Sociálna fóbia + depersonalizácia

Príspevok v téme: Sociálna fóbia + depersonalizácia
Unexpected

Zdravím Vás všetkých diskutujúcich. Dlho som rozmýšľal nad tým, či sem napísať, ale moje problémy dosiahli tak vysokú úroveň, že sa začínam vážne zaoberať myšlienkou vyhľadania odbornej pomoci. Takže, k veci. Mám 22 rokov, som študentom na vysokej škole. Môj problém spočíva v tom, že už dosť dlhú dobu (cca dva roky) mám pocit akoby som žil v sne, akoby som bol neustále unavený, prípadne ospalý, moje kongnitívne funkcie (pamäť, myslenie, vnímanie) boli výrazne oslabené. Často mávam pocit, že moje vnímanie je akoby skreslené, som utlmený, cítim sa akoby v sne (dosť mi to pripomína derealizáciu). Mám problémy s komunikáciou, nechce sa mi s nikým sa rozprávať, a keď sa aj rozprávam tak, strašne dlho rozmýšľam, vyjadrujem sa ťažkopádne, musím si najprv premyslieť čo vlastne chcem povedať, nenapadá ma žiadna téma na rozhovor, v mysli mi blúdia zvláštne myšlienky paranoidného charakteru (že budem navždy sám, že som nudný, iný ako ostatní ľudia, že ma neprijímajú medzi seba atď.) Dlhé roky som tiež trpel sociálnou fóbiou, zažíval som úzkosť pri ceste mhd, doteraz nedokážem v mhd telefonovať, alebo viesť normálny rozhovor, mám pocit že ostatní ma budú počúvať a hodnotiť ma, že sa mi vysmejú. Je trochu paradox, že keď som v prítomnosti mojich blízkych priateľov tak som vynikajúci spoločník, vtipný, komunikatívny, sociálna fóbia v ich prítomnosti akoby čiastočne vymizla, avšak ten pocit derealizácie ostáva stále. Rozmýšľam nad tým čo robiť, môj celkový život sa začína pomaly ale isto rútiť, nedokážem spraviť ani jednoduchú seminárnu prácu do školy, moje komunikačné zručnosti sú takisto mizerné a celkovo aj v iných sférach môjho života pociťujem značné problémy. BTW robil som si aj vyšetrenia krvi, moču atď, aby som zistil či tieto moje pocity nemajú somatický základ, avšak všetky výsledky naznačujú, že po tejto stránke je to ok. Chcem ešte ísť na neurologické vyšetrenie mozgu, či sa nejedná o organické poškodenie mozgu. Ďakujem za názory, dúfam že mi aspoň v niečom poradíte, čo by to mohlo byť.

mimoza

Dakujem velmi pekne za odpovede. Ja by som to urcite v prvom rade skusila prv tymi roztokmi a ako hovoris renka, pozititivnejsim myslenim, tiez sama vidim ako sa mi dokaze zmenit den k lepsiemu ked si urobim niecim radost resp. ked niekoho niecim potesim. Pred tym psychiatrickym vysetrenim mam kusok distanc, radsej by som riesila skutocne priciny ktore vyvolali mole potiaze nez nasledky ktore vznikli. Ale ktovie mozno raz zmenim nazor, ale do tej doby sa pokusim zabranit vznikaniu dalsich negat. vplyvov. Este raz dakujem a prajem vsetko dobre

RNG

Plesne a candidy produkuju neurotoxiny, Treba ich vyhubit co najskor a nahradit probiotikami.Pozri na rng, candida cez Google.sk
Aj niektore parazity produkuju neurotoxiny a dokonca aj karcinogeny. Tych sa treba tiez zbavit, osveceny na to je protokol dr Huldy Clark, trojzlozkovy s presnym rozvrhom brania zloziek.

rena23

mimoza, treba sa obratit na psychiatra. Ja mam preliecenu uzkostnu poruchu, ale ked som skoncila s terapiou, vratili sa mi derealizacie, ine priznaky uz nemam, ale zjavne zostalo nieco nevyriesene. AD beriem nadalej. Vela som citala o derealizacii a zistila som, ze ani doktori poriadne nevedia, co s tym. Vraj je to obranna reakcia, ktora chrani pred skutocnostou, ktoru nevieme prijat. Podla mna by sa to dalo riesit tym, ze clovek prijme a nauci sa mat rad svoj zivot a okolie take, ake su. Ja skusim ist touto cestou.

rena23

phantasmagorio, derealizacia nie je zivot v svete fantazie, ale ked mas pocit, ze sa Ti sniva, aj ked si hore a svet vnimas ako cez sklo, alebo keby si len pozeral film.

