Roaccutane vs HAK

Príspevok v téme: Roaccutane vs HAK
Sisush

Dobrý deň, bola som u kožnej, s tým že mi navrhla liečbu s izotretinoínom(ževraj niečo novšie ako roaccutane). Prečítala som si celý leták čo mi dala a je tam uvedené, že je potrebné taktiež užívať HAK(hoci pacientka nemusí byť ani sexuálne aktívna). S tým, že ma napadlo či nebude stačiť predsa len keď už tak HAK zameraná hlavne na akné(napr.Diane 35), nechcem si predsa zničiť celý organizmus, veľa som toho prečítala o Roaccutane a nemám teda chuť ho začať brať. Potrebujem ale už radikálnejšiu zmenu, akné ma trápi už 9 rokov a neraz som mala kvôli tomu aj psychické problémy. Vopred ďakujem za rady.

jajkafr

Sisush
nemáš v okolí nejakú lepšiu kožnú? ktorá by sa skutočne venovala tvojmu problému a nechcela len silou mocou na tebe zarobiť?

jajkafr

Sisush
takže žiadne vyšetrenia, žiadne hľadanie fokusov ani nič podobné... ako zistila kožná, že je to hormonálna nerovnováha? to len tak pohľadom? vau "super" lekárka... väčšina lekárov na to, aby povedalo pacientovi, že má hormonálnu nerovnováhu musí odobrať krv na hladinu hormónov... tiež môže ísť o poruchu štítnej žľazy, o zvýšenie niektorých pohlavných hormónov samozrejme, ale ono sa to nedá určiť pohľadom... na to musíš ísť k endokrinologičke... moja sestra mala akné tiež chodila s tým ku kožnej, ale tá lekárka ju hneď pri prvej návšteve odoslala k endokrinologičke, žiadne mastičky a hlúposti najprv endokrinológia a až keď to bolo tam v poriadku začala s mastičkami... našťatie jej to pomohlo a žiaden Roaccutane jej neodporučila... Neviem koľko máš rokov, ale HAK a Roaccutane ber ako poslednú možnosť... poznám zopár ľudí, ktorí mali kožné problémy a väčšinou sa to skrývalo buď za chronicky zapálenými mandľami alebo helikobakterom... Mojej sestre sa akné napr. zhoršovalo ak mala zápal močových ciest, vaječníkov alebo cystu na vaječníku... na prečistenie krvi je vraj dobrý žihľavový čaj a tiež čaj z aloe vera... čiže Sishus ak sa chceš zbaviť akné daj sa poriadne vyšetriť... nemáš často angíny? bolesti žalúdka? ak myslíš, že to robia čreva skús nácvik vyprázdňovacieho reflexu: Ráno nalačno vypi pohár vlažnej vody, daj si raňajky a skús ísť na wc na stolicu... zvyčajne do 2-3 týždňov si organizmus na to tak zvykne, že ráno už automaticky pôjdeš na wc aj bez vlažnej vody nalačno :) mám to odskúšané :) a tiež zvýš príjem vlákniny v strave, ovsené vločky, ovocie, zelenina, prípadne Psyllium...

jankaaaaaaaaa

treba precistit travenie. daj si dvojtyzdnovu dietu len na zelenine, ovoci, ovsenych vlockach a jedz vela strukovin co obsahuju vlakninu vysledok uvidis uz po dvoch tyzdnoch. samozrejme dalej sa treba zdravo stravovat. ziadne tuky, ziadny olej, nic vyprazane, ... vela zeleniny a ovocia

Sisush

jajkafr > Už keď som bola prvé razy u kožnej,a to som mohla mať tak 11 rokov,mi povedala,že je to hormonálna nerovnováha a UŽ VTEDY mi chcela dať HAK...ďalší krát zas Roaccutane,nakoniec som skončila len so Zineritom,Dalacin T,Isotrexinom a teraz s Duac Gelom...aktuálne som bola u tej istej,no a zas mi "veľmi" pomohla...snažila som sa to už riešiť s rôznymi prípravkami na prírodnej báze,pila som dlhú dobu alkaloidné striebro,stravujem sa už posledné roky zdravo a snažím sa mať dostatok pohybu,...je toho veľa a stále žiadna extra zmena..dnes som si kúpila zas B-komplex,snáď mi trochu zas pomôže.Mám taktiež problémy so zápchou a vylučovaním,už dlhšie mám podozrenie,že mi tie toxíny z čriev robia "bordel",pravdepodobne keď sa nedokážu dostať pravidelne von tadiaľ dole,tak idú cez pokožku...rozmýšľam aj nad výplachom čriev,možno tomu konečne "udriem po hlavičke"...

jajkafr

Sisush
nekúšala si zisťovať z čoho môžeš mať akné? ono to nemusí byť len kozmetický a estetický problém. Akné sa väčšinou robí ak máš v organizme nejaký zápal. Najčastejšie mandle, ženské, helikobakter v žalúdku... skús poriešiť tieto veci a možno sa zbavíš akné... Tiež to môže byť aj prejavom alergie... napr. mne sa tvorilo akné z čokolády... nasadiť si HAK kvôli akné nieje žiadna výhra... kamarátka brala HAK kvôli akné tuším 3 mesiace po tom čo ju vysadila má akné ešte horšie... a retinoidy (Roaccutane, Aknenormin a pod.)je veľké svinstvo, strašne si tým zničíš organizmus, má veľa nežiaducich účinkov, z ktorých sa minimálne suchosť pokožky a pier prejaví u každého a to nepopisujem zvyšné... Takže skús prejsť vyšetreniami a ak sa potvrdí chronický zápal mandlí tak ich daj vybrať, možno sa zbavíš akné... držím palčeky

mataBB

a ked uz sme pri tom, izotretinoin obsahuje len : tabletky : roaccutane, aknenormin a curacne a potom uz len gel isotrexin..tod vse..ine v sr nie je s touto ucinnou latkou zaregistrovane

mataBB

preboha ja viem ze izotretinoin je aj v inych liekoch ako roaccutane...ja som len napisala ze aj roaccutane ma ucinnu latku izotretinoin, takze to asi nebude nieco velmi ine, pravdepodobne novsie generikum..o co ti ide?