Roaccutane vs HAK

Príspevok v téme: Roaccutane vs HAK
Sisush

Dobrý deň, bola som u kožnej, s tým že mi navrhla liečbu s izotretinoínom(ževraj niečo novšie ako roaccutane). Prečítala som si celý leták čo mi dala a je tam uvedené, že je potrebné taktiež užívať HAK(hoci pacientka nemusí byť ani sexuálne aktívna). S tým, že ma napadlo či nebude stačiť predsa len keď už tak HAK zameraná hlavne na akné(napr.Diane 35), nechcem si predsa zničiť celý organizmus, veľa som toho prečítala o Roaccutane a nemám teda chuť ho začať brať. Potrebujem ale už radikálnejšiu zmenu, akné ma trápi už 9 rokov a neraz som mala kvôli tomu aj psychické problémy. Vopred ďakujem za rady.

Sisush

Ako mi dala do ruky ten leták, tak som sa jej spýtala či to je Roaccutane, ona že to je niečo novšie či čo, ani v tých papieroch nie je vôbec spomenutý ten názov, tak ja neviem... Myslím, že nakoniec budem používať od nej len Duac Gel čo mi dala a zájdem radšej za gynekologičkou, a poriešim s ňou HAK...

mataBB

po prve, isotretinoin je ucinna latka v roaccutane

po druhe, pri liecbe nim nie je potrebne brat hak, ak nemas sex

ja mam taky pocit ze tvoja doktorka sa snazi predpisat ti toho co najviac aby na tom dobre zarobila, na tvojom mieste ju hned zmenim

moj nazor na roaccutane je si taky, ze NIKDY..je to svinstvo prvej triedy