Prečo mi mešká menštruácia?

Akramat001

Dobrý deň , chcela by som napísať aj môj príbeh a možno niektorým z Vás ajnpomôcť. Keď som mala 13 rokov dostala som prvú menštruáciu, od tej doby som mávala menštruáciu cca každé 4 mesiace, niekedy to trvalo aj dlhšie. Najprv som to som to neriešila, vraj sa to časom upraví. Bolo mi 18 a stále to bolo rovnaké, tak som sa rozhodla ísť k lekárke ktorá mi odporučila detského gynekológa. Zabudla som ešte napísať, že v tej dobe som si dávala veľky pozor na svoju postavu, mala som v hlave zafixovane ze nesmiem pribrať, len sa udržiavať na tej istej váhe. (nebola som anorektička, jedla som všetko, len v podstate do istej miery). Aj keď som si to neuvedomovala, bolo to na psychiku náročné. Lekár mi najprv nasadil hormonálnu liečbu, dával mi vyvolavacky atď. Trvalo to pol roka, pomáhalo mi to. No nechcela som sa napchavat liekmi, tak som si zvolila inú gynekologičku ktorú mi poradila moja všeobecná lekárka. Gynekologička mi pri prvom stretnutí povedala,, necháme to plynúť samé, raz sa to určite nastaví správne, hlavne sa netreba sledovať ale žiť si svoj život naplno ''. Ďakujem jej za tieto slová a za to že nezvolili hormonálnu alebo inú liečbu. Neverila som tomu, povedala som si, že ak to neprišlo doteraz, nepríde to vôbec. Opak sa stal pravdou, asi po 2 mesiacoch som dostala menštruáciu, začala som pravidelne jest a nesledovať si svoju váhu, stretla som svojho priateľa, ktorý mi v tom pomáhal, ktorý mi neustále kupoval nejaké dobré jedla, pozýval na večeru a psychicky mi veľmi pomohol zbaviť sa toho,, týrania sa ''. Tým chcem povedať jedno, ze všetko je to o psychike, pretože mozog riadi všetko a aj náš menštruačný systém. Mam 21 rokov a našťastie už 2 roky mam pravidelnú menštruáciu, je tam niekedy pár dňový sklz, ale základ je ten ze ju mam každý mesiac. :)

sewie

meska ti menstruacia a mas bolesti...nikto z nas zial nema vestecku gulu a nevieme urcit ci je to nejaka banalita alebo nebodaj cosi vaznejsie...dovodov moze byt milion...utekaj doktorovi,neodhryzne z teba.

Lulupuk

Ahojte.. Mam 16 a som panna .. Už mesiac mi meška menstruacia .. Sem tam mavam aj riadne bolestove krce. A ku doktorovy sa ist bojim.. Je to normalne??

petka0264846

Ahojte mam 14 rokov a niesom uz panna a meska mi menstruacia a bojim sa ze som tehotna ale nemala by som byt lebo som ho nemala vo vnutri len tak ale z neho vystrieklo semeno na moju pošvu ... je možne ze sa to dostalo az do maternice a ze mozem byt tehotna ? prosim odpoved hned ://

petka0264846

Ahojte mam 14 rokov a niesom uz panna a meska mi menstruacia a bojim sa ze som tehotna ale nemala by som byt lebo som ho nemala vo vnutri len tak ale z neho vystrieklo semeno na moju pošvu ... je možne ze sa to dostalo az do maternice a ze mozem byt tehotna ? prosim odpoved hned ://

petka0264

Ahojte mam 14 rokov a niesom uz panna a meska mi menstruacia a bojim sa ze som tehotna ale nemala by som byt lebo som ho nemala vo vnutri len tak ale z neho vystrieklo semeno na moju pošvu ... je možne ze sa to dostalo az do maternice a ze mozem byt tehotna ? prosim odpoved hned ://

petuska-2549

Ahojte mam 14 rokov a niesom uz panna a meska mi menstruacia a bojim sa ze som tehotna ale nemala by som byt lebo som ho nemala vo vnutri len tak ale z neho vystrieklo semeno na moju pošvu ... je možne ze sa to dostalo az do maternice a ze mozem byt tehotna ? prosim odpoved hned ://