Alopecia Areata - choroba

anaenas

Mojej mame vypadali v prechode vlasy.Mala obrovské plešiny, skúšala všeličo, zmrazovanie dusíkom, injekcie do hlavy,rôzne vodičky,
nič nepomáhalo.Až jej raz sudeda poradila liečbu močom a čuduj sa svete, vlasy začali rásť.na postihnuté miesta si to vmasírovala, nechala chvíľku pôsobiť a zmyla to vývarom so žihľavy a lopúcha. Mala som známeho, ktorý mal tiež na temene miesto ako cca 2 e a mal to veru dosť dlho, stretla som ho asi po trištvrte roku a po plešine ani stop,.tak som sa ho pýtala ako to, že tam má vlasy. Vraj ho zastavila rehoľná sestra a poradila mu liečbu močom. Tieto dva prípady viem potvrdiť na 100 % a myslim, že zúfalí ľudia vyskúšajú všetko. Kedysi sa urina používala na liečbu rôznych neduhov, pridáva sa do krémov a telových mliek (síce som sa zamyslela ako a od koho ju získavajú ale to sem nepatrí )Takže až vám to má pomôcť, prečo nie? Všetkým vám držím palce :-)

anaenas

Mojej mame vypadali v prechode vlasy.Mala obrovské plešiny, skúšala všeličo, zmrazovanie dusíkom, injekcie do hlavy,rôzne vodičky,
nič nepomáhalo.Až jej raz sudeda poradila liečbu močom a čuduj sa svete, vlasy začali rásť.na postihnuté miesta si to vmasírovala, nechala chvíľku pôsobiť a zmyla to vývarom so žihľavy a lopúcha. Mala som známeho, ktorý mal tiež na temene miesto ako cca 2 e a mal to veru dosť dlho, stretla som ho asi po trištvrte roku a po plešine ani stop,.tak som sa ho pýtala ako to, že tam má vlasy. Vraj ho zastavila rehoľná sestra a poradila mu liečbu močom. Tieto dva prípady viem potvrdiť na 100 % a myslim, že zúfalí ľudia vyskúšajú všetko. Kedysi sa urina používala na liečbu rôznych neduhov, pridáva sa do krémov a telových mliek (síce som sa zamyslela ako a od koho ju získavajú ale to sem nepatrí )Takže až vám to má pomôcť, prečo nie? Všetkým vám držím palce :-)

Dlen

Ja mám AA od 5-ich rokov, teraz mám 17. Odvtedy som absolvovala snáď všetky (ne)možné vyšetrenia a terapie, užívala som veľa prípravkov. Nič nepomohlo, asi do 12 rokov som bola schopná to zakrývať, potom som 3,5 roka nemala na hlave ani jediný vlas. Odporučili mi hormonálnu liečbu, ale jeden lekár odporučil, druhý zas nie a vymenoval všetky nežiadúce účinky. Rozhodovala som sa naozaj dlho, už len kvôli tým nežiadúcim účinkom, ale už ma to naozaj v škole nebavilo, vždy som bola iná ako ostatné dievčatá... Preto som teraz už dva roky na hormonálnej liečbe, vlasy mi začali rásť už druhý týždeň v nemocnici ako mi nastavovali liečbu (3,5 roka nič a zrazu vlasy :) ) Našťastie, žiadne nežiadúce účinky sa u mňa neprejavili, nepozorovala som žiadne zmeny ako som ich začala užívať. Tajne som dúfala, že tie lieky to "naštartujú", a potom to pôjde bez nich... Ale pri postupnom znižovaní dávok sa znižuje aj počet vlasov :/ Tie lieky nechcem užívať až tak dlho, aby mi nespôsobili nejaké problémy dobudúcna, preto sa ich momentálne snaží moja doktorka nahradiť inými. No a už som znovu v bode, kedy mám problém to zakryť...

