Tehotenstvo a antidepresiva

Príspevok v téme: Tehotenstvo a antidepresiva
Radusska

Mam 20 som tehotna babatku sa tesim ale uz tri roky som sa licila antidepresivami, ked som zistila ze som v druhom stave musela som s tym hned seknut,,, no teraz mi je tak na nic mavam depresie velmi silne mam strach ze to nezvladnem, ku doktorke sa neviem dostat hned lebo ma stale plno a som objednana az niekedy koncom mesiaca... co zatial prosim poradte, a co skusensoti s tehotenstvom a ktomu branie antidepresiv????? prosim kto ma skusenosti poradte.... necchela by som babu ublizit ale mam strach ze takto zosaliem a ze si raz aj nieco urobim neviem co mozem od seba cakat :((((

Radusska

Ak toto bude niekto citat.... cirou nahodou pri hladani nejakeho clanku som nasla svoju staru otazku...
Som to ja, je mi 25 a mam az na nejake obvykle dobove starosti zdraveho chlapceka :-) teraz cakame druhe a tak moj odkaz znie, nebojte sa ak mate problem urobit to mensie zlo, pretoze ja cakam druhe babo a od porodu som nebrala lieky je to uz cez 4 roky ale teraz v tehu. sa znovu problemy objavili a ja budem znovu nutena siahnut po liekoch ale viem ze tak je to potrebne, musim tu byt normalna pre svojho prveho syna pre muza a pre svoje este nenarodene dietatko, pretoze viem ze keby som tento problem neriesila teraz zosalela by som a to by znamenalo nieco zle, velmi zle.... takze drzim palce kezadej buducej mamine s rovnakym problemom :-)

jedulka

...byla jsem těhotná a taky jsem tak k tomu přistupovala.Sekla jsem s Lexaurinem, bylo mi stále velmi zle.Ve čtvrtém měsíci jsem musela dokonce na gynekologii, protože jsem se otvírala.Volba byla jednoduchá.Přenést na nenarozené dítě všechny ty stavy co jsem měla a poškodit jeho psychiku, navíc s velkou možností že dítě potratím,a nebo brát dál Lexaurin a být v klidu.Co se tady dá dělat.Z většího zla,jsem zvolila to menší.

pavlus1111

ahojte, aj ja som v 3 mesiaci a dnes mi lekárka predpísala antidepresíva. no neviem či ich mám užívať, bo ked som si prečítala, čo všetko môžu spôsobiť babatku, tak som plakala...trpím depresiami, neviem čo robiť...užívala tu nejaká mamina antidepresíva a porodila zdravé babatko???

Maminaa333

Dobry den!Som v siedmom mesiaci a mam uplne rovnaky problem..lekarka mi predpisala tabletky-serlift,aj gynekolog mi ich Odporucil,ale ja ich nedokazem zobrat..byva mi hrozne a viem ze ich potrebujem,ale mam strasny strach..keby je tam aj 0,0001 percentna moznost ze to moze ovplyvnit maleho je to pre mna vela..a viem ze zdeptana Mamina mu tiez ublizuje,ale vacsi strach mam z liekov..som zufala,nic ine nezabera,ked tak iba nachvilku..asi len potrebujem pocut ze tie lieky nie su nebezpecne,aj ked hlavu tazko oklamem..dakujem za kazdy nazor

majolka

Radusska: Ja som v 9 tt a tíež beríem AD.hned jak som sa dozvedela že som tehotna tak som volala svojej psychíatríčke a ona mí kazala postúpne vysadzovať líeky, lenže to mí nerobílo dobre, tak mí potom znížíla davkú a teraz som v poho.Aj gynekológ povedal, že je lepšíe brať malé davky ako to vysadíť pretože stres, depky a ostatné okolo toho je horšíe pre babo ako tíe líeky v malych davkach.Porad sa zo svojím gynekológom a aj psychíatríčkoú.Nečakaj na termín kedy ta objednala ale zavolaj jej a povedz jej aka je sítúacía.Aké líeky sí brala?

alicagg

Hned zajtra zavolaj doktorke a vysvetli situaciu, musi ta zobrat ako akutny pripad, toboz ked si tehotna a zvazit co je pre teba a babo najlepsie - ci lieky alebo bez nich ... ak ta hned nezobere, hladaj inu doktorku .. pripadne sa popytaj aj tu, ze by ti odporucili nejakeho doktora: www.dusevnezdravie.sk

Radusska

ked ja to neviem zastavit ked to pride... a tri roky si moje telo navykalo na AD a z jedneho dna na druhy som ich nemohla brat... som stratena ale dakujem za radu :(((

zuzkas

takéto stavy som mávala aj ja niekedy a v tehotenstve keď máš rozhádzané hormóny,tak sa ani nemôžeš čudovať.ja som sa z ničoho nič rozplakala,nakričala na muža,robila som na truc.po pôrode to všetko odišlo,už som bola zamestnaná malým.skús zabiť nudu niečim čo ťa baví!ja som chodila často na prechádzky so psom,kupovala som si časopisy pre mamičky,alebo som piekla nejaké dobroty,triedila som veci v skriniach.proste vždy keď ma prepadla nejaká depka,tak som ju zahnala tým,že som niečo išla robiť.,ale ja som žiadne lieky nikdy neužívala.