serotonin

RNG

Pagoclone a Zopiclone su anxiolytika, ktore pracuju ako agonisti(podpora) na GABA A receptory. Maju pomerne malo bocnych ucinkov.
Ucinne su najma na zajakanie.

Osobne by som radsej bral extra GABA ako potravinovy doplnok, miesto patentovanych chemikalii. To tak isto zvysi hladinu neurotransmiteru GABA v mozgu

GiovanniX

RNG o pagoclone co vies?je to mimo temu viem,ale rozumies sa do liekov ako vidim,je to uz bezne dostupne v USA?Alebo uz aj v EU sa da dostat?Vela ludi by malo zaujem vyskusat....

Martin-S

rozmyslam ze vyskusam 5-HTP 100mg, alebo L-tryptophan 500mg. Alebo oboje - najprv asi 5-HTP. Vdaka za odpovede, ak tuto temu este najdem, tak urcite napisem skusenosti s tymito doplnkami :)

RNG

L tryptophan je hlavny polotovar tela na vyrobu serotoninu, nachadza sa v roznych jedlach. Ak ma telo pri strese vacsiu spotrebu serotoninu alebo si nevie z jedla dost vytvorit, tak na to su tie potravinove doplnky. Najucinnejsia forma je 5-HTP, preto jej staci tak malo

mandolinka

RNG píše, že sú volnopredajné (ale nie na Slovensku), on žije v USA. Tam sa dajú kúpiť v internetovom obchode, tovar Ti dodajú domov. Kontakt Ti dám ak chceš. Ktoré z nich sú lepšie ťažko povedať. Je to veľmi individuálne. Cena nie je vysoká, treba skúsiť jeden ak nebude dobrý tak druhý ... tretí prostriedok. Na tej stránke sú recenzie ľudí na daný prípravok z celého sveta. Treba si to pozrieť a preštudovať.

Martin-S

vdaka za odpovede :-)
co sa tyka zrovnania saframylu a spominanych nahrad antidepresiv - L tryptophan, 5-HTP, SAM-e (dalej ako "nahrady"), ktory doplnok ma lepsie vysledky?
Tiez by ma zaujimalo, ci su tieto doplnky navykove, a teda ci znizuju schopnost organizmu tvorit vlastny serotonin. A ako je to vlastne s dostupnostou? RNG pise, ze su nahrady volnopredajne, mandolinka zas pise, ze nie a ze sa daju objednat z USA. Ako to teda je?
altengottern, xantipkaR: vdaka za odpovede :) urcite z nich budem cerpat, no asi nemusim vysvetlovat preco nechcem navstivit psychologa. Pre to iste preco tak ako takmer kazdy chlap nechcem ist ku urologovi :/ proste si nedam povedat, aspon zatial asi nie. Vyskusam asi na zaciatok saframyl, i ked je dost drahy.

xantipkaR

Neviem kde zoženieš liek tiež trpím depresiou a pocitmy úzkosti ale žial koly niekomu ako Ty, byvalý pritel mal tieto stavy všetko bolo v pohode zrazu mu z ničo nič preplo, chcel byť sám nedvíhal mob neodpovedal na sms pochopila som že za to snaď ani nemože a snažila som sa to chápať, ale napokon sa tak sam seba dodepkoval až sa rozhodol ukončiť vzťah...a depky mám ja.Ibaže mne blízkosť človeka ktorého mám rada pomáha, viac ako lieky skus sa podeliť s priateľkou nech je s tebou ked ti je zle a hlavne nerob nič sám chod ku psychologovi, potrebuješ odbornú pomoc nie samoliečenie.A nezabudni že tak ako trpíš ty rovnako tvoje nalady deptaju aj inych.
Držím palce

mandolinka

Nie,u nás nekúpiš, ale z USA si môžeš objednať ako už RNG spomínal L tryptophan,5-HTP,SAM-e.
Ak Ťa to zaujíma, napíš mi, odpoviem e-mailom.
Nikdy však neužívajte tieto prípravky spolu s antidepresívami. Buď jedno, alebo druhé.

altengottern

ahoj,ja si myslím, že neexistuje žiadny voľnopredajný liek. Ale ak ti môžem poradiť, kým si v začiatočnom štádiu depresie, hneď vyhľadaj aspoň psychológa!!! Ja ľutujem, že som to hneď pred tromi rokmi neurobila. Teraz je už ale neskoro. Mám depresiu so samovražednými myšlienkami. Liečim sa už tri roky antidepresívami a psychoterapiami. držím ti palce

Najčítanejšie články