je priateľ lakomý alebo je to normálne?

Príspevok v téme: je priateľ lakomý alebo je to normálne?
Michala11111

ahojte neviem možno čo tu budem rozoberať je úplne bežné, Totiž s priateľom sme spolu 5 rokov a z toho 3roky žijeme spolu. Ja mám mesačne 300 eur on 1200 eur, takže je tam podstatný rozdiel. Ale ked ideme niekam na výlet, napr. lyžovať sa vždy si musím presne polovicu zaplatiť. Na nájom mu presne polku dávam. Teraz som chcela ísť na dva plesy a kedže ja som tam chcela ísť musela som kúpiť aj jemu aj sebe lístok jeden stojí 20eur a pre mna to je veru dosť a oba plesy som tak platila ja. Ked ideme na večeru raz pozýva on, ja raz. Možno je to bežné neviem. No najviac mi vadí že on príde z obchodu s plnými taškami oblečenia a mne napr. nekúpi nič ani jednu čokoládu a ja ked som šla po obchodoch vždy som mu aspon slipy doniesla. Neviem posúdiť či to je tak aj v iných vzťahoch, nakoľko iné vzťahy som nemala.
ďakujem za názor

makovnik

No uz sa to tu zasa pekne zvrhlo.Ako mozete porovnavat pripad nejakeho totalneho chrapuna,hajzlika a lakomca a pripad,ktory tu popisala zakladatelka temy?Alebo porovnavat svoje extremne zazitky (ktore verim, ze mate) s tymto konkretnym?Navyse ja som celkom presvedceny,ze zakladatelka temy sem isto chodi a vsetko cita,ale ma dovod na to ze uz vobec nepise.Napriklad ten,ze to na zaciatku s tym opisom priatela pekne prepiskla (pretoze neskor uz trochu polavila a zrazu priznala,ze jej na sviatky v skutocnosti kupuje veci),aby bola akoze "presvedcivejsia".

mifka tak to si mala/mas vazne zle a nikomu nic take neprajem.

Ja som iba chcel,aby sme to tu trochu odlisovali,lebo niektore slecny tu nazyvaju lakomcom uplne kazdeho,pomaly aj takeho muza,ktory namiesto vytuzenych 3 cokolad tyzdenne podaruje "iba" dve.Vsak co si to dovoluje vsakze.A to,ci Michale z nakupu nikdy nic jej priatel nepriniesol je tiez otazne.Ci je to vazne tak,preto by som sa tym prilis neohanal.

lakomec

angela si zlata ale to urcite nie :D neviem ci ich susil na ucte ci co s nimi robil ale ako vravim za tie dva mesiace si nekupil nic, baby ja by som vam mohla pisat do polnoci a ako ma tu obvinil niekto ze klamem takto to vobec nie a najhorsie je ze ten chalan nemal ziadnych kamaratov lebo co mi vraveli jeho znami tak oni kupili napriklad pitie v bare a on im nikdy neotocil tak isto to bolo s jedlom obedom s hocicim a ked isiel niekoho zaviezt ako kamarata myslim tak zobral od nich este aj za benzin , ja som v zivote od mojich kamaratiek nezobrala za naftu ani korunu ked mozem pomozem ale ako vravim cakam spatnu vazbu, za tie dva mesice mu nezazvonil jediny krat telefon ze by mu volal niekto pod so mnou na kavu alebo tak bohuzial toto uz bol taky extrem ze odplasil aj kamaratov co mal aj hocijake dievcata hlavne ze v znackovom od hlavy po paty ale co ked to bolo pokupene vsetko v sale za dvadsat dolacov hlavne ze to bola znacka :D

elsa5.5

to už bolo dávno.....,,neviem ale ktorá žena to bude znášať to je už jeho vec,ja som rada že som sa ho zbavila,lebo aj s tým bol problém heh:):)

angela85

lakomec, brrr tak to nie, to uz je moc, nemam rada takych co sa hraju na nieco co vonkoncom su neni, no on mozno na to mal, ale no, to je uz moc. kurnik, kde tie prachy pchal? mozno ti chcel kupit auto ci dom

