Teplota okolo 40 stupnov u deti

Príspevok v téme: Teplota okolo 40 stupnov u deti
Janinka

Moj syn ma zapal priedusiek a teplota mu vyskocila az na 40 stupnov.Ma dva roky a uz castejsie ked bol chory mal take vysoke teploty okolo 39,8 stupna.Chcem sa opytat,vzdy dam preventivne diazepan lebo sa bojim febrilnych krcov.Vsade o tom citam,pocujem tak sa strachujeme.Poradte mi ci robim spravne,ci je mozne takto vzdy dat preventivn ediazepan,nema to nieake vedlajsie ucinky?Dakujem

gashty

Janinka...ja ked som bola mala tiez som mavala 40tky teploty a pamatam sa,ze mamina pri mne sedela cele dni aj noci a davala mi obklady.az jej raz niekto poradil toto: obycajny zemiak pomel na kasu a treba to prikladat na zapastia z vnutornej strany na zily a tiez na kotniky.neviem prene ako to funguje ale ten skrob alebo nieco do par minut stiahne teplotu o par dielikov.mozno sa to zda ako somarina,ale to jedine mi vtedy pomahalo a dokonca som to skusala aj pred par mesiacmi lebo som mala tiez 40tky horucky a dva dni sa to nedalo zrazit nicim a toto zabralo.a viem ze aj ini to tak robia.brat to bezne praktikuje na svojich detoch :)takze to asi pomaha.inac ked ma tvoje dieta take vysoke horucky,asi ich bude mat vzdy take pri chorobe.ja mam teraz 21 a automaticky ked som chora 40tky zarucene vzdy,jedny lieky nepomahaju,musim kombinovat napr.paralen a ibalgen aby mi aspon trochu zisla teplota.

ju

Som v Anglicku, keby sa nahodou u mojho dietata vyskytla taka vysoka teplota, co by som jej mohla preventivne podat miesto Diazepanu?dik

71gloria

Ja mám skúsenosť s febrilnými kŕčmi u dieťaťa. Stalo sa to, keď dcéra mala 2 roky. Dostala črevnú infekciu, preháňalo ju, horúčka vystúpila takmer na 40 stupňov. Po antipyretikách sa ju nepodarilo zraziť a v noci dieťa zrazu prevrátilo oči stĺpkom a dostalo kŕče, ktoré pripomínali epileptický záchvat.Nikomu to neprajem zažiť,tú hrozu,keď sme ju v noci prevážali do nemocnice a bála som sa, že mi zomrie v aute.Bola akoby v bezvedomí a stále kŕčovala, neskor to diagnostikovali ako komplikované, febrilné kŕče. Odvtedy jej vždy podávam diazepam pri teplote už 38 stupňov rektálne-ako čípok.Už to nechcem nikdy zažiť, našťastie to nezanechlo na nej následky.

aljoška

Ale to sprchovanie pri vysokých teplotách nám odporúčal lekár,ktorý je uznávaný odborník.Nie je to moj výmysel.Oni to robirvali,ked malo dieta vysoké horúčky a povedal,že by sme sa čudovali ako to dobre zaberalo.Tiež sme mu oponovali.

farmaceutka

Nemyslim si, ze treba davat diazepam preventivne. Ak jedno antipyretikum nezrazi teplotu dostatocne treba ho kombinovat s inym,ale s inou ucinnou latkou. Napr. panadol s nurofenom. Daj jeden sirup a ak po 3 hodinach je teplota stale taka vysoka tak druhy sirup. Ja osobne si myslim, ze je to rozumnejsie ak riskovat zimnicu pri sprchovani. Viem o ocom hovorim. Som farmaceutka.

aljoška

Myslím,že ten diazepam preventívne nemože uškodit.Ale treba skúsat zrazit teplotu bud zábalmi alebo, možno to vyznie hlúpo ale je to tak, osprchovaním, okúpaním v letnej vode.Ja som ešte detom dávala na nožky ponožky namočené v zriedenom octovom víne, navrch suché a dlane a čelo som im tiež potierala navlhčenou handričkou.