Teplota okolo 40 stupnov u deti

Príspevok v téme: Teplota okolo 40 stupnov u deti
Janinka

Moj syn ma zapal priedusiek a teplota mu vyskocila az na 40 stupnov.Ma dva roky a uz castejsie ked bol chory mal take vysoke teploty okolo 39,8 stupna.Chcem sa opytat,vzdy dam preventivne diazepan lebo sa bojim febrilnych krcov.Vsade o tom citam,pocujem tak sa strachujeme.Poradte mi ci robim spravne,ci je mozne takto vzdy dat preventivn ediazepan,nema to nieake vedlajsie ucinky?Dakujem

matuspika8

Existuje viacero variant liekov, ktoré vám pomôžu teplotu dostať pod kontrolu. Ak je dieťa príliš malé na to, aby lieky skonzumovalo, ideálne je použiť čapíky alebo inak nazývané čípky. Na obaloch nájdete vždy presný návod aké množstvo lieku má dieťa vo svojom veku užiť. Pri zavádzaní čapíku nie je na škodu trocha namočiť špičku liečiva do mastičky na zadoček a tým zvlhčiť koniec, aby sa čapík ľahšie zaviedol a nepôsobil pre dieťa priveľmi dráždivo.

Zdroj: www.familia.sk

leniko

Ako neviem preco pani kritizujete koli dijazepan cipok, ano podava sa pri vysokych teplotach aj sanitar to povedal, a ked sme dali predtym povedal ze sme dobre urobili, takze pani robi dobre ja to robim tiez ked ma mala 40 teploty . ked neviete nekrtizujte ale opytajte sa doktorky ked nahodou.

Kalupinka

Diazepam dieťatku? Načo?
Na horúčku dávam Nurofen, keď je vyše 38, aj zábaly, pri horúčke vyše 39 by som išla k lekárovi. Veď to nie je liek pro deti, bála by som sa.

HajulPajdul

|Diazepam by som tiež nedala dieťatu, ani som nepočula, aby niekto niečo také robil. Febrilnú krč deti nemaly. Keď bola horúčka, dávala som veĺa piť zábaly a Nurofen sirup.

Kamka Bodka

40 horúčky, to by som išla k lekárovi azda aj o polnoci.
Preventívne tiež nedávam lieky, no keď je horúčka 38 - 39 a nič iné, žiadne príznaky ochorenia, dávam veĺa piť (nie chladné no nie horúce, lebo horúce do dieťata nedostanem), zábaly a Nurofen čipky, lebo zaberajú rýchlo.

Maminka Neno

Ja teda nevidim ziadny dovod preco podavat preventivne nejake lieky dieťaťu.
Febrilne krce su na Slovensku trosku vacsi strasiak nez v skutocnosti su
Napr u nas vo Švajčiarsku za diazepan podava len ak krce tvaju dlhsie
Ziadne zbytocne preventivne napchavanie deti chemiou
Ono to vyzera horsie ako v skutocnosti je
Aj nas maly si tym presiel. Mavaju to len deti do urciteho veku.

ambrozia

Môj syn mával febrilné kŕče od 8. mesiacov, ale nedostával ich počas vysokej teploty, ale len keď mal zvýšenú teplotu. No a diazepam som podávala len na odporúčanie lekára.

sibora

zijem v belgicku a diazepan nedavam dietatu mam tiez maleho syna ma 2rocky a mava teploty az na 40c podavam mu najcastejsie cipky nurofen a nie vzdy zabera tak mu davam obklady na brusko celo niekedy na zapestie ked mu teploty neustupovali tak som sla ihned na pohotovost a tam mu dali zmiesanu medecinu o hodinku klesla teplota dnes ma zase teploty ale neviem scoho to moze mat poradte mi co mam robit
dakujem

muc

Maroš75, ak mas resty v tejto oblasti, tak radsej nepoucuj.

diazepam sa podava ako prevencia febrilnych krcov. nazory pediatrov sa rokmi menia. kym pred rokmi diazepam doporucovali podavat pri teplote nad 38 stupnov (museli byt dodrzane minimalne 8 hodinove odstupy) ako prevencia krcov aj u deti, ktore nemali v minulosti krcove stavy pri teplotach, v sucasnosti doporucuju ho podavat iba detom s pozitivnou anamnezou v minulosti. ale v tomto pripade sa podava uz pri zvysenej telesnej teplote- teda nad 37 st.

takze kazdopadne sa treba poradit s pediatrom aky postup pri teplotovani doporucuje.

Maros75

STANKA MIRKO
Kde si nabrala,ze diazepam sa podava pri takych stavoch? Niekto ti povedal.....
Jedna babka povedala,ze?
Si precitaj pribalovy letak a potom sa porad s lekarom. Mozes mu viac uskodit,ako pomoct. www.adcc.sk