Praskanie v klboch

Príspevok v téme: Praskanie v klboch
Peťo

Vzdy ked sa dostanem trochu viac do formy, ci uz behom, bicyklovaním, alebo inym sportom pocitujem doslova az rupanie v kolene a podobne mi trpi aj clenok.(ked sa postavim na spicku nohy) Pri vacsom zatazeni ma to viac boli. Pritom si myslim ze nesportujem az tak nejak vela, ako by som chcel.
Neviem, ci mi "vysycha mazivo", alebo co. Prosim o radu, dakujem.

Febo

Na kĺby a chrbticu mám odskúšané s veľmi dobrým účinkom Nemecké tablety GELATINA+ .Jedno väčšie balenie stijí cca 700 sk ale sú aj menšie balenia po 300 sk.Je hlavne pre športovcov pri námahe kĺbov.

Niva

Praskanie v kĺboch poukazuje na narušenie minerálneho hospodárstva v tele.
Naň mí veľký vplyv strava a stres (nadmerne zaťažené obličky).
Nadmerná fyzická záťaž taktiež prispieva k lokálnemu narušeniu metabolizmu. Pohyb musí byť adekvátny danostiam toho-ktorého jedinca.
Viac o veľkom vplyve stravy je pod mojím menon uvedený článok v sekcii o krčnej chrbtici

reina

Kuki,
keby to bolo len o praskaní asi by som k doktorovi nešla, možno by na to ani nereagoval, tak ako u teba.Ked tak počúvam ľudí z môjho okolia, každému praská niečo iné. No ja som už bola donútená tam ísť,lebo už ani chodiť som nemohla. Keď som povedala svoj problém... s tým,že som aj trochu športovala. Jeho reakcia bola - športom k trvalej invalidite. Hm..., zaujímavé. Dal mi niečo na výživu a ochranu kĺbov, uvidím,či mi to pomôže nielen na kolená ale celkovo na praskanie klbov. Inak, dá sa to kúpiť aj bez predpisu, stojí to okolo 330.-- je to taký doplnok pre výživu. Skús to, možno to pomôže. Uškodiť to určite neuškodí. Čo sa týka spánku, tak toto je asi individuálne, lebo u mňa to takto neplatí.

Kuki

Reina,
zmaknute chrupavky ti diagnostikoval na bolave koleno, ci praskanie kosti?
Ja tiez cely praskam a kazdym rokom sa prida nejaka cast tela... naposledy hrudnik :) zatial som to doktorom neriesil, aj ked som to uz par krat pri preventivke spominal...nikto sa nato nechytal.
Takze to ma dost zaujima. :) Ja som si zatial vsimol maku zavislost praskania od celkovej unavy a mnozstva spanku. Cim som menej utahany a viac vyspany tym menej praskam, ale neni to tak vzdy. Pa, ozvy sa este.

reina

ja mám pocit, že nielen cela praskám o:((, ale momentálne mám problémy s kolenami, bola som aj u doktora, ktorý mi povedal, že mám zmäknuté chrupavky. Nevie mi niekto povedať z čoho to môže byť. a čo ponáha - momentálne beriem flexodom A??

janík

tu je to ešte ľahké,daj si posilniť obličky(akupunktúrou je to jednoduché) a klby budú znova "mazané"-kto nemaže nejede.

evka

Mne pomohla bunková výživa - SHAPE Works a extracall- mala som 2Orokov reumatickú horúčku a pri nadmernom behaní, korčuľovaní, turistike a posilovaní si to takmer odniesli kolená, necítim bolesť ani pri zmene počasia a cítim sa super..centrum.sk

jatyon

podľa mojích skúsenosti, najúčinnejšim prostriedkom na liecenie bolesti klbov je GOLDEN YACCA.
vyskúšajte ju.
chrapoun@zoznam.sk