Sociálna fóbia + depersonalizácia

Príspevok v téme: Sociálna fóbia + depersonalizácia
Unexpected

Zdravím Vás všetkých diskutujúcich. Dlho som rozmýšľal nad tým, či sem napísať, ale moje problémy dosiahli tak vysokú úroveň, že sa začínam vážne zaoberať myšlienkou vyhľadania odbornej pomoci. Takže, k veci. Mám 22 rokov, som študentom na vysokej škole. Môj problém spočíva v tom, že už dosť dlhú dobu (cca dva roky) mám pocit akoby som žil v sne, akoby som bol neustále unavený, prípadne ospalý, moje kongnitívne funkcie (pamäť, myslenie, vnímanie) boli výrazne oslabené. Často mávam pocit, že moje vnímanie je akoby skreslené, som utlmený, cítim sa akoby v sne (dosť mi to pripomína derealizáciu). Mám problémy s komunikáciou, nechce sa mi s nikým sa rozprávať, a keď sa aj rozprávam tak, strašne dlho rozmýšľam, vyjadrujem sa ťažkopádne, musím si najprv premyslieť čo vlastne chcem povedať, nenapadá ma žiadna téma na rozhovor, v mysli mi blúdia zvláštne myšlienky paranoidného charakteru (že budem navždy sám, že som nudný, iný ako ostatní ľudia, že ma neprijímajú medzi seba atď.) Dlhé roky som tiež trpel sociálnou fóbiou, zažíval som úzkosť pri ceste mhd, doteraz nedokážem v mhd telefonovať, alebo viesť normálny rozhovor, mám pocit že ostatní ma budú počúvať a hodnotiť ma, že sa mi vysmejú. Je trochu paradox, že keď som v prítomnosti mojich blízkych priateľov tak som vynikajúci spoločník, vtipný, komunikatívny, sociálna fóbia v ich prítomnosti akoby čiastočne vymizla, avšak ten pocit derealizácie ostáva stále. Rozmýšľam nad tým čo robiť, môj celkový život sa začína pomaly ale isto rútiť, nedokážem spraviť ani jednoduchú seminárnu prácu do školy, moje komunikačné zručnosti sú takisto mizerné a celkovo aj v iných sférach môjho života pociťujem značné problémy. BTW robil som si aj vyšetrenia krvi, moču atď, aby som zistil či tieto moje pocity nemajú somatický základ, avšak všetky výsledky naznačujú, že po tejto stránke je to ok. Chcem ešte ísť na neurologické vyšetrenie mozgu, či sa nejedná o organické poškodenie mozgu. Ďakujem za názory, dúfam že mi aspoň v niečom poradíte, čo by to mohlo byť.

rena23

Som prekvapena, ze ludia su vacsinou presvedceni, ze psychiatri len predpisuju lieky a terapiu robi psycholog. Psychiater moze byt aj terapeutom a, podla mojich skusenosti, casto ovela fundovanejsim.

fobia

neurolog ti pravdepodobne nic nezisti, pretoze to je vec psychiky, nie funkcne poskodenie..co sa deje s tvojou mysloy je nasledkom dlhodobejsieho vypatia...urcite odporucam kombinaciu psychiatra a psychologickej terapie..je to na dlhsie ale malo by to pomoct...

qq1

uplne rovnaky problem, niekedy po dni pocas ktoreho stale rozmyslam co si o mne myslia druhi som uplne psychicky unaveny a taktiez nedokazem sformulovat suvislu vetu v spolocnosti neznamich ludi...napiste mi na mail nejaky tip ako sa da z toho dostat :/

Fluorid91

Ahoj, mám totálne podobné problémy už cca rok a pol. Keď som to čítal, akoby som si čítal o sebe! Tiež som študentom VŠ. Prosím, ozvi sa mi na mail. Chcel by som sa s tebou porozprávať. A poprosil by som aj Shamrocka, či by sa mi neozval. Vopred ďakujem za reakcie.

H2O

pozri si na nete niečo o brain fog, určite sa tam nájdeš a nájdeš tam aj možne pričiny tohto stavu, každopadne neurolog je dobra voľba