Bolestiva menstruacia - pomoze len antikoncepcia?

Príspevok v téme: Bolestiva menstruacia - pomoze len antikoncepcia?
blond86

Mam problemy s menstruaciou, take bolesti, ze neviem vydrzat v praci, musim ist vzdy domov, ak sa tam vobec rano dopracujem...Takto to je vzdy dva dni do mesiaca- odkedy neberiem HAK. Dnes som s tym bola u lekara, lebo mi zasa bolo blbo, pichol mi injekciu a povedal, ze mi pomoze znova len HAK...lenze tu som prestala brat, pretoze som mala nezhubny nalez na prsniku, tak ze teraz si mam zvazit ci zacat brat, lebo zhubny nador je horsi, ako menstruacne bolesti....Mne je to jasne a riskovat svoje zdravie nechcem, ale to skutocne sa nedaju tieto bolesti inak riesit??? Ja pracujem a nemozem si dovolit byt kazdy mesiac doma...Nema niekto nejaku radu? Dakujem.

majka_21

Bolesti pri menstruacii poznam az velmi dobre. Mne pomohlo, ze som zacala sportovat. Kedysi som brala Ibalgin ako lentilky, ale odkedy najma plavam (nie pocas menstruacie samozrejme), tak mi bolesti ustupili. Netvrdim, ze nie su, ale mozem fungovat. Bolest takmer necitim, aj ked sa mi menstruacia o 1 den predlzila (z 5 na 6, takze to nie je tragedia). Pravidelne (kazdy den takmer) chodim plavat uz asi pol roka, ale zaucinkovalo to takmer hned...). Ja som proti HAK, takze ja by som to brat nechcela.

Inner

mariana, ak ta boli hlava, HAK neuzivaj!
Mas zvysene riziko mozgovocievnej prihody, vysad to alebo zmen na nizsiu davku.

blond86

No ja neviem, ta HAK ma trosku strasi, lebo mame znameho gynekologa v rodine a ten zakal uzivanie obom dceram, ked vidi, co to moze sposobit, ale ja som ju tiez veselo brala, pokym mi nezistili ten nalez...Ale sa aspon vieme pochopit, co to obnasa...gynekolog si nevie predstavit, co je to za bolest a u mna zaroven hnacka, vracanie, zimnica, studeny pot a musim lezat inak by som odpadla. Ja neviem, ako sa rozhodnem....skusim ten caj, mozno aj nejake to cvicenie teda a uvidim buduci mesiac.

mariana136

ja mam rovnaky problem, kvoli silnym krcom beriem HAK uz 5. rok. na poslednej prehliadke som sa pytala zenskeho, ci ju nemozem vysadit, pretoze ju momentalne z "klasickyx" dovodov nepotrebujem, a povedal mi, ze je vysoka pravdepodobnost, ze budem mat tak 3 mesiace pokoj, no potom sa krce vratia... cize pokracujem v uzivani, nemam na vyber, bez HAK som bola uplne ostavena... vraj sa to upravi po prvom porode... snad... :D
este k HAK - spozorovala som, ze krce sice ustupili, ale zacal sa mi opakovat vytok a zintenzivnili sa mi bolesti hlavy pocas menzesu... :/ ale stale je to lepsie, ako to, co som zazivala predtym...

blond86

Som vdacna za kazdu radu...mozno skusim aj tu zumbu, lebo sport nerobim teda ziadny:)Ja viem, s HAK by bolo vsetko OK, jednak by mi zabrala na cyklus, jednak som vzdy ani nevedela co je to vyrazka, este aj postavu som mavala lepsiu-zenskejsiu, ale rakovina je pre mna obrovsky strasiak, tak to musim zvazit...

LOGANKA

mne tiez vzdy pomohla bud injekcia aelbo ibalgin alebo kvapky algifenove....a odkedy chodim na zumbu a tocim tam panvou tak odvtedy je vsekto ok..nesrandujem....ale nie u kazdej to funguje...HAK som tiez nikdy nebrala...

Inner

blond,

ked ti velmi lieky nezaberaju (mne zase Algifen nepomaha), tak ta lekar mal vysetrit. Lebo prave silne bolesti mozu byt za endometriozou. Moj gynekolog mi spravil hormonalny profil, nebol v poriadku. Nasadil mi na to sice HAK, no 4 mesiacoch uzivania mam jednak cyklus pravidelny a jednak uz tak netrpim. Lepsie ti poradit neviem, mozno nejaka baba ti da nejaku zarucenu radu.

Ten zensky caj (bud ho taky kupis, ze sa priamo vola Zensky caj alebo si zozen alchemilkovy), pi ho v druhej polovici cyklu kazdy den (teda dva tyzdne pit, dva nie). Snad aspon toto pomoze :-).

blond86

Ibalgin mi nezabera vobec, jedine Algifen a tento mesiac som to presne tak robila, ze som brala tabletku na vecer, dalsiu hned rano a este aj na obed jednu pocas menstruacie a aj tak sa to prebilo a este som bola aj otapnuta... ale ten zensky caj som neskusala, dakujem za radu. A ziadne rozbory mi nerobili....Ale ja ju nemam ani silnu, ja ju mam v pohode, ale strasne mi byva zle.

casanta

No ibalgin tiez nie je ziadna slava,ja som kvoli bolestiam zacala brat HAK a som konecne bez bolesti a taktiez aj PMS uz u mna nebadat.