Antikoncepcia

Inner

nejde tu ani tak o generikum, ale o podplatenych gynekologov, ktori s prichodom maitalonu akosi zrazu predpisuju len maitalon. Pritom to nie je ziadna novinka. Generika su lieky, ktore su lacnejsie, to je pravda, lebo drahsie latky su nahradene lacnejsimi. Ale co sa tyka maitalonu, cenovy rozdiel sa akosi nepreukazal. Dokonca v 3 slovenskych mestach som ho nasla drahsi ako povodna hak Yadine. Cize nemalo ani zmysel nejaky maitalon vymyslat, ide len o financne zaujmy farmaceutov. Rovnako ako turecke napodobeniny Yazu a YAsminellu - ich generika rovnako nie su lacnejsie...

Kvety zla

uz by ste mohli prestat s tymi klamstvami ake su generika strasne narozdiel od povodnych.
jediny rozdiel je len a len v neaktivnych zlozkach. teda ak mate problemy s travenim, mate pravdepodobne alergiu na neaktivnu zlozku nachadzajucu sa v generiku, ktora sa nenachadza v originalnom produkte. (konkretne pri maitalone to moze byt napriklad nejaky lanovy ci aky olej).
ved si precitajte na internete clanky, gugl vam ich vyhodi kopec (a nemyslim tym iba vehemetne nazory ludi v diskusnych forach).
nejake dalsie citanie:

www.goaskalice.columbia.edu

www.ehow.com

a samozrejme ze vam budu ludia tvrdit ake su generika svinstva, ved tym ze su lacnejsie by si predsa uz nikto nekupoval originaly. :)

Inner

mary-anne...
zo zakona ti na recept nejakeho lieku mozu vydat generikum, rovnako aj opacne - mozes vymenit generikum za original. Malo by sa to dat aj s antikoncepciou. Vyskusaj, ja som to neskusala, ale za opytanie nic nedas :-)

eklhaft

Jasne ze som chlap 34.r A myslim ,ze blbosti pisem stale ,ale v podstate zo srandy ,ale nesnazim sa klamat ohladom sexualnych zalezitosti.....Uz mam nieco za sebou.....

eklhaft

Dnes to je uz vsetko v pohode ,len aspon prvy rok nezabudaj na preventivne prehliadky a aspon po pol roku si daj spravit pecenove testy. Nemas sa coho bat,,,snad iba ,ze zabudnes zobrat . Juchuuu , bude naaas Slovakov viac.

mary-anne

Inner, a to môžem len tak v lekárni povedať, že chcem Yadine? asi nie, že? len znova ísť za doktorom? no lenže s týmto argumentom, čo si napísala asi nepochodím :D

katuska25

ahojky kočky. ja používam novynette a som veľmi spokojná beriem ju už dva roky.
upravil sa mi menštruačný ciklus, pečenové testy mám stále v poriadku, žiadna bolesť hlavy, zavráte tiež nie, takže ja si ju chválim....a hlavne plní svoj účel. Pekný deň