lenka123

som rada ze som nasla aktulne prispevky v diskusii o AA. Ja AA trpim od svojich 15rokov. Vzdy sa m spravili 2-3 male miesta, ktore mi zarastli,potom inde vypadli. proste kolotoc..ale co sa so mnou deje momentalne, ked mam 25 a som 5mes. po porode sa neda opisat. Vlasy mam riedke, znicene,kuty a velke 10cm loziska ktore sa mi na temene spapaju v jednu velku plesinu. prestala som kojit. vobec neviem co mam robit. Kozna ma dnes vysmiala, ked som sa jej opytala na vysetrenie trichogramu...Zevraj pre svoju psychicku pohodu si to mozem dat vysetrit.Zasa mi predpisala trapny alpicort,methionin-uzivala cele roky a nikdy mi nepomohlo.vsetky vysetrenia mam okej,chrup v poriadku,krasnu stitnu zlazu, oci ako jastrab, krvny obraz v poriadku. Neviem co mam robit :( fakt neviem...sampon pouz.Alpecin,vlasy si po umyti oblejem aj odvarom zo zihlavy,ale nic nepomaha :(

attta

Tato choroba zaiste sposobuje znacne problemy v beznom zivote, odzrkadluje sa najmä na sebavedomí človeka. Pre zeny je toto ochorenie urcite horsie ako pre muzov, ved preda len pre zenu su jej vlasy korunou krasy. Urcite treba hladat riesenia a skusat, kym nieco nezaberie. Mam znameho, ktory dlho hladal vhodne riesenie, treba si pozistovat vela infromacii. Celkom si chvalil tento produkt nanogen.sk
Na kazdeho ucinkuje nieco ine, ale treba hladat riesenie.

Dada2509

Ja som mala alopeciu ako 17 rocna mala som krasne dlhe huste vlasy najprv mi stale vypadavali chumace vlasov a bolela ma casto hlava a potom jedno rano som vstala a nahmatala som si na hlave hole miesta bolo to nieco strane hned sme isli s maminov k lekarovy a dam ma odpiskali len s nejakov vodickov ze si ju mam vtierat do vlasov . Od toho dna to bolo horsie a horsie vlasy mi vypadavali viac a viac ....
Mala som dalsie hole miesta miekde aj 10 centrimetrove pol roka to takto islo vitaminy masticky sampony a neviem co vsetko nic nepomahalo nechcela.som chodit medzi ludi hambila som sa. Potom mamina mi kupila v lekarny neocapil a ten konecne po pol roku zacal fungovat uz som nedufala ale pomohlo to a narastli mi vlasy. Dnes mam 23 rokov a nasla som si zas vypadnute miesta nezostava mi nic ine ako ist kupit neocapil

Kýčera

Na tú endokrinológiu by si mala ísť, niekto musí vyšetrovať pacientov aj z Tvojho okolia. Ešte zvykne dermatológ posielať na neurológiu, gyndu, k zubárovi. Hľadajú sa fókusy. Krvné testy Ti robil? Ak sa nič nenájde a máš to rozsiahle, pošle Ťa k alergiológovi.

paloscitany

Lieky zachvilu: jakafi, xeljanz a buduce jak stat inhibitory naj ako masti
Pricina: nedostatok D vitaminu, slaba CD8 imunita, virus EBV nedostatocne kontrolovany imunitou
Vylieceny: transplantacia kostnej drene
Spravna liecba: D vitamin, slnko, pulzna terapia herpesin, prednison, isoprinosine, B 12 vitamin

Papapa

Ja mám 24 rokov a pred rokom sa mi zacali robit kruhy vo vlasoch. Najprv jeden, potom ďalší a ďalší. Už som z toho zúfalá. Keďže som z malého mesta nemám na výber lekárov, moja kožná lekárka sa pri vyšetrení pýta mňa čo má robiť. Žiadna mi nevie povedať, čo mám robiť, na aké vyšetrenia ísť. Bola som na alergologickom vyšetrení, tak všetko okej, na očnom tiež. na endokrinologiu sa u nás nedá dostať, lebo v meste sa endokrinologická ambulancia nenachádza a v susedných okresoch neberú ľudí z iných okresov, noo proste katastrofa.. Tak ľudia, prosím píšte rady,čo vám pomáhalo, hoci len trošičku, lebo mne pomôže každá rada. Aké šampóny ste používali, aké vyšetrenia treba absolvovať? Ďakujem za každú pre mňa drahocennu radu :-)