je priateľ lakomý alebo je to normálne?

Príspevok v téme: je priateľ lakomý alebo je to normálne?
Michala11111

ahojte neviem možno čo tu budem rozoberať je úplne bežné, Totiž s priateľom sme spolu 5 rokov a z toho 3roky žijeme spolu. Ja mám mesačne 300 eur on 1200 eur, takže je tam podstatný rozdiel. Ale ked ideme niekam na výlet, napr. lyžovať sa vždy si musím presne polovicu zaplatiť. Na nájom mu presne polku dávam. Teraz som chcela ísť na dva plesy a kedže ja som tam chcela ísť musela som kúpiť aj jemu aj sebe lístok jeden stojí 20eur a pre mna to je veru dosť a oba plesy som tak platila ja. Ked ideme na večeru raz pozýva on, ja raz. Možno je to bežné neviem. No najviac mi vadí že on príde z obchodu s plnými taškami oblečenia a mne napr. nekúpi nič ani jednu čokoládu a ja ked som šla po obchodoch vždy som mu aspon slipy doniesla. Neviem posúdiť či to je tak aj v iných vzťahoch, nakoľko iné vzťahy som nemala.
ďakujem za názor

miska1917

Mala som partnera,chodili sme spolu dva roky,bolo vsetko v poriadku narodila sa dcera a zacali komlikacie.Odisli sme byvat do bytu,lebo predtym sme byvali u rodicov mojich.Zarabal cez 700eur,ale kam sli tie peniaze??to neviem doteraz akurat viem to ze daval svojej mame ktora nemala,a my sme zili z mojej materskej ktora ciinila 170eur(to bolo este za stare peniaze ale davam v eurach)narodil sa syn materska sa zvisila na 203eur aj jemu sa zvysilo ale stale nemal nic bol bez penazi.len moja materska ktora mala 4ludom vyjst na mesiac.Ale tvrdil ze za byt plati co sa stazujem.Za 2mesiace ako toto povedal prisiel majitel bytu ze neplatime(bol to podnajom)kam v riti ten hajzel daval tie peniaze.Kolko krat som nemala za co detom kupit jest,syn sa narodil chori stale po lekaroch a on uplna pohoda.

Teraz som sama z detmi uz 4r,od statu dostavam 44eur a jeho stale nahanam po sudoch aby platil,byvam u rodicov.Do prace nechodim este,deti nechodia do skolky a nemam ich kde nechat,mama este pracuje.
Niee som zlatokopka ale pomohlo by keby som mala partnera ktori by raz za cas nieco kupil aj ked malu somarinku ale predsa takto musim vsetko sama.
Ja len tolko su tam aj chyby tak si to nevsimajte.

Lebo Medveď

Čítam tu veľa zaujímavých názorov....Tak si dovolí aj ja jeden pridať.Tu už nejde o riešenie problému zadanej témy,ale o totálne potopenie toho dotyčného.Začalo sa to tu fakt zvrhávať, ale myslím že je určite nejaké rozumné riešenie. Môj názor je, že ako v každom ,,Dobre" fungujúcom vzťahu vládne porozumenie. Tak prečo sa s ním o tom neporozprávaš, ved pár vľúdnych slov, by mohlo pomôcť.V mojom vzťahu si s partnerkov povieme všetko čo nás trápi, snažíme sa všetko spoločne vyriešiť.myslím že trochu porozumenia sa určite nájde aj v tom tvojom ,,nemožnom" chlapovi....že nedostávaš darčeky pri každom nákupe, no boooože, ale isto nejaké dostaneš. Myslím že každý rád dostáva darčeky, a tiež myslím že aj malý darček dokáže potešit.Pretože kto si nevie vážiť malé veci, ten si velké nezaslúži.

