Wild yam

Príspevok v téme: Wild yam
sisa2890

Chcela by som sa opytat, mam dlhotrvajuce problemy s menstruaciou, ktora chodi nepravidelne, pritom pride iba vdaka hormonom koly ktorym mi narastie vysoia sliznica a nesutocne zo mna leje, mavam krvave vytoky, aj cely mesiac. uz som nielen ja zufala ale aj lekar. mam 30 rokov.
Chcem sa opytat. Kupila som si wild yam a zaujima ma ako ho uzivat, Ci kazdy den jednu tabletku, alebo od urciteho dna cyklu? Prosim poradte, pripadne RTG ak vies poradit ako to uzivat, lebo som uz zufala. Chcem sa vyhnut aj kyretazi na ktoru ma chcu poslat. Mozno sa nevyhnem, ale za pokus to stoji. Vdaka.

RNG

Inac prilisne narastanie (hyperplazia) vystelkov je casto z prebytocnych estrogenov a estrogeny napodobnujucich fytoestrogenov a roznych plasticizerov.
Estrogenicka cinnost sa da ciastocne potlacit vytazkami z kapustovin ako DIM a I3C, (zaroven protirakovinne), tiez chrysinom.
Tieto znizuju aj ciastocne testosteron a teda aj tvorbu DHT, ktory provokuje tiez hyperplazie u zien(zhrubnuta maternica) aj muzov(zvacsena prostata).
Doplnok zinku, selenu a jodu je tu tiez uzitocny.

neva

Dioscorea villosa (Wild yam) je rastlina, ktorej účinok je významný pre dosiahnutie optimálneho množstva a balancie ženských pohlavných hormónov estrogénov a progesterónu, ktoré majú významnú úlohu pre zdravie ženy. Obsahuje substancie (diosgenín), ktoré majú podobnú štruktúru ako steroidné hormóny estrogény a preto sa zaraďuje medzi fytoestrogény – látky, ktoré sa viažu na estrogénové receptory a narušujú tak funkciu endogénnych estrogénov v organizme. Pre tento efekt sú významnými z hľadiska znižovania výskytu hormón-dependentných typov nádorov.

Vyrovnávaním hormonálnych hladín u mladých žien efektívne napomáha pri zmiernení menštruačných bolestí. Pomáha tiež pri príliš silnom menštruačnom krvácaní a pri odstraňovaní nervozity, nepokoja a zmien nálady pri menštruácii. Taktiež zmierňuje napätie v prsníkoch, ktoré je častým prejavom predmenštruačného syndrómu.

Obsahuje steroidné saponíny (prekurzory), ktoré môžu regulovať hormonálnu funkciu - toto je u veľa žien zásadné k zaisteniu kľudného prechodu (menopauzy). Redukuje zápaly, uvoľňuje svaly a je považovaný za užitočný v prevencii osteoporózy a endometriózy.

Wild yam obsahuje látku DHEA. Vedci spájajú dostatočné hladiny tejto látky so zvýšenou odolnosťou organizmu voči mnohým ochoreniam, starnutiu, poklesu vitality a priberaniu na váhe. Štúdie uskutočnené vo Veľkej Británii poukazujú na vážnu skutočnosť, že u všetkých žien, u ktorých sa hladina DHEA v organizme zníži pod 10% hodnoty priemerných hladín zodpovedajúcich ich veku, sa rozvinula rakovina prsníka alebo iné smrteľné ochorenie. Hladiny DHEA v organizme sa znižujú s vekom. Už vo veku 25 rokov dochádza v organizme k poklesu prirodzenej tvorby DHEA, čo odštartuje proces starnutia. V období pár rokov pred menopauzou dochádza k výraznému poklesu hladín DHEA a v organizme bez suplementácie touto látkou dochádza k výraznému poklesu vitality a aktivity a spúšťa sa vývoj mnohých závažných ochorení (Alzheimerova choroba, srdcovo-cievne ochorenia, nádorové ochorenia).

neva

Sisa2890
to je podľa mňa hlúposť.
Určite nebráni ovulácii a 100% neslúžia ako antikoncepcia. Môžu ho brať ženy aj muži.
To si prosím Ťa kde čítala?

sisa2890

Chcem sa opytat, zacala som teda uzivat wild yam, ale co citam na nete, neviem ci je to teda pravda, ze posobi dokonca aj ako antikkoncepcia, co ja nechcem, pretoze chcem otehotniet a zacala som ho brat valstne koly tomu, ze mam problemy s krvavymi vytokmi a menstruaciou. A tym sa nam nedari otehotniet. Brani ovulacii? Je to pravda, ze posobi aj ako antikoncepcia ak sa bere cely mesiac v kuse?

mandolinka

Ja mám s wild yamom dobré skúsenosti, beriem ho druhý rok takmer v kuse, vynechám len dni, keď mám menzes. Spolu sním však užívam púpalku, omegu3, acai, včeliu materskú kašičku som brala 2 mesiace a teraz beriem včelí peľ. Čiže stále ho kombinujem s niečim.
Uvažuješ o jednej tabletke denne. To je strašne málo, to nebude mať žiadny efekt u Teba. Doporučujem 3-4 tabletky denne,to zistíš časom sama na sebe, koľko potrebuješ. Keďže máš menzes iba vďaka hormónom, tak by si ho mala brať celý mesiac, nie len v druhej polovici cyklu.

Ivka 1

Sisa wild yam na to nestačí, potrebuješ k tomu včeliu matersku kašičku, kelp v ktorom sa nachadza jod a samozrejme antioxidanty. Viac na maile, ozvi sa ak chceš.

boba 77

na túto tému je tu strašne veľa príspevkov od RNG. Použi vyhľadávač. Aj dávkovanie bolo niekoľkokrát popísané. Taktiež iné nápomocné ako pupalkový olej či damiana...
Prajem veľa zdravia