Astma, narok na invalidny dochodok

kablica

Lulita-navyse polovicny ID uz neexistuje, je ciastocny a plny ID a v pripade astmy si nim asi prijem nevylepsis..

kablica

Lulita, len ak mas EXTREMNE obmedzene ventilacne plucne funkcie :-D
mimochodom, co je astma 3 stupna? Astma byva lahka, stredne tazka a tazka, ale s ID byva problem, skutocne malokto ho dostane. Navyse je uz dostupna i biologicka liecba..len s inhalatormi asi neuspejes, kedze astma je velmi rozsirena choroba

koniec sveta

pravdepodobne by si neuspela, mojej pribuznej priznali na perzistujucu astmu tazkeho stupna kombinovanu s imunodeficitom len 10% postihnutia.

smoula

Chcem sa informovat ci by som mala narok na invalidny dochodok ked mam astmu, alergiu, reflux a lupienku . aj ked beriem tabletky na alergiu ale aj tak mam tie neznesitelne priznaky alergie v urcitom case a uz 3roky mi nemozu zistit naco som alergicka . Na astmu pouzivam kazdodenne sprej ale aj tak mam v zimnom obdoby stazene dychanie :( mam len 24r a je mi to trosku trapne sa u lekara rozpravat o invalidnom dochodku . a k tomu sa bojim aj mat dieta koli jeho ohrozeniu ... Poradi mi niekto ci by som uspela keby som si poziadala o ID? Dakujem

zuzana31

Ja som na čiastočnom invalidnom dôchodku od r.1994, astmatické potiaže mám dlhodobo, tiež som silná alergetička, pridružili sa mi i ťažkosti s vysokým krvným tlakom. Bolo mi povedané, že môžem byť rada, že mám aspoň čiastočný dôchodok, niektorí nemajú ani ten ( na posúdkovej som bola s pánom, ktorý mal práve akútny záchvat, neuznali mu ani čiastočný dôchodok a povedali, že môže robiť napr. vrátnika, má tam telefón a môže si zavolať pomoc- drzosť niektorých lekárov nepozná medze).

relax229

dobrý deň mám astmu a chcem sa z nej vyliecit uplne ci je to mozne mam 33rokov niekto mi poradil ze do 35ky sa da vyliecit neviem ci je to pravda tak sa vas preto pýtam vopred dakujem prosim napiste mi na post lujza6