Nevládzem sa učiť na skúšky

Príspevok v téme: Nevládzem sa učiť na skúšky
študentka1VS

Som prváčka na výške a čaká ma 5 skúšok. Tá škola je moj splnený velký 6 ročný sen. Ale to množstvo učiva ma ubíja. Proste nevládzem .. Neviem si to zapamatať,neviem nájsť systém, viem len to ,že nevládzem ...Vedela som ,že to nebude ľahké ale toto..Každým dnom sa to blíži a mna chytá panika!!!
Ako to robíte vy čo študujete na VS ?
Ďakujem za Vaše rady!

Janulik33

Ahoj,
ja som tento rok skoncila externe studium na VS. Mam uz rodinu a chodim aj do prace.
Uspech v studiu spociva v tom, ze si treba zvolit spravny system, verit si, nevzdavat sa a hovorit si: "ked nespravim na 1. termin, su aj dalsie".
Ja som presla cele studium s takymito myslienkami a skusky som vzdy spravila na 1. termin a s vybornymi vysledkami.
Myslim, ze ty si v dennom studiu, zatial si slobodna a do prace zatial chodit nemusis. Pozri kolko vyhod mas. Vynikajuce podmienky na studium. Tak to vyuzi. O to skor ked pises, ze si sa dostala na skolu, ktora je tvoja vysnivana.
Skusky si rovnomerne naplanuj. Nie vela naraz. Pravidlo pomaly dalej zajdes, plati naozaj.
Ja som mala taky system, ze som si vyratala kolko dni mi do skusky ostava a na kazdy den som si dala urcite mnozstvo stran, kt. sa trebalo naucit. Tie strany som si najskor sama nachystala, vzdy som si spravila vycuc, kt. som sa ucila. Nikdy nie cele skripta. Kazdy den predtym, ako som sa zacala ucit, som si najskor zopakovala to, co by som uz mala z toho predmetu vediet, az potom som sa ucila nove. Opakovanie nauceneho rob kazdy den. Je to dolezite, aby sa vedomosti dostavali pravidelne z kratkodobej pamati do dlhodobej. Vzdy si nechaj aspon 2-3 dni pred skuskou len na opakovanie.
Mne sa dobre ucilo len cez den. V noci to neslo. Ked som sa ucila, mobil bol vzdy vypnuty, i vsetko ostatne, co by ma mohlo rusit. Pocas ucenia som si pisala osnovu, podla ktorej som si potom opakovala. Nemozes predsa chciet vymliet z hlavy celu kapitolu len tak spamati. Ked mas osnovu - co su v podstate otazky, je to lepsie, sebavedonmie stupa kazdym dnom a uspech sa zvysuje. Mala som 2-3 kamaratky - spoluziacky s ktorymi sme boli stale v kontakte a navzajom sme sa v studiu povzbudzovali. To je tiez dobre ked vies, ze si v tom nie sama a mas spriaznene duse.
Mne sa tento system osvedcil pocas celych rokov studia na VS. Drzim palec, zvladnes to, ver si.

studentka1VS

No neviem neviem či je až taká ľahká ... A o jej povesť sa až tak nezaujímam pre mna to nie je doležité a srandu si nerobím .. Nemám na to najmenší dovod.

bibi123

študentka1VS-ak si nerobis srandu a fakt studujes UKF, tak tu skolu prejdes, aj keby si sa 5rokov do ziadnej knihy nepozrela(nema dobru povest,je to elektrickova skola, aj ked v NR nejazdia elektricky;DDD), 5 skusok je malo, na ostatnych skolach musia studenti zvladnut za januar aj 12skusok, takze nestresuj, urcite to zvladnes:O)))

študentka1VS

Ďakujem.. Aj mne dosť pomáhajú tie zvýraznovačky. Ale sú dvaja skúšajúci ,kde nás už viacerí vyučujúci upozornovali , že robia problémy aj ked je študent fakt naučený a vie to . Poznám dokonca človeka,ktorý musel kvoli jednemu z nich nechať štúdium. A tak ma stále napadá to,že ked som zabila Vianoce jednym predmetom... Ze čo ked to aj tak neurobím??:(( Čo ked na to nemám ... A podobné myšlienky :((

Lia86

Studentka1VS,

Neboj, ten prvy rok je obtiazny, nevies, ako sa to ucit, nestihas, nemas svoj system, ja som bola tiez na tom tak isto, a skoncila som vysku s cervenym diplomom. Neboj, nevzdavaj to, casom si najdes system, skus ist po statiach, precitaj si stat a povedz si to vlastnymi slovami, alebo si rob zapisky, to niekomu pomaha, hlavne sa sustred na to, co citas, snaz sa tomu porozumiet. Ja som mala taky system, ze som si na kazdu skusku vyhradila nej cas, nedavaj si skusky naraz, aspon nie zo zaciatku, a jeden den pred skuskou venuj opakovaniu, este si ocami prebehni celu knihu. Ja som pouzivala zvyraznovace, a potom som sa ucila len to zvyraznene. Drzim paste, dokazes to, neboj:)

ikonka1

ucit sa ucit sa ucit sa a nestresovat :), ak to nespravis na prvykrat, tak to spravis na druhy a ked ani na ten tak an treti.....a keby nieco prenesies si to, prinajhorsom si o rok predlzis studium, no a? vzdy sa riadim tymto, a asi az na dve skusky som vsetky dala hned na prvy termin a s vybornymi vysledkami vacsinou a nic som neprenasala......treba sa ukludnut, lebo ked budes nervna, tak sa toho vela nenaucis uz len preto.....1. rocnik bol pre mna osobne najtazsi, najhorsi, cchela som skoncit, tak vydrz a bude uz len lepsie....

Najčítanejšie články