Alkoholizmus

mishell

ahojte, ja som mala tiez priatela s ktorym sme sa velmi milovali a planovali rodinu ale on mal jednu neprekonatelnu chybu... alkohol! tiez bol perfektny ale ked sa opil tak mal sproste reci, nasledovali hadky a ziarlivostne vystupy, neskôr sa k tomu pridali facky a skoncilo to tak ze v jeho ziarlivostnom zachvate na kamarata mi taku uvalil ze som odletela 3 metre a dopadla som na stolickach ktore boli pri vedlajsom stole!!! vtedy som to konecne pochopila ale rozchod bol tiahli a bolestivy lebo prisiel nahle... neuprosil ma ani slzami ani slubmi ze prestane pit a ani vyhrazkami. teraz mam priatela s ktorym sa velmi milujeme a z mojho byvaleho je alkoholik-troska...

lilina

Ahojky ja som mala tiež taky problem s priatelom,len nepoužival hrube slova ked bol opitý ale všetko mi vyčítal a podobne.No vždy slubil že sa neopije.No a tuto sobotu to urobil znova.Pohadali sme sa lebo zase žiarlil na číslo kamarata v telefone.Večer sa šiel opit.Ja som to už nervovo nezvladla.Neustale mu rozpravat to iste do kola a stale jeho sluby že sa zmení a už sa neopije.Tiež nepil nejako často.Ale už sa to nedalo.Rozišla som sa s nim.Už dva dni niesme vobec v kontakte,bolí ma to chýba mi,ale musím to vydržat.Pretože ver mi či never mi bude to stale take iste.Vždy to budu iba sluby.Ak nechceš skončit na psichiatrii tak to začni riešit.Mne čiastočne pomohli rady ludi na tomto fore.A za to im dakujem.Držkam ti palčeky.

natalia26

Ahojte, mam problem. Pracujem v zahranici, a mam priatela, s ktorym si rozumieme, je to dobry clovek, ma dobre srdce, ale ma jednu chybu, s ktorou uz neviem co mam robit. Ked si vypije, tak je to katastrofa. Pokial nepije, tak je vsetko ok, ale akonahle ma viac alkoholu v sebe, tak vydrzat s nim je umenie. Pouziva voci mne skarede slova atd. Fyzicky mi ale neublizi. Milion krat som sa s nim snazila rozpravat, a tvrdil, ze prestane, ale zatial nic. Akoze neopija sa kazdy den, ani nepije nejake tvrde napoje, ale ked sa opije, tak to je ozaj velmi neprijemne, a na druhy den nevie co robil. Mohol by mi snad niekto poradit, co mam s nim robit? Nerada by som ho opustila, rada by som mu pomohla, ale akosi nemam nervy neustale rozpravat to iste, on mi slubi, ze to zmeni, a opije sa znova. A vtedy je agresivny a neprijemny. Poradte ak mozte. Dik

aljoška

Reginka,ja sama som nastastie nemala takýto problém.Ale vyskytol sa v rodine mojho brata.A ked aj prišli policajti, tak povedali, že kým im "doslova neublíži na zdraví" oni s tým nemožu nič robit.Prajem Ti vela síl a odhodlania, nech sa to vyrieši k vašej spokojnosti.

gerda

žiaľ, ja nemám. Nájdi na nete, určite sú tu stránky s kontaktami. alebo sa popýtaj lekárky. ja som sa kedysi mojej obvodnej a povedala, že v každej poliklinike by taký odborník mal byť.

gerda

podľa situácie.ak sú ohrozené ich životy, tak určite polícia.myslím,že sú školení na takéto rizikové situácie a aj tieto typy ľudí. neskôr určite psychiatrická liečba.

reginka

Sam nepojde. Ohrozena je jeho bezpecnost aj bezpecnost rodiny. Treba volat políciu ,alebo existuje rýchla pomoc od psychiatra?

gerda

reginka, posunula som ti tu tému Bude alkoholik? ja som ho tam nikdy nedostala a sid zrejme tiež nie. Je to ťažký boj, a musíš rátať s tým, že pokiaľ neche on a iba ty, tak je to márne. A často to býva práve tak..chcú to všetci len ten, koho sa to týka si myslí, že to nepotrebuje.
:((