Mala som anorexiu..

Príspevok v téme: Mala som anorexiu..
hanka1234567

Ahojte baby...takze moj pribeh..mala som asi anorexiu ale dokazala som sa spamatat :) ale stratila som menzes a uz ho nemam skoro rok :(( nevie mi niekto pomoct??..takzze pri vyske 167 som schudla na 47 kg a bola som fakt chuda!..teraz mam okolo 53..a som spokojna...pred tyzdnom a pol som bola u psychologicky kde som mala zevraj 49,5 kg..za tu dobu som pribrala na 53!! viete co som vsetko musela pozrat..ale kazdy mi hovoril si chuda priber atd..tak som sa snazila ale teraz si chcem vahu udrzat uz nemam podvyzivu takze dufam ze aj menzes casom pride myslite ze hej??..ale mam strach ze nebudem vedet prestat jest...ja teraz som este chora mam teplotu a cely cas co som doma jem! a nezdravo :(( takze baby odzajtra sa vsetky tesime zo zivota travime vela casu s ludmi ktorych mame radi a uzivajme si kazdu chvilu bo nevieme keddy je ta posledna...a papame zdravo aby sme boli zdrave sportujeme ale s mierov ..ale zasa nehovorim ze nikdy si nedajte ziadnu dobrotu to nie..optimalne je stravovat sa zo vsetkeho mierov :)) aj ja som to tieto dni dost prehnala ale sme ludia robime chyby a robia ich vsetci :)) takze odzajtra sem kludne piste co ste spapali ako sa citite a ziadne prejedanie ani malo jest proste nieco medzi aby sme sa mali dobre a usmievali na zivot baby zvladneme to..naco budeme chude ked budeme chore?? kto suhlasi? :))

marushik

super super Hani,

som rada ze to beries tak, ako to beries. A som si ista ze vyzeras takto krajsie :) 100-pro!

len pozor, nedavaj si ze odzajtra budes jest uz len pravidelne a zdravo a budes sa hybat, je to sice pekny ciel, ale musis prijat aj to ze niekedy si das aj kolacik, aj dva aj tri a co sa stane? No nic, das si kolacik :) Lebo ide o to, ze ked si budes takto davat podmienky, pri zlyhani (teda nie je to zlyhanie, ale pre teba v tom pripade bude, ak si das o kolac viac, alebo sa prejes) budes mat potom vycitky a ked sa ti to nahodou stane viac krat za sebou tak sa budes citit previnilo a potom to v tej tvojej hlavke opät nejak zblbne a dostanes sa do zacarovaneho kruhu...viem o com hovorim z vlastnej skusenosti:) takze nedavaj si take ciele ze odteraz uz len zdravo, odteraz uz bez sladkeho a tak, lebo potom nas to jedlo zacne manipulovat a ovladat (co je hrôôôza!) a budes mat pocity zlyhania...dufam ze som pochopitelna, lebo niekedy pisem ako talian..

takze tak, snad si ma pochopila Hani a hlas sa sem tam ako sa dari :)

hanka1234567

no to dufam ze sa mi nikdy nestane bo to uz je extrem fakt...boze baby som rada ze ste to zvladli :))..muselo to byt tazke..ale odzajtra si dam taky zavezok ze budem pravidelne jest a hybat sa bo dnes som zjedla tolkooo kolacov..no keby len dnes aj vcera aj prevcerom..ty kks..:D..no mozem zato ze mi tak chutia? :D..no dobre hlavne je aby sme boli zdravi..a ja som teraz aj vplyvom tychto zdravych dni pribrala ale ja neviem kuknem do zrkadla a zda sa mi ze som krajsia :))..este pred 2 mesiacmi mi pribratie nepripadalo do uvahy a teraz sa citim lepsiem konecne mam nejaky zadok a boky :D...takze sa aj lepsie citim..:D

marushik

ahoj moja,

nemam cas, tak len tak v skratke co stiham.
ja budem mam 22 a zuzka ma 24 :) ja som zacala chudnut ked som mala 18-19 az na tu anorexiu teda...tu som mala ani nie cely rok a plynule to slo do bulimie prave preto ze mne potom chybalo jedlo, nejak som sa rozjedla a skusila dom grcat. DOTERAZ to lutujem. Hani, nech sa deje cokolvek, s grcanim to neskusaj!... ak by ta to nahodou neiekedy napadlo, lebo casto je to tak ze bulimia prejde do anorexie a naopak. OK? Okrem toho, z grcania som pribrala a uz mam taku stalu vahu okolo 60 kg. Ale tak, som uz hadam nejaka zena 22-rocna nie? :)
skusala som psychoterapie, no mne to nepomohlo lebo ten chlap nemal vobec pochopenie pre poruchy prijmu potravy a tak som s tym skoncila.
hlavne je ze to musis chciet ty SAMA...treba chciet. Mne napriklad pomohla Zuzka...tooolko podpory tu na fore ze si ani nevies predstavit :)

A baby v skole nepocuvaj, este nedozreli a budu to stale stale dookola riesit kym nedozreju, alebo sa im nestane to co nam, jo?

