Operácia žlčníka, ano-nie?

lombardo1981

Tých prekanceróz je samozrejme viac. Ako prvé ma napadol práve ten porcelánový žlčník. Ďalší, čo ma nadá sú polypy. Ono to naozaj nie je sranda. Napríklad bola robená štúdia, z ktorej vyplynulo, že až 72 ľudí zo 75, ktorým bola diagnostikovaná rakovina žlčníka, tak vznikla na podklade porcelánového žlčníka.

matka2222

nie to určite nemam ,nemam to ani v popisku zo sona čo mam od internistu.Dokonca mam aj obrazok zo sona stymi kamenmi .Ona mi vravi že z tych kamenov dostanem rakovinu ked to tam je dlho a nevyberie sa to.

lombardo1981

Rakovinu? A nemáš ten porceláný žlčník? To znamená, že sa ti na stene tvoria vápenaté zlúčeniny, tzv. kalcifikáty. Pretože toto sa volá prekanceróza, čiže ochorenie (alebo stav), z ktorého sa môže vyvinúť rakovina.

matka2222

nijako mi to nevysvetlila vraj načo to tam chcem pestovat tie kamene a same neodidu a po rokoch možem dostat z toho rakovinu atd.
Mama ma kamen cely život chodime k tej istej dr. a ju na operaciu neposielala tak neviem,mne to vždy hovori ked tam pridem že : A ten žlčnik čo? Kedy sa objednate na operaciu? :(

lombardo1981

Normálne sa jej opýtaj, prečo ťa posiela na operáciu. Nech ti to poriadne vysvetlí. A nezistili ti nejaké anomálie na žlčníku? Alebo nemáš na stene kalcifikácie (tzv. porcelánový žlčník)? Alebo nemal niekto v tvojej rodine karcinóm žlčníku?

matka2222

deti neplanujem už mam dost .No čudne mi bolo prave to že operaciu v priapde dalšieho tehotenstva mi neodporučali.Vraj až po dlašom ukončenom tehotenstve. Ale to je jedno deti nechcem už takže asi si budem musiet čo stym :(

lombardo1981

V podstate sa ani nedivím. Predpokladám, že si ešte nemala 45 rokov. Čo je práve tá hraničná indikácia pri nízkom veku.
Neviem, že či ešte plánuješ mať deti, ale počas tehotenstva sa ti stav zhorší. A je dosť možné, že veľmi výrazne.
Keď už tak veľmi chceš, tak vyskúšaj ten pepermintový olej. Ja by som zvolila formu v kapsuliach. Len neviem, či sa na Slovensku niečo také predáva. V priloženom linku odporúčajú ako prevenciu pred intoxikáciou 0.2ml. A v ďalšom sú vymenované príznaky intoxikácie. Nechcem ťa strašiť. Je to iba prevencia. :-)
www.livestrong.com
www.nlm.nih.gov

matka2222

no praveže mi vtedy povedali že treba operaciu čim skor lebo tie koliku budu na dennom poriadku . Uplne som zmenila stravu a boli mi dobre,kojila som tak som na opreaciu ani nepomyslela. Teraz som bola na kontrolu a už zase ma tlačia do tej opreacie ,vraj to je ako časovana bomba pokial ten žlčnik začne štrajkovat zas :(

lombardo1981

Približne tri týždne po pôrode dochádza ku zmenšeniu žlčníka na pôvodnú veľkosť. Potom nastane zlepšenie vyprázdňovania žlčníka, takže to sedí.
Na to ti ťažko odpovedať. Pokiaľ nemáš žiadne ťažkosti, tak sa v podstate vybratie žlčníka nedoporučuje. Samozrejme existujú aj "rizikové faktory", pri ktorých je vybratie odporúčané viac (nízky vek, DM, imunosupresívna liečba, veľkosť viac ako 3cm, karcinóm). Porozprávaj sa s lekárkou o iných možnostiach liečby. U nás sa na rozpustenie chlesterolových kameňov používa kyselina ursodeoxycholová. Ale u nej je častá recidíva.

matka2222

lopmbardo ,no mne maly tlačil na žlčnik v tehotenstve a tym mi stlačil nebol dostatočne vyprazdnovany a vznikli kamene. Mesiac po porode som mala zachvat ,zistili kamene ,dala dietu a bol klud čo je dodnes.ALe už jem všetko.asi rok.Neviem ako ich odtial vypratat prečo alebo či ist na operaciu?