Zubar v Ba

martinka090

Vikkii kolkych lekarov si odvtedy vystriedala? Ja som zacala chodit k zubarke do Ruzinova. Akoze nebolo jednoduche najst zubarku, ale ked som videla ako moj vtedajsi zubar ku mne pristupuje a ze najradsej by mi vytrhal vsetky zuby aby som uz s nicim neotravovala tak som sa musela dat na akutna patranie po novom lekarovi :)

Vikkii

martinka len problem je ten ze furt nemam lekara ktory by sa toho chytil. Ktory by povedal, ze ide do toho, ze ma urobi stastnou a krasnou :) vies snad ako to myslim. Ide mi najma o to aby som mala krasne zuby, aby som sa mohla na svet usmievat ako kedysi.

maminka45

Zuzi myslim ze toto je problem ktorym sme si v zivote presli viaceri. Taktiez som sa ja osobne stretla s mnohymi odmietnutiami kym som sa dostala k zubarke u ktorej som teraz asi pol roka. Mala som problemy s dasnami. Necitila som si zuby. Najskor sem tam som ten pocit zaregistrovala. Ale casom pravidelne som badala ze zrejme nieco nie je v pohode ked si necitim zuby a najradsej by som si ich vsetky vytrhala. Riesila som to s mnohymi zubarmi ale jeden nevedel co s tym dalsi na to nemal cas a neustale som chodila od ambulancie k ambulancii az kym som sa nedostala k zubarke ku ktorej chodi kamoska.

vierocka66

Zuziiy čo máš na mysli zlými skúsenosťami. Aký máš problém so zubami? Nájsť dobrého lekára nie je jednoduché, ale keď ho už nájdeš tak je to dobrý pocit. Už človek nie je v napätí a netŕpne, čo zas sa môže udiať, o aké zuby môže prísť a podobne, že? Tiež som si takýmito vecami prešla

Zuziiy

Dievcata a viete poradit teda aj nejakeho dobreho zubara v BA?
Chodila som k dr.Borskej, ale po zlych skusenostiach tam uz viac nechcem ist :(

martinka090

To je presne ako moj problem. Uz je neskoro by som povedala plakat nad rozliatym mliekom. Je velmi dolezite dat si tie zuby co najskor na poriadok. Korunky sice nie su lacna zalezitost, ale pokial ti ich dobre urobia, tak budes mat pokoj na velmi dlhu dobu a najma budes mat krasny usmev :)

Vikkii

martinka ja uz rok chodim a riesim, kde si dat tie korunky urobit. Bohuzial mala som asi skor odist od predosleho zubara ale tak nevedela som to odhadnut a doverovala som mu. No bohuzial slepa dovera z mojej strany zrejme nebola najvhodnejsou volbou, ale tak clovek sa uci na vlastnych chybach :(

martinka090

Pravdu? Ziiiram z toho aki nezodpovedni su niektori zubari. Tiez som si tym presla. Nebolo to jednoduche zmenit zubara a najst zodpovedneho zubara, ktory by mi vyhovoval aj pristupom, ale najma kvalitou svojej prace ale po dlhsom patrani sa mi minuly rok podarilo zmenit zubara, co som rada :) Ja som mala problem so zlomenym zubom, moj predosly zubar len trhat, trhat a to sa uz neda dat dokopy a podobne reci a mne sa az jezili vsetky chlpy, ked mi zacal rozpravat ktore zuby by mi najradsej dal von - keby som u vtedajsieho zubara zostala, tak dnes by som si mohla riesit korunky. Ale kedze som ho zmenila, tak mam vsetky zuby stale svoje ;) dokonca aj zlomeny zub sa dal dat do poriadku ;)

Lamiela

MartinaBreza
Ja viem, že som mala veľké šťastie, alebo skôr šťastie v nešťastí :) Väčšinou sa zuby po nevydarenej endodoncii už nedajú zachrániť.
Inak, mne tiež dr. Šimkovičová chcela na ten zle ošetrený mŕtvy zub dávať korunku, ale ja som k nej už nešla... nejako som tušila, že ten zub nie je v poriadku, a hneď prvý zubár, u ktorého som bola na konzultácii, mi to potvrdil... lenže on mi ho chcel hneď vytrhnúť, vraj sa to už nedá zachrániť. Ale ja som nakoniec našla zubára, ktorý povedal, že je to síce "za hranicou možností", ale on sa pokúsi zachrániť mi ten zub. Nakoniec sa to aj podarilo, po resekcii mi o pár mesiacov spravil rtg snímok a potvrdil mi, že žiadny zápal tam už nemám. U mňa išlo o hornú 6ku.

MartinaBreza

Lamiela
tak mala si stastie a to velke asi, bohuzial u mna musel ist von tam hrozilo uz, ze sa zlomi vnutri. Ja som mala mesiac teploty a to z toho, cysta bola celkom velka. Novy zubar je ludsky, zub sa uz zachranit nedal :( No a praveze tato pani doktorka ma spickove vybavenie, korunku mi robili na pockanie v takej piecke. Zevraj mi na tento zub ani nemala davat korunku. Co uz, poucila som sa :) Dufam, ze uz sme nasli len tych dobrych zubarov :)