lakomec

elsa5.5 je to jednoducho v povahe rychlo prec s takym fuuuuuuuj ja ked si na to dnes spomeniem no normalne som bola zase rozculena ked som to sem pred dvoma hodinkami pisala :D aby ti este aj kontroloval co si si kupila tak to je sila mne ten moj co o nom pisem ked som si kupila nieco v butikoch ako - teranova , mark and spencer , H&M tak to so mnou ani von ist nechcel ze aky shit a ja som bola z toho smutna ako dost kedze som nerobila a nemala som v umysle pytat si od nasich stale na znackove veci a cizmi si kupovat ako mi on vybral za 7 000 :D, toto je ten najvacsi paradox on by si nechal za euro aj koleno vrtat ale odo mna chcel aby som si kupovala pat tisicove kabelky a este som zabudla jednu vec volaval mi z maminho telefonu 30.rocny muz !!!!!!!

lakomec

jajka001_ zarabal tolko zaklad mal 2 000 dolarov + tam bol bodovy system dokazalo mu to za mesiac urobit az 3 500 dolarov ked som sa s nim vlacila ja robil to desat rokov po najluxusnejsich lodiach sveta, a ako vravim handry v USA stoja par supiek u nich tricko od TH nosi kazdy stredoskolak lebo tam to tricko v sale stoji 15 dolcov za to u nas stoji 100 euracov - este ten lepsi pripad, a to kolko zarabal si nevymyslal lebo poznam troch chalanov co boli priamo na tych lodiach kde on a zarabali tolko isto a pri tom potvrdili ze on uz nerobil casnika ale tam niakeho managera tym ze to robil dlho sa vypracoval samozrejme ten clovek keby mi to povedal sam tiez tomu neverim , ale jajka viem ake typy myslis vsetko do handier a v penazenke ani cent poznam takych :D a k tomu platu nie ze by som ho chcela vychvalovat ale ten paradox kolko penazi dokazal zarobit a tie veci co uz som nizsie spominala tak to je podla mna lakomec , nie ze ja musim zaplatit ples ale co on ma chcel zobrat na silvestrovsky vecer do 5 hviezdickoveho hotela ze ho nezaplatime ale ze sa tam presmykneme najeme zabavime ze vsak kto si to vsimne :D - toto je lakomost :D

elsa5.5

mifka,aj ja mám s takým lakomcom skúsenosť a nikdy viac,ani som sa nepokúšala ho zmeniť,nič mi nedal a ešte aj kontroloval čo som si kúpila ja za svoje peniaze to je jednoducho v povahe...,len toľko že láska je naozaj slepá.....

xy:)

ti duchaplnejsi pochopia, ze nejde o peniaze ako take, ale o lakomstvo, sebectvo. ked si niekto doprace plne tasky oblecenia a druhemu kupi prd o niecom to svedci, pricom staci oblubena cokoladova tycinka v hodnote do 1 eura, co si povedzme uprimne, nie je vela. dobre by bolo, kebyze sa ozve michala, lebo tie vykonstruovane pribehy a tvrdenia su uz nudne.

mifka

ach,ach,makovník,myslím,že nemáš ten správny recept na šťastné manželstvo. Len ked žena cíti v mužovi oporu,bezpečie,dôveru a lásku,vtedy je šťastná. A je to aj o prajnosti voči inému človeku a dať niečo len tak,lebo chcem a nečakám,že sa mi to vráti. Dám a basta a neriešim to dalej. Aj ja som žila s lakomcom a vypočítavým človekom,sledoval,koľko zjem,nesmela som nechať zvyšok na tanieri,na vianoce som dostala balenie čaju a rybie filé...kávu si varíme doma,lebo je to lacnejšie. On má drahého koníčka,ale mne nič nedopraje. Je to paranoidný človek bez sebavedomia,kt.sa ho snaží zvýšiť si ho manipuláciou a kontrolovaním. Nepomáhalo ani neustále vysvetľovanie a snaha o zmenu. Je to v osobnosti a vo výchove. zostávalo len jedno úplne sa mu podriadiť a robiť všetko ako on chce. Bolo to neskutočne namáhavé sledovať,čo máte povedať a ako,aby ste sa trafili do jeho nálady a myšlienok. Láska je dočasne slepá...