Akú Vš študujete?

nicooo

pre :) ahoj práve sa rozhodujem že v akej škole budem pokračova.. končím obchodnú akadémiu a neviem totalne že kde budem pokračovať... pretože chcem niečo čo má dobrú perspektívu a v čom sa dobre uplatním moja sestra študuje v zahraničí Francúzsky jazyk... a nahovára ma aby som ju aj ja išla študovať na nejakú vysokú že potom by som mohla robiť vo firmách a že by bo bolo fajn... lenže ja neviem ani základy z fran.... mohla by si mi popísať tvoje študium? dakujem

sweater

tak to mas super :), nevies mi poradit ako sa najlepsie/najefektivnejsie naucim anglictinu? zaklady mam, mal som ju na zakladke aj strednej ale teraz na vyske je to horor, pomoze pozerat filmy anglicky s titulkami?xD za akukolvek radu budem vdacny

:)

ja studujem tlmocnictvo a prekladatelstvo, francuzsky jazyk a kultura, taliansky jazyk a kultura. uplatnenie perfektne a to este nemam dostudovane :) tato konkretna kombinacia sa otvorila v mojom rocniku prvykart po 30 rokoch. dovtedy tlmocnictvo asi 10rokov na FifUK nebolo a predtym boli ine kombinacie.

ale ked niekto vystuduje anglictinu a nemcinu, nemoze sa stazovat, ze sa neuplatni - prave takychto jazykarov je najviac a hoci je aj najvacsi dopyt, konkurencia je neskutocna.

:)

sweater: tlmocnictvo je vyborne platene uz popri skole a tlmocnici nie su nezamestnani. mozu tlmocit, prekladat, vyucovat ako lektori (nie ako ucitelia na skolach). ja som mimoriadne spokojna, len to studium mi ozaj dava zabrat :/

sweater

ja studujem ekonomiku v cechach, jedna nazvyme ju znama :-) studuje anglicke pravo v prahe, ale nic viac o tom neviem, skus si najst nieco o tom na webe, myslim ze to ma velmi slusnu perspektivu, ale pravo u nas by som studovat nesiel a ani ceske, vytrapit sa na skole a potom sa nemoct zamestnat vo svojom odbore, to mi nevonia...

rusallka

ano , ja si tiez myslim ze ta archeologia nema ziadnu perspektivu a historia - tak to je dejepis cize len ucit- ine sa neda..

sweater anglicke pravo?...kde to studujes - v zahranici? ake to je?

ja som praveze pocula ze s tlmocnictvom-prekladatelstvom sa neuplatnis..teda mam jednu znamu ktora to studovala a vravi ze preklady vraj nik nepotrebuje...tak zalez asi aj od toho ze ake jazyky..a co studujete konkretne?

nicooo

ahojte ja neviem vôbec kam by som chcela ísť na vysokú školu... učím sa s priemerom 1,6...... a bola som aj v 3 ročníku vyznamenaná a som 4 r. na obchodnej akadémie... chcela byo som sa spýtať na učtovníctvo auditorstvo ako je to dobre platené ako sa potom dá zamestnať.. či je to dobrá voľba alebo niečo z personalistiky.. ak by mi niekto vedel tieto dve študia priblížiť a ohodnotiť bola by som rada :)

wevka

Technicka univerzita Zvolen
Fakulta ekologie a environmentalistiky
odbor-Ekologia,ochrana a využivanie ekologie

som spokojna:)

sweater

:) (pre teba smajlik :-), to tlmocnictvo viem ze je super platene, ale myslel som ze u nas je ich treba len zopar a pre ostatnych tlmocnikov sa tu praca nenajde, alebo aspon nie vo ´vystudovanom odbore´, vies co mam namysli, tak teda je to rovnake ako napr. z informatikmi? uz popri studiu su zamestnani a ked dokoncia skolu uz maju iste pracovne miesta, velmi dobre platene? je to obdobne ako tlmocnictvo? :)