neviem,čo robiť - svadba

Príspevok v téme: neviem,čo robiť - svadba
smutná0123

Dobrý deň. Potrebovala by som jednu radu. Asi sa to nikomu nestalo len mne. Mám pred svadbou, v júli si beriem môjho priateľa. Chodíme spolu cca vyše dvoch rokov, už máme svoje roky, tak sme sa rozhodli zobrať a založiť si rodinu. Nemáme za čím čakať. Lenže všetko by bol oki, len teraz skoro pred svadbou sa priateľ veľmi zmenil. Hovorí mi také veci, čo som od neho celé dva roky nepočula. Doteraz bolo všetko v poriadku, od kedy sme si všetko na svadbu zariadili, sálu, hudbu, obrúčky...atď tak sa zmenil. Neviem, čo robiť. Či si ho mám vziať, či nie??? Hovorí mi, že keď sa zoberieme všetko bude po ňom, budem variť po ňom (takto nehovoril nikdy). Bojím sa svadby. Neviem, čo robiť? Keby som teraz zrušila svadbu, tak by som vyšla ja a dokonca aj on na smiech. Všetci vedia, že sa ideme brať. Mala by som šťastná a veselá, ale miesto toho som smutná a neistá. Aké máte skúsenosti s týmto? Už sa také niečo stalo vo vašom okolí? Lebo mám pocit, že som jediná na svete, všetci pred svadbou prežívajú šťastné obdobie. Ďakujem. smutná:(

elsa5.5

tak držím palce ked si sa rozhodla len to ste si mali vy vydiskutovať a nie rodičia,teda niekedy sa gény nezaprú aj to je pravda v tej dominantnosti jeho otca...

smutná00123

Nakoniec som sa rozhodla pevne, že sa zoberieme.
Nevyriešila som to nakoniec ja, ale moji rodičia, ktorým sa to tiež nepáčilo. Išli za ním a všetko je nakoniec Oki.
On je svojský, ale nie je zlý človek. Čo sa týka rodiny, tak žil v rodine, kde otec všetko diktoval a on nemohol prejaviť svoj názor. A teraz preto chce, aby bolo všetko "po ňom". Viem aká je miera rozvodovosti, pracujem totiž na súde, kde sa s rozvodmi stretávam denne, ale napriek tomu to chcem risknúť. Máme sa totiž veľmi radi.

Weva

Vidim, ze jediny kto uz nediskutuje je smutna :-/ no hadam sa ma dobre a ten rozhovor s nastavajucim prezila v zdravi...

Ok sranda bokom - podla mna nech su tie stresy akekolvek, vsetko to spolocne planovanie a vybavovanie by malo byt na konci dna radostne, s pocitom uff to je teda vybavovaciek, pritulme sa dokopy a nejako to uz bude... a ked ten velky den pride spolu si ho uzijeme...

Ty ako si to popisala "Chodíme spolu cca vyše dvoch rokov, už máme svoje roky, tak sme sa rozhodli zobrať a založiť si rodinu." znie viac z rozumu ako z lasky... Radsej pockaj ako ist do niecoho s cim si si neni ista.. Plus by som sa pozrela na jeho rodicov - ako spolu ziju a ako sa k sebe spravaju. I to ako vyrastal o nom moze povedat ake ma predstavy... Ak mal zle skusenosti moze mat zly priklad - alebo naopak moze mat snahu urobit vo svojom vztahu vsetko lepsie... nikam sa naponahlaj, mate vsetko cas sveta...

drzimpalce

a este nebude to ziadna hanba....!a neboj sa najdes dakoho, s kym budes travit svoj zivot!u nas v rodine sa jedna zena vydala v 60 1x!!!!!!!!-> tzn. nikdy nie je neskoro na manzelstvo a na rodinu!:)))takze pouvazuj,dajte rozhovora a uvids!len nech ta neovplyvni,to co si niekto bude o tebe mysliet!ti co ta maju radi-im aj keby si bola smetiarka bude im to fuk,lebo im na tebe zalezi a na zvysok kasli:)

drzimpalce

preloz svadbu zo zdravotnych dovod,s nim sa pekne porozpravaj a nakop ho do zadku,ze nech sa spamata,lebo aj ty sa takto budes chovat!vela stastia a ak si niesi ista-radsej ju zrus,lebo potom budete nasmiech kvoli rychlemu rozvodu. snad sa spravne rozhodnes:)

rew

smutná0123> porozpravaj sa s nim.. ako tu ktosi napisal, nevyhrazaj sa mu zrusenim svadby, mohol by zas zacat hrat sladuckeho.. k tomu ze budete ako pises na smiech: je podla teba lepsie odlozenie/zrusenie svadby alebo rozvod..? alebo do smrti zit v manzelstve s clovekom ktoreho nelubis a ktory si ta nevazi...? z vlastnej skusenosti: nechod do toho ak si nie si 100% ista..

Cashia

no je jasné, že sa s ním musíš porozprávať. V žiadnom prípade to neodkladaj, tým nič nevyriešiš. Ale dala by som si pozor na to, že sa mu začneš "vyhrážať" zrušením svadby. Lebo je pravda, čo ti tu ostatní píšu - je si tebou sakra istý a teraz sa začal ukazovať v pravom svetle. no a keď začneš o zrušení svadby možno sa stane, že sa zas zmení na toho fajn chlapa, ktorého si poznala predtým - teda sa začne pretvarovať a ty ustúpiš.. a tipujem, že najneskôr v nedeľu ráno po svadbe by opäť ukázal svoju pravú tvár..
moja rada- preč z takéhoto vzťahu. Na reči zabudni, keď ľudia chcú dôvod na ohováranie si vždy nájdu, takže prestaň riešiť reči a názory ostatných a riaď sa podľa seba. Stačí, keď budeš myslieť iba na to, že chceš byť šťastná - veď máš na to plné právo.

ta3

Lenca,
to, ze sa casom obidvaja trochu zmenia v nazoroch a konani to je pravda, kazdy z nas sa vyvija, meni nazory, ale to je trochu o inom, to sa deje nielen v manzelstve, ale aj slobodnym ludom