Priberanie euthyrox

Príspevok v téme: Priberanie euthyrox
hiliam

Dobrý deň prajem, môj problém spočíva vtom, že som pred niekoľkými rokmi bola veľmi chudá, vtedy mi zistili že mám zníženú funkciu štítnej žľazy - predpísali mi liek euthyrox, pekne som postupne pribrala na normálnu váhu. :-) Môj problém je vtom, že teraz už veľmi priberám to znamená že počas mesiaca skoro 6 kg. necítim sa dobre, môj lekár tomu nevenuje pozornosť neriešil to aj keď som tu povedala beriem polovicu z 125 ky. Dokonca mi zistili vysoký cholesterol. Mal už niekto podobnú skúsenosť ? Môže mať za následok môjho priberania liek eutyrox. Viem, že ho musím brať ale moje telo všetko čo prijme ukladávo forme tuku. už si neviem nič obliecť a zo dňa na deň priberám, aj keď sa snažím jesť úplne zdravo. nič nepomáha aj cvičím a nič.moje telo nespracováva tuky. nepoznáte nejaký prírodný liek na spaľovanie alebo urýchlenie metabolizmu ? euthyrox musím brať ide o moje zdravie ale zasa necítim sa dobre a to nie je dobre. vie mi niekto poradiť ? ďakujem

blueberryNN

Luminka, nech skusi bezlepkovu dietu. Ludia so znizenou cinnostou stitnej zlazy hlavne ak je to autoimunitneho povodu maju takmer vzdy urcitu uroven citlivosti na lepok.

Omen

Luminka,
odporúčam ti založiť si novú tému a dať viac info. Hnačku a následné chudnutie môže otcovi spôsobovať práve Euthyrox, ktorý užíva, ale aj potravinová alergia, intolerancia, celiakia a i.

Luminka

Dobrý deň ja by som potrebovala radu pre môjho ocina, lieči sa na zníženú funkciu štítnej žľazy, berie lieky.. zistili mu to tak ze veľmi schudol... berie tuším euthyrox... problém je že sa mu nepodarilo pribrať ani jeden gram nazad... jesť mu chuti zje veľa ale to že je nájdený necíti... dlho ho ráno preháňalo na gastre mu nič nezistili... vylúčil mlieko tak je to lepšie... no pribrať sa nedarí... za každú radu budem vďačná

Vewwa

Už niekolko rokov beriem euthyrox a keby sa z neho priberalo tak sa iba guľam.Ja mam zvýšenu činnosť šž a nechcite vedieť ako som sa cítila keď som za 2 mesiace schudla z 80 na 60 kg.To sa nedalo žiť,až podlhodobom uživani lieku sa to upravilo.Hlavne sa treba zdravo stravovať,ryby,zelenina a taktiež veľa pohybu.

