Antikoncepcia

mary-anne

vieš, že ani neviem? ale počula som, že je dobré si dávať pauzu.. ja som brala hak asi štyri roky ... no a čítala som tu diskusiu - Po skončeni hak, či ako to je, neviem...

ale tak, chcem sa vrátiť, aj z toho dôvodu, že prvý den menštruácie je neznesitelny ..

mary-anne

ja som tiež bola maximálne spokojná s hak, žiadne vedlajšie účinky neboli .. každá mi sadla :) minulý jún som s nou prestala, ale asi zas začnem brať, sa mi trošku zhoršila pleť ..

jankaaaaaaa

ano niektore zeny zvyknu mat depresie alebo zle nalady, ale vtedy je vhodne zmenit na iny typ hak. ja osobne nepoznam ziadnu zenu, ktora by mala taky problem

gimienkis

No takže moja skúsenosť, ja som s HAK veľmi spokojná, aj keď prvé tri mesiace, ked som ju brala spokojná som nebola, ale ked si na to moje telo navyklo, je to super, nemám vyrážky, aj ked som ju nezacala brat pre tento problém, nemusím sa stresovať o to či som tehotná, a hlavne moje dni sa skrátili o polovicu..

patulik11

Ja ju chcem brať hlavne kvôli padaniu vlasov,a s priateľom sme spolu skoro rok,čiže tiež poteší..odrádza ma aj to,že som čítala že ženy a dievčatá zvyknú byť náchylné na depresie a psychické problémy..Stalo sa Vám niečo podobné ?

jankaaaaaaa

a moja osobna skusenost s hak je taka:
dala som si ju predpisat lebo mam problemy s pletou, pomohla mi. no a co sa tyka sexu tak je to skvela vec. vobec nemusime stresovat ci som ehotna ci niesom, nemam ziadne obavy.. len je dolezite brat tabletky podla pribaloveho letaku. je tam napisane strasne vela neziaducich ucinkov ktore sa mozu vysktytnut alebo vobec nemusia. ja som sa prve dva tyzdne citila nejako divne, ale to asi vacsina ziez, no potom uz uplne normlane, ani neviem ze nieco beriem. niektora hak ti nemusi vobec sadnut, potom je treba zmenit na inu. je male % zien ktore hak nemozu brat ziadnu.. je to na lekarovi ako dokaze posudit tvoj stav a predpisat ti vhodne tabletky

Inner

ak ta bolieva hlava, tak si na antikoncepciu davaj pozor. Tusim, ze minisiston je preparat vhodny aj pre zeny s bolestami hlavy (dufam, ze som nepoplietla nazov). Neviem, ako Qlaira, tam by sa tiez mali eliminovat tieto problemy... snad ti gynekolog lepsie poradi. SKus sa ho predsa len opytat na tie krvne testy, mozno ich odobri. Ale je pravda, ze dneska uz nie je povinne robit testy z krvi, ak pacientka nema nejake kontraindikacie. Tlak by ti vsak mal zmerat, alebo ak mas moznost, zmeraj si ho sama, nech vies, aky je... pripadne este mozes svoju otazku adresovat do poradne na antikoncepcia.com