Mama alkoholička

Príspevok v téme: Mama alkoholička
Tinusha

Asi už z nadpisu vyplýva, že o čo ide...Mama pije asi 7 rokov...Teda toľko to viem ja...Prišla o niekoľko prac..neboli 2,3...okolo 7...teraz znova...Žijeme len my dve spolu...Kedže starší brat sa radšej odsťahoval a s otcom sú už niekoľko rokov rozvedení...Nič príjemne ísť zo školy a vedieť že vás doma čaká spitá mama s ktorou sa nedá ani porozprávať a celé dni len prespí a hneď ako sa zobudí prvé čo ma v hube fľašu.Hrôza pozrieť sa na ňu o 6 ráno a vidieť, že už má vypité.Kým s nami býval brat tak jej stále dohováral a ustavične vyhadzoval fľaše...Toto bolo na dennom poriadku a ešte k tomu pribudli aj vyhrážky...No zjavne jej to nepomohlo a bolo jej všetko rovnako jedno...No brat sa odsťahoval a zostalo to všetko na mne...Už neviem čo mám robiť...Proste stále keď niekam ide tak sa bojím či sa vôbec aj vráti ešte..Či mi nezavolajú z nemocnice, že sa jej niečo stalo...Proste stále ten blbý pocit...Keby môžem tak sa najradšej odsťahujem...No ešte musím rok a pol nejako vydržať...O liečení nechce ani počuť a keď jej vyčítame že pije tak samozrejme jej klasická odpoveď...Ona nepije a to, že si raz za čas kúpi fľašu nič neznamená...Keby to je aspoň pravda a nevychlastá 2-3 pol litrové fľaše rumu denne...Najhoršie je že bývame v podnájme a má najmenej 3 pôžičky...Kedže prišla nedávno o robotu už len čakám kedy nás vyhodia alebo príde exekútor a všetko ,,zhabe,,. Už som aj rozmýšľala, že navrhnem bratovi či nemôžem ísť k nemu, lenže on ma svoj život a svoju rodinu. Takže ďalšia vec na ktorú sa nejako extra spoliehať nemôžem. Jednoducho už neviem ako ďalej.Nič ju netrápi a navyše ja zato začínam mať problémy v škole kedže jediné, čo mi stále behá po rozume je mama a jej chľast. Niekedy rozmýšľam nad tým, či je lepšie mamu nemať ako ju mať ale takúto.A myslím si, že keby sa niečo stane tak by sa uľavilo aj mne a bratovi.Ja proste už len čakám kedy sa niečo stane a buď sa uvedomí alebo skonči na ulici a umre. Najhoršie je na tom to, keď ideme po ulici a každý 5ty človek sa otáča a hovorí, že to je tá čo chľasce.Nezvládam to a viem, že keď to takto pôjde ďalej tak to dlho nevydržím ja. Celý život mám pred sebou a ona mi ho ničí. Viem, že liečenie by nepomohlo a kedže o ňom nechce ani počuť tak viem, že by to boli zbytočne vyhodené peniaze. Kedže sama tam nechce isť a viem že aj keby s tade víde tak určite zase s tým začne. Keď to nechce sama tak jej niet pomoci. Ak máte niekto podobné skúsenosti tak píšte. A hlavne budem rada ak sa mi niekto pokúsi poradiť, lebo už vážne neviem ako ďalej...:-/

kyko

Tvoja mama potrebuje pomoc psychiatra!!Nevzdavaj to,nikedy si to možeš vyčitat no môže byt neskoro!Skus zobrat mamu do klubu abstinujucich alkoholikov,alebo anonimni alkoholici.Mozno jej to otvori oci.

Tinusha

Emy : No len niekomu nepomôžu ani tie slová lekára..keď sám sa nechce z toho dostať.no tak vypnúť tak by sa aj dalo..len teraz škola takže asi ťažko no...asi tak každodenne vreskoty a plač...no proste nič príjemné ale aspoň vieš ako mi asi je...ale tvoja mama si aspoň dala povedať :)

emy

tinusha, mam s teba pocit, ze si fakt spravna baba :) myslela som to tak..ze ak mas moznost vypnut, ist niekam prec..s kamaratmi, priatelom, bratom etc..chod, ale nezanevri na nu...no je to sakra tazka situacia..ja som jej tiez vela krato dohovarala a tie hukoty, plac...nic nepomohlo..ona sama sa uvedomila po tiez dobre dlhej dobe..5-6 rokov..a vies, co to aj mohlo byt..moja mama je od prirody mierny hypochonder..myslim, ze jej lekar ukazal nejake velmi..ale riadne zle pecenove testy..ze teda ked nechce do roka vonat filaky od spodu..tak nech so sebou nieco robi... slovo lekrara.

Tinusha

reneSNV : ako tu už vela krát bolo povedané..alkoholikovi nestačia slová..on si proste povedať nedá...
Emy : aspoň, že ty to máš už za sebou a je všetko v pohode :) hej ja viem že ma potrebuje, lenže ono to nie je také ľahké ostať pri nej, keď človek sa stále sústredí na ňu či sa niečo nestalo/nestane a pod. a na svoje veci nemá čas lebo stále čo mu behá po rozume je mama a strach že niečo spraví. Proste to sa nedá takto vydržať ďalej a už je toho aj na mňa veľa.

emy

tinusha, som mala v mladosti podobny problem s mamou, presne tie iste odpovede, ze ona nie je alkoholik. Liecit sa moze zacat, az ked si to sama prizna, ze ma problem..inak ju aj mozes dotiahnut na liecenie..ale nebude to mat vyznam. ani neviem prse, co obratilo moju mamu..si myslim, ze to bola jedna jej kamaratka, co mala presne taky isty problem..a chodili teda na to liecenie..a dopadlo to vynikajuco, moja mama nepije uz asi 14 rokov..dokonca...dokonca..sa venuje zdravej vyzive...sila :) este jednu vec som chcela podotknut..viem, ze je ti to velmi luto a pocitujes nieco ako lutost s nenavistou voci tvojej mame..ale je to stale TVOJA mama..spomen si, aka bola predtym, nez mala tento problem..nemyslim si, ze ta vychovala az tak zle, ked mas taketo triezve nazory :)) velmi drzim palce, snaz sa vypnut, ale neutekaj od nej..ona ta potrebuje!

Tinusha

Neva : ďakujem presne toto som chcela :) takže na sociálku ju vlastne môžem dať aj sama ? No to pochybujem, že sa aj po tom spamätá...

neva

Tinusha- Pravdepodobne Ty ju na súd nevieš dať, ale mohol by tvoj brat,otec, alebo Ty nahlásiť na sociálnom úrade, že sa riadne o teba nestará, že pije. Sociálny úrad by mal preskúmať podanie a robiť dohľad. Možno by matke stačilo, aby sa spamätala, že sa u ňu zaujíma sociálka a že by mohla o teba prísť. Ak nepríde k náprave, sociálny úrad, by mal podať návrh na súd na zmenu starostlivosti o Teba.