papaja3

Ja musím súhlasiť s tým, čo tu píše RNG. K tomu, ako žijem dnes, a ako sa cítim, mi nedopomohli rady doktorov, ale liečiteľky. Diagnostikovali mi zníženú činnosť štítnej žľazy pred cca 15 rokmi, kedy som prežívala dosť stresové obdobie (práca + súkromie). Doktorka videla, že som bledá (to som ináč celý život) - ale vtedy mi viacerí hovorili, že som bledá až nezdravo....testy.... endokrinológia . Endokrinologička mi stále rozpráva, že mám štítnu žľazu ako vypratú v Pervole - stráca sa mi (autoimunita mi ju ničí) nasadila Euthyrox 50, neskôr 75 - ja som sa ale začala zle cítiť, brala som to tak intuitívne raz vôbec nie, inokedy polovicu zo 75, pomedzi to sa mi narodili 3 deti + kojenie (takže ďalšie hormonálne výkyvy v tele) po poslednej kontrole sa ma pýtala, že či Euthyrox beriem, ja som zaklamala, že pred krvnými testami som ho nebrala asi 10 dní, lebo som ho nemala (v skutočnosti som ho nebrala už 4 mesiace), tak mi ho zvýšila "len" na 125 (v tom čase som mala bábätko a kojila som ho). Skrátka vykašľala som sa celý Euthyrox, povedala som si, že nebudem žrať umelé hormóny, keď viem, že škodia (pre to som v minulosti vysadila predsa aj hormonálnu antikoncepciu) (potila som sa - za noc som sa musela 2-3 krát prezliekať, jedla som normálne a strácala som sa ľuďom pred očami, trpela som hnačkami, rôznymi strachmi, obavami, bola som dosť nervná a s manželom som sa často hádala, mala som nechtovú mykózu, občas kvasinkovú infekciu)....Teraz bez Euthyroxu po roku sa cítim normálne, stravujem sa o čosi zdravšie (hlavne sa ráno nenapchávam chlebom, mliekom..) ale si napríklad varím aj zeleninové polievočky, ovsené kaše...som relatívne v kľude (po tretíkrát na materskej) a zistila som, že aj napr. pri mykózach treba užívať vyššie dávky B vitamínu, ktorý si ja napr. doplním spirulínou a nie umelými vitamínmi (výhoda je, že telo si vie vytvárať zásoby vitamínu B a že sa varom nestráca....moje telo si ho však nevie získať z bežného chleba - vtedy dostanem hnačku, tiež dostanem hnačku, keď jem príliš veľa mäsa)... Skrátka, dlhodobým stresom sa do nás zažierajú chronické reakcie organizmu a každý musí spoznať svoje telo, aby vedel na ne reagovať stravou (ovplyvňuje náš hormonálny stav) a teda aj náladu. Napr. ja som sa mäsa v živote najedla až až - teraz som zistila, že aj keď papám domáce chované, tak mi to až tak neprospieva - jem už len tak 1-krát do týždňa (aj to som potom väčšinou zúrivá :-)), tak plnohodnotné bielkoviny nahrádzam strukovinami, syrmi....Chodím spávať do 22.00 hod. a kašlem na TV, internet, facebook (ozaj len raz za čas :-) ) a vyhýbam sa stresu, konfliktom...už ma nerozhádže malý (ani väčší) neporiadok v domácnosti. To je to, čo pre seba môžete urobiť - zmeniť životosprávu, ktorá vás k zdravotným problémom dohnala, zmeniť myslenie, dopĺňať vitamíny, minerály prírodným spôsobom, ktoré telo potrebuje a vie si ich z pestrej zdravej stravy vytiahnuť a ak zistíte, že niečoho máte v strave asi menej, doplniť prírodnými výživovými doplnkami, nie umelými, ktoré znovu telo len zaťažujú. Toď moja rada ....doktori by ma asi radšej ovalili ;-) PS: K endokrinologičke som objednaná o mesiac (po roku a pol) a suverénne jej oznamujem, že sa k Euthyroxu nemienim vrátiť.

Zuzazuza

Ktosi iny zas v inej teme chcel zrat Euthyrox, aby schudol, lebo ze sa z Euthyroxu chudne. Ked to je liek, co dodava hormony stitnej zlazy, logicky by to malo podporovat chudnutie a praveze napomahat nepriberaniu. Skor by som povedala, ze mate asi prilis nizke davkovanie.

viksik

dobry den @hiliam prosim vas ako to s vami dopadlo?zistili ste dovod priberania?ja mam momentalne ten isty problem odkedy beriem euthyrox zacala som velmi priberat (prijem potravy som dokonca znizila pravidelne sa hybem zacala som aktivne cvicit)... dakujem za odpoved

ivanqua

Kým som nebrala Euthyrox najprv 75, potom 50 teraz 25 som mala váhu 50kg som celý život štíhla, ale padali mi vlasy bola som unavená a mala som občas trasenie rúk, ale čo bolo nepríjemné problémy s trávením. Dnes mám 60kg čo ma štve, všetko ostatné pominulo a vlasy sú skrátka na figu. Cítim sa lepšie ale keď pozriem do zrkadla obmedzujem jedálniček a efekt je nula. A to som akčný a nie lenivý človek čo si rád zapapá ...môj problém že mám štítnu žľazu HAUK