je priateľ lakomý alebo je to normálne?

Príspevok v téme: je priateľ lakomý alebo je to normálne?
Michala11111

ahojte neviem možno čo tu budem rozoberať je úplne bežné, Totiž s priateľom sme spolu 5 rokov a z toho 3roky žijeme spolu. Ja mám mesačne 300 eur on 1200 eur, takže je tam podstatný rozdiel. Ale ked ideme niekam na výlet, napr. lyžovať sa vždy si musím presne polovicu zaplatiť. Na nájom mu presne polku dávam. Teraz som chcela ísť na dva plesy a kedže ja som tam chcela ísť musela som kúpiť aj jemu aj sebe lístok jeden stojí 20eur a pre mna to je veru dosť a oba plesy som tak platila ja. Ked ideme na večeru raz pozýva on, ja raz. Možno je to bežné neviem. No najviac mi vadí že on príde z obchodu s plnými taškami oblečenia a mne napr. nekúpi nič ani jednu čokoládu a ja ked som šla po obchodoch vždy som mu aspon slipy doniesla. Neviem posúdiť či to je tak aj v iných vzťahoch, nakoľko iné vzťahy som nemala.
ďakujem za názor

elicirka

takeho chlapa treba opustit cim skor tym lepsie skus mu za noc zinkasovat 20 eura ked bude mat chut na sex povedz ved ty si to chcel tak zaplat

WR

Tak to teda neviem o com pises, nezazila som to... Moj priatel sa stara o mna ako o kralovnu :) ale zato mu davam ja vela :)... toto je cudne aby si si platila co i len veceru s nim ty. Ty si tu zena a on muz. A ma byt gentleman. Uf... su aj lepsi asi..

medalux

Počkaj si na situáciu, keď ťa bude volať niekde, kde treba platiť, buď reštika, nákup do potravín/oblečenia, v tom momente sa pomedzi reč nejako zahovor/vyhovor, že už nemáš peniaze, ako v tom prípade zareaguje dotýčný?

Peterforyou

Tak toto je fakt sila.
Tak to nemyslis vazne ze ti nezaplati ples alebo ta necha zaplatit veceru.
Prepac ale sa mi vlasi dupkom stavaju...s takym ch..om chces zit do konca zivota?
ZIJES IBA RAZ DIEVCA!!!
Chlap ti musi dat aj posledne.Sa uvedom.
Ak ho okamzite neposles doriti tak sa zamysli nad sebou...pokial niesi skareda jak noc a nevazis nad 85kg tak mozes striedat chalanov jedneho za tyzden ale toto si nezasluzis.ver mi.
Pa

Bibko

urcite sa nezmeni, moja sesternica ma ten isty problem a to maju spolu uz dve deti. On ide 2x do roka na pansku jazdu na Kubu,Dominiku.. ona dava svoj prijem na domacnost a deti a on jej nedava nic, len urobi raz za cas nakup. Predtym bol taky isty a ona si myslela ze sa to zmeni. A co urobis ked budes na materskej?? nebudes moct ist nikam ani s malym na zmrzlinu a to predsa nie je stastny zivot!

nathalia08

no dobre,ale ak na domácnost dá žena celú výplatu,a chlap iba časť,tak to tiež nie je fér-ak on dá štvrtinu,aj ona by mala prispiet iba štvrtinou.

janes123

Stačí prestať variť, alebo prať, alebo dávať manželovi sex. On si všimne, že niečo zrazu chýba a bude sa sám seba pýtať kde je problém a ak nie je totálny sociálny debil možno príde na to, že v ňom, ale predpokladám, že aj on má "vlastnú verziu." (matka je psychóg, niečo som pochytil :D)

lost

podla mna by nemala problem, ak by zarabala 1:1 s priatelom.

predsa len, ak ma niekto pod 500eur a ma uhradit 1/2 nakladov (s tym co ma 2000eur), tak je to znacne hardcore.

uhlie

Suhlas s bajkomajko,

Michalin priatel jednoducho nechce , aby sa Michala citila menejcenna a preto ju nechava platit zo vsetkeho polovicu. Dokonca nieco plati aj ona sama. Takze teraz sa konecne moze citit, ako rovnocenny a rovnopravny clovek. Nie ze by bola rada, ale sa tu stazuje. Co by ine zeny dali za to, aby sa mohli skladat s priatelom na polovicu a on im nemusel platit vselijake sperky, saty, silikonove cecule, atd...