Alopecia Areata - choroba

zuzuli75

No ja sa s alopeciou trápim už pár rôčkov. Začalo to masívnym vypadávaním, ktoré putovalo po celej hlave asi tak 2 roky. Čo narástlo, bolo biele. Ale nevadí. Asi po 4 rokoch sa to vrátilo, vypadol len malý fľak. Teraz je to tu znova, cca po 2 rokoch. Frekvencia sa teda znižuje, ale ja dúfam, že sa to obmedzí len na tie malé mincové fľaky. Je to boj s veternými mlynmi. Nikdy neviete kedy a prečo.

weronika b

ja som mala alopeciu areata II. prvy krat ako 16 rocna.. tahalo sa to so mnou asi 2 roky, vlasy narastly a zase zliezli opakovane asi 4-6x.... teraz po porode sa mi to vratilo a ako 24 rocnej mi 2 x vlasy vypadali.. teraz to uz vizera v pohode ze haaadam to vidrzi dlhsie... ale nepomoze nic proste ked tuto chodobu mate uz raz diagnostikovanu tak ju mate na cely zivot .. a ked tie vlasy maju vypadat tak vypadaju a ziadny sampon, ziadne vitaminy nic nepomoze... len cakat a cakat kym sa to samo umudry.. na prevenciu neexistuje nic len stastny a spokojny zivot bez starosti.. a udajne sa tato choroba vrati minimalne kazdych 10 rokov a nespravite s tym nic.. takze pevne nervy