liecenie pezinok...

oui.

ja som dnes bola prepustena, pezinok mi toho neuveritelne vela dal a zatial mozem povedat, ze zobral jedine kus bulimie. dufam, ze o par mesiacov budem moct pisal, ze ju zobral uplne celu

iwa333

sophia32.No ja kavu nastastie iba raz za cas ale vynahdradzam si to za to cigaretami:Dale fajcim sa tam moze pokial viem:)Len ja mam jeden velky problem ze ja osm vegetarianka z presvedcenia co si myslim ze tam vobec nerespektuju:(((a ot ma bude najviac boliet ale na ukor svojho zdravia osm ochotna sa toho vzdat i ekd to bude velmi ale velmi tazke:(ty si tam ako dlho bola?pustali ta aj sem tam domov?dakujem za odpoved:)))

iwa333

katja7711, dakujem velmi pekne za odpoved...4 aprila nastupujem.Inak mam skusky na vysku este v aprili nevies ci ma pustia na dva dni von?lebo to je naozaj dolezite.ale budem spolupracovat najviac ako sa da.Nejdem tam nasilu cize o to je lepsie.ty si bola kedy na lieceni?kolko asi bude trvat?pekny den:)

sophia32

Iwa333: ja keď som tam bola, tak mobil mohol mať u seba každý, káva len raz denne po raňajkách, žiadne kávy typu 2v1, 3v1, cappuccino, proste len neska alebo klasická káva...preto mi to tam aj prekážalo, lebo ja som veľká kávičkárka a káva raz denne mi nestačí...a čo sa týka jedla, varia tam dobre, dosť často kura alebo dokonca morčacie mäso, takže nie len samé bravčové alebo párky, čoho sa mnohé obávajú:-)
Je tam tzv. bodovací systém, sleduje sa a boduje sa v percentách, koľko percent stravy tá-ktorá pacientka zjedla a za odmenu sú napr. cvičenie na fitloptách, ranná rozcvička, zvoľnený režim, vychádzky...základná liečba trvá min. tri mesiace, ale je to individuálne, závisí to aj od Tvojej spolupráce s personálom a ako sa stravuješ a ako sa staviaš k svojmu telu...neoplatí sa klamať a podvádzať, oklameš len samu seba - je to naozaj tak, nie je to len pekná fráza...tak sa tam drž a ak máš ešte nejaké otázky, kľudne mi napíš :-)

katja7711

Ahoj Iwa,viem, že Pezinok a pravdepodobne akákoľvek iná psychiatrická liečebňa asi vzbudzuje obavy a strach, ale naozaj sa nemáš čoho báť. Dievčatá s poruchami príjmu potravy (PPP) sú hospitalizované na psychosomatickom odd., je to otvorené odd. (nie sú tam len dievčatá s PPP, ale i ľudia s depresiami a pod.). Takisto tam majú dievčatá s PPP špecifický režim. Ako to chronologicky počas dňa nasleduje si už presne nepamätám. Dievčatá sa stretávajú na spoločných komunitách, majú k dispozícii autogénny tréning, ergoterapiu, individuálne psychoterapie). Prístup k mobilu, internetu, vychádzky, návštevy - záležia od miery tvojej spolupráce. Ak to tak už nefunguje, budem rada ak ma niektorá z dievčat poopraví. Nerada by som šírila nejaké desinformácie. Podľa mňa liečba v Pezinku predstavuje taký ,,štartovací základ" v rámci liečby...mám takú skúsenosť alebo často počúvam negatívne ohlasy od dievčat, že takáto liečba k ničomu nevedie, že to tam za veľa nestojí a pod. Ale zo svojich skúseností, viem, že ak je mnohokrát za dievčatá ,,hovorí" choroba a vo väčšine prípadov takéto info šíria dievčatá, ktoré sa ešte nechcú liečiť alebo sa v Pezinku respektíve v BA ocitli ,,nedobrovoľne" - tak sa neboj a nenechaj sa odradiť. Samozrejme netvrdím, že Pezinok je úplne ideálny, ale čo v našom zdravotníctve je ? Tak držím palčeky a želá veľa šťastia :)