Alopecia Areata - choroba

Monča

Aj ja som v auguste na druhý deň po pohrebe švagra zistila vypadnuté vlasy koleso ako päťkoruna a po dvoch týždňoch sa mi to zväčšilo. Bola som u kožnej a dala mi nejakú emulziu na vlasy poslala ,ma na očné a krčné a všetko v poriadku .Od vtedy sú 4 mesiace a vlasy pomaličky začínajú rásť . Nemyslím na to a prajem si nech mi vlasy dorastú. Uvidíme ,je to hrozný pocit a neprajem to nikomu.

Miranda1989

Mám 25 rokov, v máji 2015 mi priateľ na hlave na dvoch miestach objavil 2 miesta kde mi úplne vypadali vlasy. Kolieska mali priemer asi 4 cm. Viete čo to pre mňa muselo v mojom veku znamenať, vždy som sa pýšila dlhými zdravými vlasmi, bol to pre mňa strašný šok. Absolvovala som veľa vyšetrení, štítna žľaza, zubár, gynekológia, očné, krčné... Všetko bolo ok až na zubára, ten mi našiel skrytý zápal pod zubom o ktorom som nevedela, nič ma nebolelo. Zároveň kožný pripisuje taktiež stresu v predchádzajúcom období, čo v mojom prípade sedí. Koncom roka 2014 som menila bydlisko, prácu, vzťahy boli viac než napäté a teraz s odstupom času si naozaj uvedomujem že som prežívala naozaj nesmierny stres. Zubár ma dal dohromady, zápal preliečil, kožný mi predpísal mastičky, tinktúry na postihnuté miesta, chodila som na kožné na UV hrebeň. Začala som sa lepšie stravovať, viac sa hýbať, tešiť sa zo života neriešiť hlúposti, upratala som si vo vzťahoch, začala myslieť pozitívne a všetko zlé som sa snažila čo najviac eliminovať. Na alopeciu som sa snažila nemyslieť i keď to nebolo ľahké. Dnes je november, na miestach kde som v máji nemala absolútne nič mám dnes 3 cm hustého ježka, zo začiatku rástli jemné biele vlásky, dnes postupne hnednú a silnejú. Všetkým Vám, ktorí máte podobný problém silno držím palce, hlavu hore. V prvom rade je potrebné zistiť príčinu vo Vašom tele. Držte sa a myslite pozitívne!

Olivka10

Môj manžel tiež trpel alopeciou areata a kožná doktorka ho z toho našťastie dostala. Keď bol v období, kedy mal riedke oblasti na hlave, známa nám odporučila vlasy v spreji Hairfor2. Je to taká náplasť na na túto chorobu ale naozaj funguje. Kým sa liečil používal to každý deň a nikto nepoznal, že má lysé miesta na hlave. Na ich stránke www.hairfor2.sk sú aj zaujímavé články o vypadávaní vlasov :)

JarkaD

mne tiež padajú vlasty strašne veľa, už sa mi začíanjú robiť hore nad čelom skoro holé miesta, známej na holé kruhy na hlave pomohol zázvor. Nakrajala si ho na koliečka a prikladala každý deň. Do 2 mesiacoch jej začali vyrastať nové vlasy. Mne to nemopohlo, asi preto, že som to nerobila každý deň, vždy som nemala čas. ešte pomáha aj cibuľa nakrajana a zaliata alkoholom, odstáť na 6 týždnov- a aplikovať do vlachov po dobu 8 týždnov, potom prestať na mesiac a znova. Raz som aj to skúšala. Pomohlo to, ale neprestať aby to účinkovalo.

JarkaD

mne tiež padajú vlasty strašne veľa, už sa mi začíanjú robiť hore nad čelom skoro holé miesta, známej na holé kruhy na hlave pomohol zázvor. Nakrajala si ho na koliečka a prikladala každý deň. Do 2 mesiacoch jej začali vyrastať nové vlasy. Mne to nemopohlo, asi preto, že som to nerobila každý deň, vždy som nemala čas. ešte pomáha aj cibuľa nakrajana a zaliata alkoholom, odstáť na 6 týždnov- a aplikovať do vlachov po dobu 8 týždnov, potom prestať na mesiac a znova. Raz som aj to skúšala. Pomohlo to, ale neprestať aby to účinkovalo.

Friduška

Ja som vyskúšala zahusťovač vlasov VOLLUMA (z www.volluma.sk) a som veľmi spokojná. Zakryje problémové miesta a nadvihne mi vlasy od korienkov, takže mám objemnejší účes, ktorý vyzerá lepšie. Bála som sa, ale vlákna nepadajú, nefarbia oblečenie a vydržali aj nepríjemné daždivé počasie. ale hlavne... Vyzerá to PRIRODZENE :-)

kacka1234567

takze ja mam 25 a ties mam na hlave jeden kruh asi tak 4cm na 4.uz som bola na ORl a tam mi zistuju ci nemam nejakeho bacila ze by to mohlo byt aj stoho a este mam ist na endokrinologiu ale maju tam mesiac dovolénku a ze to moze trvat aj rok kym sa tam vobec dostanem a v okoli neni nikde dalsie take oddelenie lebo ze vŕaj mam aj troska zvisenu stitnu zlazu tak sonm zvedava a nejaka dobra rada dakujem

kacka11111

takze ja mam 25 a ties mam na hlave jeden kruh asi tak 4cm na 4.uz som bola na ORl a tam mi zistuju ci nemam nejakeho bacila ze by to mohlo byt aj stoho a este mam ist na endokrinologiu ale maju tam mesiac dovolénku a ze to moze trvat aj rok kym sa tam vobec dostanem a v okoli neni nikde dalsie take oddelenie lebo ze vŕaj mam aj troska zvisenu stitnu zlazu tak sonm zvedava a nejaka dobra rada dakujem

elleen

s alopeciou bojujem už rok a nejako sa nedarí, teraz práve riešim otázku či už je ten správny čas prejsť na parochňu. Ešte nejaké vlasy mám, ale už málo a je to dosť viditeľné. Ak má niekto skúsenosti s parochňou poraďte. Ďakujem