...ale dosť bolo o ,,Darčekoch"
s tými vstupenkami na ples, to ma fakt mrzí, pretože sa zachoval ako chrapúň! Vravi sa ale nehádzme všetkých do jedného vreca, a preto len tolko k tomu aby si sa s ním o tom pekne krásne porozprávala, a keď má aspom kus rozumu tak pochopí....

skupan

No Michala,ja by som sa ho na Tvojom mieste zbavila co najskor.Je lakomy.Nie je ziadne pravidlo, aby chlap musel zene nieco kupovat, ale je pravidlo vo vztahu aby si dvaja navzajom pomahali.Aj vtedy ten vztah vyzera inak, ked sa jeden o druheho moze opriet alebo sa spolahnut.Pre neho by to z tych penazi nic neznamenalo lebo ich ma vela,ale pre Teba by to znamenalo velmi vela.A nejde tu o emancipaciu.Ked budes ty na materskej s 200 eurami ani vtedy Ti nic neda???Mas to tazke a ked sa ho nezbavis,budes to mat este tazsie.Drzim ti prsty.A take nazory ako ma nejaky makovnik a ini si vobec nevsimaj.Sorry, ale su to ich skusenosti, zrejme ich vyzmykala nejaka vypocitava zena a teraz na to maju taky nazor aky maju.(a zrejme su nahnevani najviac na seba a takto si to vybijaju)

mifka

Nikolka,nenapísala si,či je tvoj partn.slovák,al.rakúšan...To je trošku o inom,tam je silná tradícia,že je žena doma a stará sa o muža a deti. Aj mne by sa to páčilo,kým by mi dával peniaze.Ale čo bude,ak sa rozídete? Nezaspi na vavrínoch a urob si šoferák a kurzy a popri starostl.o partn.mysli aj na svoju prípadnú samostatn.vo financiách.

mataBB

nikolka tym, co robis ty, by som sa teda velmi nechvalila...asi si nepochopila danu temu..akoze zmykat z niekoho peniaze..ja neviem nemas hrdost? ja by som si v zivote nezobrala od priatela peniaze len tak..ine je, ked sa ide von a on zaplati, ale aby mi daval len tak peniaze, nikdy! to je vrchol..ty asi nevies o com je vztah

Nikolka_nechapem2

Ahoj!Napriklad ja byvam teraz v zahranici,byvam u priatela uz piaty mesiac a ani cent som mu za nic nedala.On sam plati najomne,stravu,a o mna sa tiez stara.Aj peniaze mi dava bez toho aby som si pytala.Ma obchod kde pracuje.Jedneho zamestnanca vyhodil,tak som mu bola parkrat pomoc,inac doma upratujem,zehlim,nakupujem,staram sa o vsetko.Myslim,ze viac odo mna ani nechce.Ved muzi by mali zarabat na rodinu a zeny sa starat.

elvinka

Ahoj Mifka .

Rozid sa s nim co najskor, ked ti toto robi.Mam vlastnu skusenost s takym chlapom, budes uplne psychicky znicena, ako som bola ja. Po case urcite najdes dobreho chlapa,treba verit. Vela sil .ahoj

mifka

Ano,je to divné a viem to a vidím partnerove takmer neodpustiteľné chyby. Minule som kúpila plastový kvetináč,lebo potr.presadiť kaktus. Spustil na mňa lavínu výčitiek,že som zas kúpila kvet. Toto urobil aj ked mi kamar.doniesla orchideu,urobil scénu a neveril,že je to dar. Má psych.problémy a zvažujem rozchod. Vnímam to ako teror na moju osobu a slobodu. Ale nepoznám nikoho iného a nemám sa o koho v živote oprieť,len o seba. Tá samota nie je bohviečo ale žiť so zakomplex.chlapom to tiež nie je výhra. Preto chápem Michalu 11111,že sa pýta a aj ja som mu vždy kupovala darčeky,ale tiež som sa nedočkala od neho okrem čokolády a kvetov na narod.mimor.darov. Jeden dáva v part.viac a iný menej a ideál je ked je to dávanie a prijímanie vyrovnané. Ja som veľa dávala a učím sa teraz prijímať a je to pre mňa ťažké,ale nie nemožné. Ide o to,či je človek šťastný a má komu lásku prejaviť.