Som hlupa! co mam robit?

Príspevok v téme: Som hlupa! co mam robit?
nenormalna

ahojte mam 19 rokov studujem 1.rok na vyske... problem je v tom ze mne sa vobec nechce,, dost ze som skoncila strednu... vybrala som si gympel co strrasne lutujem, pretoze so skoly nemam nic,.. mam iba prve skusky ale mne sa vobec nechce ucit a ani ma to nebavi... pretoze aj ked ma napr. bavi nieco na skole sa to aj tak neuci ale ucia sa uplne nezmysly co stym nema nic spolocne... stale rozmyslam ake by to bolo keby som tu nebola ze ziadne taketo starosti ucenia a tak.. neustale sa mi sniva ze lietam az normelne uvazujem ze ci to nie je pravda ked sa mi to nontop sniva... chcem niekam ujst zatvorit sa medzi styri steny... minuly rok som pracovala .,.. velmi sa mi to pacilo( bolo to pri priatelovi) lenze on mi stale dava najavo ze to bolo len raz a tento rok to asi nebude .. ze musim studovat aby som robila ze on to ma iste ze nemusi studovat ze on pracu ma ale ja nie ... proste nebavi ma to na tomto svete aj ked mam milujucu rodinu.... nie som tu stastna aj ked urcite je vela takych ktory byboli radi na mojom mieste a boli by stastny...viem ze mi budete pisat ze nie som v poriadku to viem aj bez vas iba som chcela niekde povedat aby tovyslo zo mna

Tomas12345

Neviem akodalej :

Tak ono si sa mala učiť priebežne a nie niekolko mesiacov pred maturitou. Rozvrhni si na každý den učivo ktoré sa budeš učiť, a poprípade zájdi si za psychiatrom že máš teraz ťažké obdobie pred maturitou a že či by ti nemohol predpísat jednu krabičku benzodiazepínov teda liekov proti uzkosti. Tieto lieky si potom dáš len prilezitostne, pár dni pred maturitou a pocas väčších písomiek.

Neviem akodalej

Ja to mam bohuzial tak isto, tento skolsky rok maturujem a cim viac sa to blizi k maturite tak tym viac ma to nebavi... znamky idu dole vodou, neviem sa poriadne sustredit aj ked sa velmi snazim, neviem pri ucive rozmyslat logicky, mam pocit ze je toho na mna moc vela a ja som clovek ktory dost casto taketo situacie nezvlada aj ked som sa kolkokrat ucila ich zvladnut, vzdy som pohorela. Velmi ma to trapi, bojim sa ze pohorim na maturite. Neflakam sa vonku, sedim doma a snazim sa ucit, aj by som chcela uz dopredu si robit veci, spisovat a a tak, ale neda sa to. Aj mam tu chut ale neviem co je somnou, skratka mam uz toho plne zuby a nebavi ma to. Lutujem aj moj vyber skoly ale kedze som nechcela ist na gympel (co som rada ze som aspon takuto chybu nespravila) tak som si vybrala skolu s ktorou sa mozem aj niekde uplatnit a bolo mi povedane ze nie je taka tazka. No je to pre mna tazke, hlavne po psychickej stranke. Stale mam len zlu naladu, som smutna, neprijemna, nervozna a neviem ani poriadne spat lebo neviem co somnou bude. Mam pocit ze iny to zvladaju uplne v pohode zatial co ja stresujem, ale ja som taky clovek a nezvladam to. Uz chcem mat od vsetkeho pokoj. Teraz co mam robit, resp. ako sa aspon prinutit sa nejak ucit a zvladnut tieto stresy, hlavne ak mam na jeden den 5 pisomiek a nestiham sa to ucit. Poradte lebo uz som naozaj v koncoch.

TI95

Cavte

Vi tu kecate o tom aké to mate tažke
to je nič z porovnanim SOš-e.
Hoci je to len stredna ale cítim sa tam ako na OXFORDE.A neviem co mam urobyt
PORADTE MI
PROSíM.

jajka001_

ale dobre ti hovori, pretoze je to tvoj zivot a ty o nom musis rozhodovat. on nemoze rozhodnut za teba a nebolo by ani dobre keby ti do toho hovoril. ty sa chces asi len tak vykecat a prebrat si to s niekym, tak zavolaj kamoske. ak by ti tvoj chalan povedal ze tak alebo hentak, tak by si zas rozmyslala ze ci to chces ty alebo on....rozhodni sa sama, on robi dobre ze ti do toho nekeca. necakaj ze ti niekto najde pracu. a kym nemas pracu , radsej ostan na skole.

