Priateľova gramatika.

Príspevok v téme: Priateľova gramatika.
hmmmmmmmm

Šialene!!! ma vytáča... Jeho gramatické chyby su strašné . Nepomáha vysvetľovanie,rozhovor o tom . Nič. Nemá žiadnu rečovú poruchu ani nič podobného.Normálne sa za to hanbim Ja.. Lenže to by sa mal zrejme ON. Už som zúfalá , ale ked to vidím mám chuť mu parádne vynadať čo robil v škole na hodine Sj ... Nechcem ho uraziť ale čo mám teda robiť????

zuzanama

Nie netrafil by ma z toho šľak. Mám takého jedného doma, je to môj syn, nie frajer, preto to dokážem pochopiť úplne. Volá sa to dysortografia, ak ste o tom ešte nepočuli, tak sa zbytočne fatálne nerozčuľujte. A nič si z toho nerobte. Ja som to tiež nevedela, synovi sa nik špecialne nevenoval, hoci na psychologickom vyšetrení bol, akosi nám nik o takom niečom nepovedal, jednoducho učitelia na to kašlú ( nie všetci, česť výnimkám ). Niektorí dysortografici sa jednoducho nikdy nenaučia správne písať. A ak vás len toto trápi, tak to vám teda závidím. Sú ozaj aj dôlezitejšie veci, ako pravopis. Toto som sa naučila na diskusných fórach, aj tu, pre mňa nie je dôležité, či niekto píše aj gramaticky správne, ale čo chce povedať...

dgerhrtjtj

no mna tiez niekedy vytaca jeho gramatika... minule mi napisal sms ze ROBYT , tak som ho na to jemne upozornila ze tam je makke i , na druhy den ...
Ahoj zlato,čo robýš??

No netrafil by vás šlak ?? :D

sabynka

Pre hmmmmmmmmmmm:

Ja to tiež nemám rada, keď niekto píše s chybami, ale že by ma to šialene vytáčalo??? :-)))
A mimochodom, hmmmmmmmm, keď som si prečítala tvoje príspevky, tak v každej vete máš nejakú chybu aj ty. :-)))....Tak prečo vyčítaš priateľovi, že neovláda gramatiku, keď ju nevieš ani ty ? :-)))

diva_bara

davnejsie som si pisala s chalanom, ktory tiez robil neskutocne tvrdky, uplne sa mi z toho dvihal zaludok.. nechcem sa nikoho dotknut, ale ak clovek neovlada totalne zaklady gramatiky, je to naozaj na hanbu. okey, tiez sa kolkokrat pomylim, ked pisem rychlo, no ak niekto v jednej vete tresne 10 takych chyb, s kdorich yde cloveku ocy dotrhad, tak to je naozaj zle..

dafne

..ani ja to neviem pochopiť, ako nevie kde má byť "i" a "y"..a pritom je veľmi inteligentný...ale ako som už písala,s tým už asi nič nenarobíme...ale ked si spomeniem na ostatné vlastnosti aké má...a že je to úžasný človek..tak čo ???...mám ho nechať pre gramatiku ???!!! ...to zasa nie...taká hlúpa nie som :-)))))

Eva531

Ja som si vsimla uz na ZS, ze chlapci boli v diktatoch ovela slabsi ako dievcata. Zatial, co my sme pisali diktaty na jednotky, tak aj ten najlepsi chlapec nikdy nenapisal diktat lepsie ako na trojku. Na druhej strane chlapci boli zase lepsi v matematike. Asi to suvisi s rozdielmi medzi muzskym a zenskym mozgom. Ja som pisala vsetky diktaty na jednotky bez chyby a tiez ma dokaze poriadne vytocit, ked niekto robi hrube gramaticke chyby pri pisani. Ospravedlnujem sa za chybajuce dlzne a mäkcene, ale pisem na nemeckej klavesnici. A este dodam, ze ked urobi gramaticku chybu zena, to ma dokaze vytocit ovela viac, ako ked urobi chybu chlap. Asi ti uz nezostava nic ine, len sa s tym zmierit...