Teplota okolo 40 stupnov u deti

Príspevok v téme: Teplota okolo 40 stupnov u deti
Janinka

Moj syn ma zapal priedusiek a teplota mu vyskocila az na 40 stupnov.Ma dva roky a uz castejsie ked bol chory mal take vysoke teploty okolo 39,8 stupna.Chcem sa opytat,vzdy dam preventivne diazepan lebo sa bojim febrilnych krcov.Vsade o tom citam,pocujem tak sa strachujeme.Poradte mi ci robim spravne,ci je mozne takto vzdy dat preventivn ediazepan,nema to nieake vedlajsie ucinky?Dakujem

STANKA MIRKO

moj 2 rocny syn ma horucky davame mu nurofen aj cipky ale nepomaha bojim sa aby nemal krce niekto hovori ze diazepan moze a nemusi zabrat porad te mi

verunik

to by ale mala urcit lekarka, nie? Viem tiez o pripadoch krcov, a tam diazepam pomaha. Ale netusim, kde je ta hranica, kedy uz podat. Nam nastastie stale zabral nurofen. Poradila by som sa aj s inym lekarom.

SvetlanaM

A uz mal niekedy febrilne krce? Moje deti tiez mavaju vysoke teploty, to je asi u deti normalne. Ale diazepam som nikdy nedavala. Je iba na predpis, ak sa nemylim. Ja spolieham na Nurofen. Teplota po nom klesne.

evcca

dietatu by sa nemali davat chladene napoje pri teplote, lebo len viac ochladis vnutro a telo reaguje vzostupom teploty este viac.

zuza

Ahoj, robiš to dobre. Moja kamoška ma synčeka, 2 roky a ten mava krče. už keď má 37,5 tak mu okamžite dáva diazepam a tiež Nurofen, pretože teplota mu vraj dokáže neskutočne rýchlo vyskočiť na 40 a prichádzajú krče. e to vraj tak hrozný pohľad, dieťaťu sa krivia ústa, ruky...no strašné! Takže ja by som tiež neváhala a dala mu lieky aj pri 37,5.

karolblava

S Diazepamom nemam skusenost, my pouzivame Nurofen sirup pre deti. Hovori sa, ze febrilne krce nie su z vysokej teploty, ale z toho, ak teplota rychlo stupne o vela... Urcite treba podavat vela tekutin - radsej chladnejsich, aby sa dieta chladilo aj z vnutra. A potierat tvar vlaznou vodou.

Dubovicka

Moja setrenica má vysoke teploty maá dva roky a len tak sa hra a zvisi sa je teplota aj na 39 stupnov skusame vsetko davam jej studene obklady ,zemiak nastruhany na ruku,lieky , suprhujeme ju v vlaznej vode ale teplo ta za zniži najmenej na 38 stupnov a po pol hodine vyskoci naspet uz naozaj nevieme co máme robiť pozmoste nam !! Dakujem :-)

colina

No ked mávala dcérka take teploty tieš som začínala prikladanim zemiakov,citrónov, jedením egrešového kompóta no nepomáhalo nič.Tieš pri vysokych teplotách podávam diazepan.

ethel

ju: určite v takom prípade sa nedrž zastaralých vecí...piť vela a často letný čajík,nie horúci a podať paralen...nebabušiť....kúpel teploty ako je teplota tela a postupne pridávať pomalinky studenú vodu do teploty 37