A este k tomu jedlu, No jasneee, ja mam niekedy aj take tyzdne ze zjem vsetko co vidim :D a som rada, ked to aj v sebe necham, ja uz som iny extrem :) ale tento mesiac sa mi dari, a bude to dobre. Viem to.

Taaak vela stastia Hanka, mame len jedno zdravie a jeden zivot, tak si ho nenechajme ujst. :-*

hanka1234567

jeeeej uz som myslela ze nikto neodpise :))..no teraz uz mam mozno aj viac kg bo tieto dni mam dost zrave :D..baby otazka na vas vsetky a vy mate take dni ze by ste zjedli naozaj vsetko co vidite?? :D lebo ako fakt toto uz neni normalne no neva odzajtra sa krotim :D..a inak teraz som bola aj u obvodnej a povedala mi ze nech skusim na to ist cez homeopatiu..tak to asi vyskusame bo ja uz som na pokraji nervoveho zrutenie!!..ja chcem ten menzes a on nechodi a nechodi a ja chcem v buducnosti detii...:(( jaaj jak si my baby vieme znicit zdravie len pre krasu neskutocne.. a to aj ked som v skole na nepocujem o nicom inom iba o tom ako by chceli schudnut mat menej kilo atd..boze ja to nemozem pocuvat uz..ja uz nikdy nechcem byt taka vychudnuta ale zas nechcem byt ani taka vypapana takze musim si najst ten stred tak dufam ze sa mi to podari..bo ja to mam tak ze niekedy mi chuti strasne jest a niekedy zasa menej...ale uz sa zacnem pravidelne stravovat a cvicit a hadam to bude vsetko dobre aj s tym menzesom...boze ale nevedela som pockat aspon do 18 tich a chudnut normalnou zdravou dietou?? boze..ale teraz ja nechapem ako som mohla vydrzat s takou malou porciou jedla nechapem..a baby vy ste mali kolko rokou? a kolko mate teraz? a zuzi ty si ho dostala sama odseba ale nejake vyvolavacky??..a chodili ste aj k psychologicke?..bo ja chodim ale nemyslim si ze by som tam mala chodit..ja neviem sak uz nemam ani podvahu..ale sak nevadi :) dakujem za rady :)

marushik

Ahoj,

suhlasim so Zuzkou. Je to individualne. Ja som bola na tom vahovo a vyskovo presne tak isto 167,5 cm a 47 kg. A tiez mi prestala menstruacia, nemala som ju dlho, az po dvoch rokoch som to zacala riesit a odvtedy ( nejake 3 roky) musim skoro pravidelne brat hormonalnu antikoncepciu, aby som mala menstruaciu, aj napriek tomu ze moja vaha je teraz vzdy tak okolo 60 kg...v mojom pripade to bohuzial, preslo do bulimie, aj ked je to teraz lepsie... snazim sa :)
A preto Hani,velmi dobre pises, pacia sa mi tvoje nazory...len tak dalej! A ked nepride menstruacia, mozno to tiez budes musiet riesit takto ako ja :(...ale su aj horsie veci v zivote, takze to musime zvladnut a vyrovnat sa s tym. Zivot asi celkom stoji zato..

:-*

zuzka1911

Ahoj,
ja by som len chcela zareagovat na otazku menstruacie. Ja mam 167cm tiez a mala som anorexiu a aj bulimiu... Moja najnizsia vaha bola nejakych 50, cize som nebola uplna kost a koza nikdy. Ale to je jedno. Menzes som dostala a mam ho pravidelny odkedy mam cca 56kg. Je to velmi individualne. Aj ked nemas podvahu, Tvoje telo asi potrebuje mat viac kil. Neviem to presne opisat, ale je to tak. Niekto ma podvahu a menzes ok, U Teba to moze byt inak.
A drzim palce, drz sa. Si super, ze si sa vzchopila a zacala so svojim problemom nieco robit... :-) Vela stastia !!!