Velky strach zo soferovania

ivana45

Neboj, to zvladnes.

Na zaciatok by bolo fajn, keby niekto vedla teba sedel a radil ti. Doda ti to trocha kludu. Ak by bola plna premavka, popros niekoho, aby ti to auto odsoferoval domov.
Na cesty vyraz cez vikend a zacinaj na nejakej mensej skoro prazdnej ceste. Opakuj si rozbiehanie, do kopca, zakruty, na bezpecnom mieste aj cuvanie.

Ak mas vacsi strach, nez si myslim, zaplat si 3-4 hodiny v autoskole, je to tam bezna vec.

Automatizmy sa ti ozivia raz-dva. Citat vies, vyhlasku si precitas. Toto zvladnes lavou zadnou. Alebo prednymi ? .-)

nathália09

zvládneš to,ver tomu.
v zákrutách prispôsob jazdu svojim schopnostiam,spomaľ na dvojku,a fakt ak si neveríš potrebuješ na začiatok niekoho pri kom sa cítiš dobre a možeš začať.
A aké autíčko si si vybrala,??
Ja mám nové 3 mesiace-peugeot 207-je skvelé:)
Chcela som menšie,ale manžel vravel,že to je pre mňa vhodné.
Vyber si dobre ivuška.

nathália09

ach dievča,
mala som podobný problém.10 rokov som nešoférovala.
potom ochorel otec a trebalo ho voziť do H,a tak som sa musela prinútiť jazdiť.
Šoférovala som denne,a teraz som skvelá vodička.
Prax jedine prax ti pomôže.
A samozrejme pamatať na predpisy-prednosť pravej ruky.
Nemusíš neviem akou rýchlosťou ísť,potrebuješ hlavne ešte oporu,ma kľud,nerozpyľovať sa,či už rádiom,alebo spolujazdcom.

ta3

to poznam, zazila som to, neviem, co by pomohlo Tebe, mne pomohlo iba jazdenie a modlenie, aby ini vedla mna na ceste neurobili ziadnu chybu, ked som nadobudla prax, aj strach zmizol, teraz soferovanie sa mi stalo doslova vasnou, zelam vela a len stastnych kilometrov