nenormalna

aj vy ste taky k partnerovi/partnerke?
stale rozmyslam co robit ci hladat pracu alebo skolu a priatel mi v tom vobec nepomaha tvrdi aby som sa sama rozhodla ze on si pracu ma .... a ze ked sa rozhodnem aby som mu dala vediet ze je to moj zivotvsak ale my sme par dvojiica a nie ja za seba a on za seba ale spolu ci sa mylim??? ved to uz co je ze ked ja sa ho pytam tak on mi povie aby som si sama haldala ze on si robotu ma na dlho ze to je moj problem neviem co mam robit som niekde .. a on ma tam nechava epovie mi ani svoj nazor ani ze mi nieco pomoze iba ako cudzi ze je t moj zivot

Mareček

Ahoj ja mam tiez gympel a 2x som odisiel z vysky lebo ma nebavila :) Asi pol roka som bol na úrade prace skusal si najst nejaku pracu alebo absolventsku prax ale nikde ma neprijali s tym ze nemam ekonomicku skolu alebo ziadne skusenosti. Takze s gymkom je to naozaj tazke sa uplatnit (bez kontaktov alebo stastia) preto som sa rozhodol ze pojdem studovat znova ale tentoraz na súkromnú VŠ. Na tejto skole sa mi paci ovela viac, kedze je to nemecka sukromna skola, ma trochu vyssiu uroven ako tie nase slovenske. Preto aj tebe by som odporucal ist na nejaku sukromnu, su to lahsie skoly a uroven je vyssia cize aj motivácia do ucenia je vyssia, aspon u mna to tak je :)

martinka54

ahoj nenormalna
poviem ti moj taky malicky pribeh, ale neber to tak, ze ta odradzam od vysky alebo ze ti gympel postacuje, lebo to je onicom skola.
ja mam tiez len gympel, vzdy ma bavilo robit casnicku, popri materskej som zacala robit na diskoteke, lebo ma to doma nebavilo, to mala mala uz dva roky. tam ma osvolil jeden pan ci nechcem pre nho pracovat. zacalo to tak, ze najprv som sa ucila robit poistky zo vsetkymi poistovnami, leasingy, uvery, zlato ...bla
presiel 2 a pol mesiaca a navrhol mi ci nechcem byt jeho asistentka cize jeho prava ruka. zrazu som na najlepsej pozicii aku som mohla dostat. povodne mal so mnou plan, aby som bola veduca pobocky,ale kedze som sa mu osvedcila, ze som dobra a dokazem sa ucit, postupila som velmi rychlo.
vela stastia ti prajem a v skole sa aj tak moc nenaucis :-)

jajka001_

radsej na tej skole ostan kym si tu pracu nenajdes, mozno ta to este prejde. a nerozpravaj o samovrazde, nemas take problemy aby si musela nad takym niecim uvazovat. skus navstivit psychologa a trochu si to v hlave usporiadat , co vlastne chces, co môzes skutocne mat a ako to chces ziskat. nechat skolu vie kazdy. musis mat plan, co dalej.

nenormalna

ahojte na 98% som rozhodnuta ze skolu necham, nebavi ma a proste ani ucit sa mi nechce,... ja ak chcem napisat skusku musim sa to naucit naspamat a ani to mi neruci ze ju urobim zatial som mala 3 skusky 1 som neurobila tie dve ano lenze jednu s nich som bola naucena perfektne vedela som to d slova lenze som chytila tremu a vsetko bolo s mojej hlavy fuc schytala som E.. daju sa urobit kurzy alebo nieco aby som sa niekde mohla uplatnit kedze mam iba gympel??? no ten gympel bola aj moja najvacsia chyba... priatel chce aby som sa nasla pracu ked tu vysku necham lenze on to chce aby som ju nasla v ten den... ja uz fakt neviem... viem ze je to sebecke ale najradsej by som odisla z tohto sveta lenze viem aka je to bolest ked odide blizky a nedokazala by som to urobit pre svoju rodinu... ja ani neviem co chcem od vas pocut ja to len potrebujem vyhodit zo seba lebo priatel ma nechape a ked mu poviemj ze tento zivot ma nebavi tak mi tvrdi ze ho nemilujem... proste ziadna podpora ... lebo nevie co prezivam tak aspon toto mi trocha pomaha

SnowyOwl

si ešte len prváčka,keď ťa tá škola ozaj nebaví,nechaj to tak a prihlás sa inam.horšie by bolo,keby si zistila až neskôr,že tá škola ti toho veľa nedáva.ja som momentálne v 4.ročníku na vš,už mám toho fakt dosť,v škole som sa už dosť nasedela-tiež mám gympel.odbor,ktorý študujem je dosť náročný,ale stále mám nádej,že to dotiahnem do konca aj keby to malo byť so samými E-čkami:D...život sa prdsa nekrúti len okolo vzdelania,sú v ňom aj dôležitejšie veci..držím ti palce,nech sa rozhodneš akokoľvek