Akú Vš študujete?

0vecka

2 skolla ona nehovori ze su menej hodnotni. akurat ze su to prace ktore moze robit kazdy(po par tyzdnoch)... skratka to nieje nic odborne ... napr lekara kazdy robit nemoze...

lujtinocka

skolla, mozes mi, prosim, vysvetlit, naco je potom absolvovat skolu, ktora ma nulove uplatnenie a este ta ani nebavi? nerypem, len ocakavam logicke vysvetlenie.

skolla

lioness_01: podla tebe ludia ktori robia predavačky, v banke........... co si vypísala su menej hodnotní??? podla mna nie a myslim si že je to kazdeho volba co bude robit a popripade mal v živote smolu :/ ... a zase dalsia vec ze je aj doležite aku VS clovek má, v akej oblasti býva ci sa tam vobec da uplatnit..... poznam vela ludi čo zarabaju viac ako tí čo maju titul, ti nemaju ani robotu a min. rok su nezamestnaný , ale všetko je to vtom že majú zlú VS a tí s maturou maju prevazne elektrotechnicku a obchodnu...... ja osobne chodim tiež na VS z ktorej uplatnenie takmer nulove TUZVO a ani ma nebavi, ale kedze nemame peniaze nato aby som mohla ist na skolu ktoru by som naozaj chcela tak mi nič ine neostáva ako chodit tam, kde je to najblizšie k mojmu bydlisku :( .......

lioness_01

Amanda, jasné, stačí, pokiaľ ti stačí robiť predavačku v Lidli/Bille/Tescu/..., výčapníčku v miestnom pohostinstve, sekretárku nejakému mastnému, tlstému, šéfovi so sexistickými narážkami, trubku v banke, prípadne niečo čo si sa vyučila, tak ti to bohate stačí...

ale ak chceš robiť niečo hodnotné a niečo na čo ti stredná nestačí (si predstav, takých povolaní je fakt dosť), tak ti stredná škola nestačí...

Trash

Pau a ako si potom zvladla chemiu na prjimackach?Ja troska neviem,aky system si mam zvolit na ucenie ba ysom dosiahla zelane prijatie.Na kazdy tyzden som si vypisala okruhy ktore sa musim naucit plus kazdy den aspon 40 otazok...

Amanda77

Žiadnu a načo vôbec? Len kvoli titulu? Alebo nato aby ak sa ma niekto opýta aku mam školu aby som hrdo povedala aj vysoku? Tak to nie lebo mam kopu kamaratok s VŠ a zarabaju menej ako ja alebo su bez prace a ta škola je im nanič, len tam davali do nej zbytočne veľa peňazí a času a nič z toho len stratene roky ktore mohli už davno pracovať a mať našetrený nejaký zaklad do života.
Ja mam strednu a myslim že to do života uplne stači, teda pokiať nechce byť niekto MUDr

pau

trash, ja som na tom tak isto :) teraz chcem prestupovat do brna, uz ani fyziky sa nebojim, ale ta chemia.. ach :( inak prijimacky na szu boli podla mna (aspon minuly rok) cca rovnako narocne ako na UK, ale stacilo o dost menej bodov, kedze sa to dost posuvalo..

Trash

Pau...Tak ja som blba z chemie,to uznavam,proste u mna je chemia biflovacka,priznavam sa ze vacsinu otazok mam nadrvenu z chemie...Biologia je naopak uplne v pohode,nemam s tym problem,mna biologia velmi bavi,nemam problem sa ju ucit...Dakujem ti velmi pekne za odpovede,snad sa mi to podari....

pau

trash, je to mozne, pocula som ze tento rok uz anglictina nie je. tak drzim palce, a len tak mimochodom.. nechcem znevazovat nasu skolu ani nic take, ale myslim ze tam sa dostanes, ak aspon trochu nie si blba :) minimalne na odvolanie.. pretoze vacsina ludi co sa dostane aj inde tak ide inde, kvoli tomu ze szu nema az taku "povest", ani to tam neni az take univerzitne.. je to take viac light, rodinna atmosfera.. no niekomu to moze vyhovovat :) ale inak kvalita je podla mna dobra, mame aj vybavenie (nove), aj dobrych profakov - vacsinou externych, ale kapacity.. :)

Trash

Pau dakujem...Ja sa ucim taktiez z podkladov na UK,biologiu z gymnazia,mam aj somatologiu takze sa to ucim tak nejak spolu...Chemiu mam tiez len Chemia v kocke...a mam aj podklady na SZU,takze to sa ucim tiez...Este som sa aj prihlasila na kurz ktory robi SZU.Ale na stranke vobec nemaju spomenutu anglictinu...