Alkoholizmus

muž

pre vanesu: ja som tiež nepil denne a som alkoholik.Chvála bohu už siedmi rok abstinujúci.Poradim ti jedno pokiaľ nechce prestať,tak s ním nemaj zľutovanie.Ja som to isté sľuboval mojej kočke a oblboval som ju.Potom si ma zobrala a sedem dlhých rokov som ju ničil svojím akože občasným pitím.Sme stále manželia a to len vďaka nej.Tiež mi veľmi pomohla a stále pomáha.Ale tvrdí,že keby mohla vrátiť čas,tak ma vtedy hneď kopne do zadku ako jej všetci radili.Ale bola mladá zaľúbená a tiež chcela pomáhať a meniť ľudí.V mojom prípadfe to dokázala,ale obeta bola dosť privisoká.Úprimne ti radím neskúšaj to.Poraď mu kde mu pomôžu a čau a pá.Nemaj z toho výčitky.

vanesa77

Dakujem za Vase prispevky, viem byt silna, ale asi viac ako moja sila u mna prevlada ochota pomoct ludom. Tym chcem povedat, ze aj keby tento clovek nebol mojim partnerom chcela by som mu pomoct. Este raz dakujem a spravim presne to, ako radite. Ako spieva Zdenka Predna "Ked to nejde, tak to nejde : )". V.

ccc

a mimochodom alkoholici,ktorí pijú stále to sú ľudia, ktorí sú už v konečných štádiách alkoholizmu a tam sa nejak museli dostať,a tam väčšinou už nie je čo riešiť

ccc

vanesa 77:
ano viem,že pijam nie je alkoholik,ale kde je tá hranica,kedy sa z pijana stane alkoholik,vieš to ? chceš to zistiť na vlastnej koži ?
ale tú podmienku,že nechceš aby pil keď je s tebou si dala veľmi dobre,a keď to nedodrží mala by nasledovať RADIKALNA A NEKOMPROMISNÁ ODVETA

monika111111111

vanesa..teraz si uhne raz za tyzden,potom dvakrat,trikrat az sedemkrat..vlastna skusenost..bohuzial...krikom urcite nic nevyriesis..sadnite si a porozpravajte sa preco si da ten poharik..a ked s tym neprestane tak mu daj obmedzenie..ty alebo alkohol,ak si vyberie to druhe,tak nemas co riesit..ale radim ti..KONAJ HNED,ABY POTOM NEBOLO NESKORO...potom uz s nim nic neurobis len budes trpiet

vanesa77

Pre ccc.
Pockaj, pijan a alkoholik su dve rozdielne veci. Mam pocit, ze tuto to este nadej je, a preto sa informujem na pomoc. On nepotrebuje pit cele dni. Ale ked s nim nie som, tak si proste uhne. Vcera som mu radikalne povedala, ze pokial je u mna, nezelam si z neho citit alkohol. Ked to neakceptuje, moze sa zbalit. Myslim, ze keby bol uz alkoholik, pije stale. Chcela by som vediet nejake metody z psychologie, ci to riesit kludom, ci krikom, ci ako. V.

ccc

to vanessa 77:
radim ti absolutne nekompromisne trvať na liečení ak s tebou chce ďalej byť,alebo keď nechce liečenie, kašli na neho,lebo to zniči aj teba

vanesa77

Neviem čo mám robiť. Konečne niekoho ľúbim, a zisťujem, že je pijan. Ak ho chviľku nechám samého, hneď z neho cítiť alkohol. Bola som napríklad na víkend doma u rodičov. Dnes som zistila, že mi chýba fľaša rumu. Minule som sa mu snažila vysvetliť, že pohárikom sa problémy neriešia, a on popri tom, ako mi prikyvoval si popíjal akože džús, ako som neskôr zistila s vodkou. Ja netuším, čo mám robiť. Tvrdí, že ma ľúbi, býva u mňa, pretože sa z neho v podstate stal bezdomovec. Prosím poraďte mi. V.

sx00

Ahojte,myslím si,že aj ja som v koncoch zo života s alkoholikom. Došlo to až tak ďaleko, že jednej noci, keď sa pokúšal abstinovať úplne blúznil a nevnímal realitu, presúval nábytok, rozprával sa s akýmisi osobami,dokonca im kýval. Zakročila som a obliekla ho k lekárovi, ten nás poslal za psychologičkou. Prvý kontakt bol tvrdý, pred lekárkou bagatelizoval svoje pitie. Dostal lieky na zníženie chuti po alkohole, niečo na psychiku, vitamíny. Poslali ho na krv, niektoré hodnoty mal katastrofálne. Všetko bolo márne, nechodí na kontroly a pije znova, tak ako predtým, sústavne-v noci,ráno, naobed, večer a medzitým spí. Už sa vykašlal aj na prácu. Ja už ani neviem,koľko prázdnych fliaš som po ňom od postele odpratala, nezapája sa ani do rodinných akcií-výlety,stretnutia s priateľmi a podobne, čím sa hádam čím viac prepadá do samoty.Podľa mňa nežije v realite, len každú chvíľu hľadá možnosť, ako si vypiť. Požiadal ma, aby som mu pomohla pri dlhej ceste, ktorú by mal pred sebou, ale zakaždým sklame a začne znova piť. Má len 29 rokov, ale organizmus starca.