phantasmagorio

ked som cital tvoj prispevok, myslel som ze som ho pisal ja... Dlho mi trvalo uvedomit si ze ja som to nebol a existuje niekto druhy s problemom jak "cez kopirak" tiez zijem posledne roky ako vo sne, hlavou sa mi stale kruti milion myslienok a fantazii, a chvilami mam problem rozlisit co je realita a co len moje predstavy... Ucenie alebo nejaka logicka praca neprichadza do uvahy, nedokazem to... Da sa z toho dostat von? Potrebujem sa dostat do reality, lebo svet fantazie ma pohlcuje

mimoza

Ahojte, Prosim vas ako ste riesili tento problem? Za akym specilistom by bolo najlepsie ist na testy? Aj u mna to uz trva nejaky ten rok a neviem sa dostat z depresii uzkosti a stavu mimo reality. Nedokazem napisat ciarku z bakalarky, izolujem sa od ludi uz dost dlhu dobu, nedokazem recou vyjadrit svoje pocity a som celkom ina ako kedysi. Navyse som prekonala aj spominane plesnove ochorenie a mam znacne narusenu imunitu. Prosim vas ak mate niekto skusenosti poradte mi na koho je najlepsie sa obratit, pripadam si ako oddelena od vlastnej podstaty.Dakujem zavasu odpoved.

mimoza

Ahojte, Prosim vas ako ste riesili tento problem? Za akym specilistom by bolo najlepsie ist na testy? Aj u mna to uz trva nejaky ten rok a neviem sa dostat z depresii uzkosti a stavu mimo reality. Nedokazem napisat ciarku z bakalarky, izolujem sa od ludi uz dost dlhu dobu, nedokazem recou vyjadrit svoje pocity a som celkom ina ako kedysi. Navyse som prekonala aj spominane plesnove ochorenie a mam znacne narusenu imunitu. Prosim vas ak mate niekto skusenosti poradte mi na koho je najlepsie sa obratit, pripadam si ako oddelena od vlastnej podstaty.Dakujem zavasu odpoved.

odpoved

mozno mas celiakiu - vela X sa nepreukaze ani v krvi, ani v moci, ani alergologickymi testami! ale v skutocnosti ju pacient ma a jedenim lepku sa jjeho telo citi ako po poziti jedu - su tam rozne priznaky a tvoja unava, plachost, uzkost a "snovost" tam zapada... ja ked zjem nieco co obsahuje lepok napne sa mi brucho, vyduje, som ospala, malatna a mam bolesti hlavy a som strasne placha

placha som bola aj pocas ZS a strednej, ale zlepsilo sa to prirodzene :) mozno sa to tak udeje aj u teba :) si mlady tak neboj sa urcite mas aj cas aj nadej :) chod castejsie do spolocnosti, najdi si nejake hobby zaujimave atd., mozno ti chybaju endorfiny ... ak si najdes citlicu frajersku, mozno aj s podobnym problemom, tam mozno budes mat vyhrate lebo budete spriaznene duse

PseudoNick

Tiez mam ten isty problem.. Musim sa teraz ucit na skusky a statnice a len si prezeram papiere hodiny a nakoniec zistim ze z toho aj tak nic neviem.. tiez sa moje problemy zacali pred dvoma rokmi, pred rokom sa to trosku zhorsilo a teraz ked som pod velkym stresom tak sa absolutne nedokazem koncentrovat na povinnosti.. uplne ako sen.. a dni plynu stale rychlejsie.. uplne sa mi zda akoby som bol inym clovekom..

RNG

Brain fog je z roznych dovodov
Zamorenie tazkymi kovami, najma ortutou a olovom, tiez kadmiom, to treba z tela dostat von chelaciou. Zamorenie organickymi neurotoxinami, najma napr plesnovymi aflatoxinami co treba z tela dat von enzymatickym cistenim, absorvciou a precistenim pecene(protokol dr Berksona)
A rozne mikroby a parazity vylucuju neurotoxiny, najma napr candida albicans a podobne, samozrejme tie tiez treba z tela vynicit.
Priznaky nizkych hladin roznych neurotransmiterov z roznych dovodov sa daju docasne napravat doplnkami, ale treba hladiet skor na odstranenie pricin preco sa netvoria.
Niekedy je to len stress a zly spanok, pretazenie, kde sa spotrebuje privela neurotransmiterov. Stress treba odstanit, lebo je skodlivy destresujucimi technikami(uoga, thai chi meditacne techniky, dlhe prechadzky v tichom prostredi s hlbokym branicnym dychanin) a roznymi doplnkami od vitaminov B(stress B)po doplnkoch na zvysenie hladin neurotransmiterov(5-HTP, SAM-e, SJW, picamilon, lecitin, mineraly) az po uspavacich ako hormon spanku a uvolnenia, melatonin(3 mg pred spankom)a roznych uspavajucich bylin(valerian, pastierska kapsicka a dobre znamy chmel)
Ukludnuje aj napr aminokyselina zo zeleneho caju, L-theanine, v davkach 2x200 mg ale neuspava, tj moze sa brat aj cez den.