Operácia žlčníka, ano-nie?

amajka

Tiež som mala žlčníkový kameň, keďže som sa bála operácie tak som si ho pestovala asi 20 rokov. Našťastie mi nerobil veľké problémy, no občas som dostala záchvat, nebolo to nič príjemné. No v poslednom čase sa mi častejšie hlásil, až som skončila na pohotovosti. Keď sa ma doktor opýtal, či tam nechcem zostať, tak som veru neváhala, nech už so mnou robia čo chcú. Keďže som bola akútny stav, museli ma preliečiť a až potom operovať. Takto som tam strávila oveľa viac času a čo sa týka operácie, ktorej som sa tak bála, nebolo to nič strašné. Robili mi to laparoskopicky, mám tri maličké jazvy. No práve nedávno som počula, že to už vedia aj cez pupok. Tak sa ničoho neboj a nečakaj na záchvat, v prípade si ešte zisti či tá veľkosť kamienkov sa nedá rozpustiť šťavou z čiernej reďkovky.

lucike58

mne povedali, ze ich mam tych malych kamienkov dost asi cca 13 a su velke tych 15-20mm, uz som skusala rozne zazraky, mysliac si, ze sa rozpustia, zial nestalo sa, pila som aj caj chanca piedra a este ma po nom ten zlcnik zacal viac boliet, tak asi nebudem mat inu moznost, len na tu operaciu ist

axbxc

Ahoj lucike 58.Ja som mal 3ks žlčové kamene veľkosti 16 mm priemer,vedel som o nich viac,než 3 roky,nemal som problémy,až raz som dostal neskutočne silný záchvat a nasledovala operácia,po ktorej to bolelo 2 dni,potom to prešlo,po poctivo držanej diete asi 2 mesiace teraz môžem už všetko jesť,problémy nemám,som skoro 2 roky po laparoskopickej operácií.Kolega žlčnikár,ktorý bol vtedy na izbe,tiež nemal nikdy problémy so žlčníkom,dostal taký silný záchvat,že tam skuviňal dva dni,lebo najprv mu museli vybrať piesok z upchatého žlčovodu a až potom ho mohli laparoskopicky operovať.Takže ja Ti radím,daj sa čím skôr operovať,záchvat je strašný.Ešte Ti poradím,teraz sa už používa aj iný spôsob odstránenia žlčových kameňov,nemusíš mať žiadne jazvy,je to,u žien cez vagínu,u mužov cez penis,opýtaj sa na to lekára,on ti k tomu urcite povie viac.Ak som Ti trošku pomohol,tak som rád.Veľa zdravia a správne rozhodnutie.

RNG

Su rozne doplnky, ktore vedia kamienky v zlcniku rozpustit. Napr aj bylina chanca piedra, ktora je velmi ucinna na rozpustanie mocovych kamenov(94% !!!) je ciastocne ucinna na zlcove. Metoda cistenia pecene, co tu bola spomenuta je sice trochu drastickejsia, ale tiez casto odstrani kamene z peceni aj zlcnika. Osobne by som sa o to aspon pokusil, nez by som si dal amputovat zlcnik.
Zlcnik ma svoju funkciu, aj ked sa da bez neho zit.
Ale tak isto sa da zit bez nohym,ruky, zubov atd a predsa nikto o takom vobec neovazuje a snazia sa problemy s nimi vyliecit, nie amputovat.....
Najlepsie je sa zlcovym kamenom vyhnut napr riedenim zlce(sylimarin, korene pupavy...)takze z nej kamene nevykrystalizuju. Niekedy to pomoze dokonca kamene rozpustit a vypudit, ako spomenuta metoda
www.zdravie.sk

lucike58

mala praveze laparoskopicku operaciu a napriek tomu, ze mala velke bolesti potom, tak neviem, kazdopadne dakujem za pomoc a podporu prutik :)

muc

zrejme mala tvoja kamaratka klasicku operaciu- rezom cez brusnu stenu. je to neporovnatelne s laparoskopickym sposobom.

prútik

Operácie sa báť nemusíš, nie je to hrozné ako ti to povedala kamarátka. Ja som sa tiež bála a potom som zistila že to nebolo nič strašné. Však ťa uspia a ty nič necítiš. Laparoskopicky máš asi dve centimetrové jazvy a jednu cez pupok. Necítiš bolesti ani po operácii, dajú ti infúziu a v nej je aj proti bolesti a ešte v ten deň po operácii už aj pomaly chodíš. Za 10 dní ti dajú von štichy a dodržiavaš žlčníkovú diétu. Neboj sa a nečakaj na záchvat, potom to bude až hrozné.Treba sa rozhodnúť.Držím ti palce.

Reca

Niekedy sa neoperuje klasicky žlčník, laparoskopia je úplne v pohode, alebo prípadne sa dajú kamene vybrať cez hrdlo von. Endoskopom či ako sa to volá.

lucike58

aj mne zistili tie kamene nahodne pri sone obliciek, ked problem je ten, ze sa bojim tej operacie, kamoska, co to zazila vravela, ze ak by vedela do coho ide, tak by sa nedala operovat...
a ked je cloveku relativne dobre, ze nema tazkosti, ako je to v mojom pripade je o to tazsie, rozhodnut sa a dobrovolne sa dat zoperovat

prútik

Na tvojom mieste by som sa dala operovať a nečakala by som na záchvat. Ja mám už 2 roky po laparoskopickej operácii žlčníka. Nikdy som záchvat nemala a ani som nevedela že mám kamene. Až náhodne na sono mi boli zistené a tam mi lekár povedal, že kamene majú ísť ihneď von, že sa nemá čakať na záchvat čo by bolo horšie. V zápalovom stave žlčník ani neoperujú. A že vraj bolesti pri záchvate sú hrozné.Operácie sa nemusíš obávať, dá sa to vydržať.