Pomoc s pubertiakom

Príspevok v téme: Pomoc s pubertiakom
Romina15

Syn má 15, v škole sa výborne učí,je slušný k učiteľom,ale doma sa ideme pozabíjať. V izbe si odmieta upratovať, všade má nahádzané veci, nemôžem si pomôcť, stále na neho vykrikujem, už len prejsť okolo tej izby a vo vačku sa mi "otvára nožík." Žijeme s manželom (nie je jeho otec) a ďalším malým dieťaťom a nechcem, aby sme boli všetci v týchto stresoch. Syn príde po návšteve bývalého muža s drahými darmi, kopou značkového oblečenia, a štedrým vreckovým. Doma sa mu nemáme "čím vyhrážať", lebo on všetko má. V poslednom čase zostal drzý, vulgárny, povie mi vypadni z mojej izby, alebo zavri dvere zvonka a padaj, inokedy- staraj sa o seba, moja vec.....a dnes mu muž vraví, aby prestal a začal konečne fungovať normálne a on na to mne, že odkáž mu, nech si zavrie hubu....a on to počul, dobehol za ním a pýta sa ho že čo to má znamenať a pubertiak, že - hovno......čo mám robiť? keď sa to nezlepší,zbláznime sa tu všetci, bývalý nechce ani počuť, že by si vzal na čas syna k sebe, keďže jemu to nerobí....lebo je s ním málo. My sa o neho staráme spolu s manželom už 10 rokov a doteraz bolo všetko v poriadku. Neviem ako ďalej.Psychologičke ho nedostanem.Má zmysel niečo zakazovať, vyhrážať sa? ak nie, čo potom na toto platí?

Tomas12345

Lejdi3 :

No však sama si povedala že ked si mu zobrala počítač tak sa to zlepšilo. Tak mu ten počítač zober aj teraz, a povedy svojmu manželovi nech mu vyčlení nejake pravidla ktore bude dodrživať. Sama si povedala že tvoj manžel má nanho znacny vplyv a že tvoj syn tvojmu manželovi si nedovolí odvrávať.

Ak sa mu zlepší správanie tak mu ten počítač vrátite naspäť.

Lejdi3

Ja uz si tiez neviem rady..mam syna 13 rocn.s poruchou Adhd .dyslexia.distostografia atd..Tento rok jr to uz s nim neznesitelne..Nic ine ho nezaujima len pc .mobil tablet Hned na zaciatku skols.roka ide so skolou dole vodou nechce sa mu ulohy pisat ucit nic..v izbe ma vecne bordel..Zijem s partner.10 rokov ale to neni jeho otec a momentalne som tehotna.Moj syn ku mne nema ziaden respekt..nechce ma pocuvat 10x ho k niecomu volam...je agresivny uz a vulgarny..pred manelom ma respekt.Uz mu bol aj zobraty pc na mesiac trochu len zlepsenie a zase smena tom isto..psycholog.skolska s vyjadrila ze v skole je vsetko ok..no ked pride tema skola nenavidi neznasa znervoznie..je na speci.skole len tento rok ich spojili triedy a je ich vela vyrusuju tam a potom pisu same testy...mne na nom velmi zalezi predtym som s nim pobehala lekarov special.pedagogov nez zistili co v tom je..Len teraz tto obdobie uprimne nezvaladam..uzAj ked mu pohrozim ze pojde ked sa to nezmeni je mu to jedno.idem nu nieco zobrat nedovoli mi..bojim sa ze koli takemu stresu stratim aj babetko.....uz neviem ako dalej...:(

siskaaa

Och wtf. Moj syn ma 11 a ide na neho puberta. Zhrozila som sa ze tvoj v 15 sa takti k tebre vyjadruje.toto ma caka????

siskaaa

Och wtf. Moj syn ma 11 a ide na neho puberta. Zhrozila som sa ze tvoj v 15 sa takti k tebre vyjadruje.toto ma caka????

ajajaja

necitala som prispevky, dufam,ze sa nebudem opakovat, ale - skusit poprosit byvaleho a otca syna, aby mu namiesto drahych darov a stedreho vreckoveho nieco obmedzil a zvysok mu vkladal na nejaky ucet napriklad , s kt.by mohol narabat az po urcitom veku...?? ak by bol ten ex normalny, tak by sa to hadam dalo...lebo decko je vo veku dost problematickom , ale az tak by si dovolovat nemal...mozno by zafungovalo znizene vreckove, ale takto ,ked ma vsetkeho dostatok, to neplati...ten bordel v izbe by som si nevsimala, cim viac ho budete nutit, tym viac sa moze zatat, urcite mu vsak neupratujte vy...ak tam ma nejake nedojedene zvysky jedla ,tak trvat na tom,aby si to za sebou umyl, ale rozhadzane ponozky a oblecenie a pod.asi neriesit ....mozno by bolo dobre ho donutit k nejakej robote pokial ide onho- donutit ho prat si svoje oblecenie , uvarit si nejaku veceru a takto postupne by mozno zistil , ze predsalen je lepsie si za sebou upratat ten bordel v izbe vymenou za to ,ze bude mat navarene a vyprane...ved je uz dost velky a asi aj inteligentny,ked sa dobre uci a vie medzi ludmi spravat.

amalka323

Preboha,len nepouzivajte hrubu silu..chyba je v prvom rade len a len vo vas-vy ste ho vychovavali,je to vas syn.Ano je v puberte,a to ako sa sprava naznacuje ze ma problem,nie je to pre neho jednoduche,nieco ho trapi.Ak chce pokoj,tak mu ho samozrejme dajte,potrebuje sukromie a naucit sa o seba postarat-SAM..no zaroven potrebuje citit oporu a to ze vam na nom zalezi,ze ho milujete.Asi sa mu nebude chciet rozpravat s vami o tom co ho tak stve,no utoci na vas a na vasho terajsieho manzela..jeho otec s nim nezije..myslim ze tu moze byt problem,mozno mu otec chyba,mozno ste tu nieco zanedbali-mozno rozvod neprekusol tak lahko ako ste si mysleli.Rozvod je pre dieta velka trauma a casto sa vracia prave v puberte.Skuste popracovat na vasom vztahu-NIE krikom,bude to naozaj este horsie-a zistit kde je problem.Snazi sa spravat ako frajer aby zakryl svoju krehkost,tak ho nezlomte a budte mu oporou.Lebo ak sa s tym nevysporiada bude hladat dalsie sposoby ako si pomoct,a tie by vas nepotesili.Drzim palce a zelam pevne nervy a vela pochopenia

beskyd

praveze nakolko je v puberte tak nema ziadne problemy, cize elementarnu slusnost voci ludom co ho zivia a skacu kolo neho by mal dodrziavat, inak sa k tomu treba postavit dorazne, od spominanych opatreni az po navrh na nariadenie ustavnej starostlivosti v ramci nejakeho reedukacneho zariadenia pre mravne narusene decka.

jeanny

myslim ze to trochu prehanate s tymi vychovnymi radami, ved je v puberte chudak, ma dost problemov sam so sebou :) tak ho nechajte a zbytocne asi do neho netreba rypat za veci ako bordel v izbe - ten mam aj ja a to uz som davno po dvaciatke, a tiez som dobre odvravala ked chceli po mne upratat...aj tak nepomohlo :D ale zvykli si za tie roky a teraz sa uz len smeju :))