Vracanie - neúčinné...?

ladyinred

ako je potom možné, že vracaním, a len vracaním som schudla za posledné mesiace 5 kíl? Tak je to účinné či nie? Lebo som nedržala žiadnu diétu, že nejedenie celý deň a tak...

ladyinred

lulaaatlasta/pusate: no neviem či si ma pamätáš z nemocnice na Mickiewiczke, som Silvia Z., tá bulimička, vtedy som mala blond vlasy, však si medzi mojimi priateľmi na Facebooku...ako sa máš?:-)

lulaaatlsta

nicka29
diki skusim to pohladat...

lady inred
aaano presne to som ja:-))a kto si ty???:D

alexxandra18
ano 30kg za 2roky,ale musim povedat ze pred 2rokmi som mala trochu podvahu lebo som mala anorexiu ale 20kg by som potrebovala schudnut urcite:(uz som sa 1000krat pokusala s tym prestat a schudnut ale nevydrzala som nikdy viac ako mesiac dokonca ani po navrate z liecenia:(bojim sa ze sa z toho nikdy nedostanem a ze budem obezna:((

alexxandra18

cawte, ja mam tu knihu (Bulimie-jak prestat s prejidanim) z kniznice (z Prešova)

lulaaatlsta. 30 kg si pribrala ???
tak myslim, ze uz len to by mal byt pre teba silny argument s tym skončit. Ja viem, ze je to ťažke. Ale dievča musis BOJOVAT - a ty to dokažes !!! ludia dokazali uz vela inych velkych veci, napr. schudnut aj 70 kg... tak preco by si aj ty nedokazala prestat s bulimiu, schudnut... ? Dokážeš to !!! len sa "pozbieraj" a bojuj... Kasli na minulost, ze co bolo, nestrachuj sa o buducnost(ze ci to zvladnes), ale sustred sa len na pritomnost, nato aby si ju zvladla. Dokážes s tym skoncovat!!! ver mi, uz mnohe to dokazali :))

nicka 29

lulaaa-objednaj si ju z internetu,neviem,ci ju najdes v obchode.pomahala som bulimickym dievcatam,sama som tm presla,myslim,ze ta prirucka je velmi napomocna!drzim palce!

lulaaatlsta

ja si myslim ze je to pravda,lebo bulimiu mam uz 2roky a za ten cas som pribrala 30kg tym ze som sa prejedala a vracala,a dobre viem ze ak v tom budem pokracovat tak este viac priberem a napriek tomu s tym nedokazem prestat:(
ps: kde sa da zohnat ta kniha??

alexxandra18

Čawte, takže čo sa týka účinnosti vracania:

"Vracanie neodstrani z tela všetky kalórie. Cukry sa začinaju štiepiť v ústach a su zpracované pomerne rýchlo. V čase, keď veľká časť energie už obieha v krvi, sa zvracaním zbavíte najmä vlakniny, vitamínov a minerálov. Určitá časť energie je aj v prípade zvracania absorbovaná a pri stále častejšom prejedaní môže viesť dokonca k vzrastu hmotnosti. Zvracaním sa môžte zbaviť len 40 - 60% prijatej energie"

Týchto pár viet je z knihy:
Bulimie - Jak bojovat s prejídaním
( Františk Dávid Koch )

Podľa mňa je to super kniha, je to vlastne svojpomocná príručka, pre tých ktorí chcú skončiť s bulimiu a prejedanim sa. Odporúčam prečítať. :))
A všetky baby s PPP
hlavne sa nevzdávajte ! nikdy !!!
každý problém sa dá vyriešiť, a všetko raz skončí, len treba bojovať... :))