Alkoholizmus

AINEX

Alkoholizmus je choroba! A nie to čo píše Janulka, že nie je.
Alkoholika nedostaneš k lekárovi ak on sám nechce a nedá sa liečiť ak nemá motiváciu. Vždy to je len a len na ňom

zds

natalka, ano bohuzial.
kym vsak nepride bod zlomu, je este nadej.
za bodom zlomu nefunguje uz ani najvacsia sila vo vesmire - laska.
aj ked je to paradoxne pri trapeni s alkoholikom, alkoholik potrebuje, kym je este cas, najviac prave lasku.
ak sa este da najst.
lasku+vitalne latky na regeneraciu nervovej sustavy (na zaciatok).

ccc

zds to si vystihol veľmi pekne...fakt perfektne.
o hodnotách človeku s prepitým mozgom fakt môžme hovoriť týždne..
on by si to možno aj chcel uvedomiť, ale už to nejde, lebo si to nemá čím uvedomiť, keď má mozog na cucky

zds

Postupne sa mení celá osobnosť – nevie sa koncentrovať, zabúda, emocionálna aj rozumová inteligencia prudko klesá, menia sa životné priority.
Za takejto situácie rozhovory s takýmto človekom majú nízku efektivitu.
Súhlasím. nevyhnutne treba vplývať na zmenu jeho hodnotového systéme, ale bez podpory jeho ochabnutých fyziologických funkcií výsledok je veľmi otázny.
.
Ani anorexia nie je choroba?
Čo je vlastne choroba, hm?

zds

Ak budem niekomu telefonovať, tak sa nemusím dovolať.
Buď nie je na linke (alkoholik jednoducho nepčúva, čo mu iný hovorí) alebo je prerušená linka. U alkoholika sú postupne napadnuté spojenia medzi neurónmi, samotné mozgové bunky masívne zanikajú, myolínové vlákna sa narušujú aj samotné nervy.

zds

Hodnotový systém alkoholika je poprevracaný na ruby, to je fakt.
Faktom je tiež, že je rozvrátená celá jeho homeostáza a nič nefunguje, akoby malo.
Najviac trpí pečeň a nervový systém na čele s mozgom, ktorý to má všetko na starosti.
Aj hodnotový systém.

natalia26

LILINA - samozrejme, ze si urobila dobre, ked si ho poslala kade lahsie, ako som uz povedala, myslela som svoj clanok viac vseobecne, nechcem a nemozem kritizovat ostatnych ludi a samozrejme obvinovat ostatnych ludi za to ze niekto pije. A ani samozrejme neobhajujem alkoholikov, to teda vobec nie. U mna su to ludia, ktori nedokazu riesit stresove situacie inym sposobom ako tymto. Bohuzial. Pretoze nie su psychicky dost silni na to, aby to zvladli aj bez toho. Ja napriklad tiez, keby som mala pit koli kazdemu problemu, ktory som doteraz mala, tak dnes ked mam 26 rokov, uz by som vonala fialky davno. Ale je to tak, ten silnejsi ma pomoct slabsiemu, nielen co sa alkoholu tyka, ale vseobecne. Tym nemyslim teraz teba, ze mas zase pomoct svojmu ex, myslim to vseobecne. Pravda je v tvojom pripade na tvojej strane. Nema zmysel pretrpiet zivot s alkoholikom. Pa

Janulka

Alkoholizmus nie je choroba. Treba ho vnímať ako psychologickú obranu pred nedokonalosťou sveta, ktoré alkoholika obklopujú.
Prejavy takejto nedokonalosti môžu byť rozličné: ponižovanie mužského sebavedomia a pocitu nezávislosti zo strany panovačnej ženy, životné okolnosti, nedostatočné využitie schopností, ktoré sú pre človeka dôležité.
Liečba alkoholizmu sa dá riešiť zistením aké hodnoty ničia "pijúceho človeka". Potom je nutné zmeniť situáciu pri ktorej sa tieto jeho hodnoty ničia. To znamená, že panovačná manželka má svojmu mužovi dovoliť mať svoj vlastný názor. Pokiaľ zmenu nejde zrealizovať (uviesť do prevádzky závod, podnik..) musí sa niekto pokúsiť v očiach pijúceho človeka znehodnotiť to, čo mu je najdrahšie. Nie je to najjednoduchšie, ale je to možné. Jedným zo spôsobov je neustále, vytrvalé presviedčanie a dávanie za príklad ľudí, ktorí dokázali prosperovať aj v zmenených podmienkach, a vysvetľovať, že človek je schopný žiť za najrôznejších okolností, že všetko je božia vôľa atď. Podstatný je výsledok, a to aby človek zhodnotil svoje názory na život. Potom nebude mať dôvod na pijatiku...
Reginke: nie je potrebné zbavovať niekoho alkoholizmu liečením alebo núteným programovaním, ale odstránením príčin, ktoré ničia jeho hodnotový systém.