty s anato vobec nemusis pozerat, vobec to nema nic spolocne s tebou.