Je priatel žgrloš ?

Príspevok v téme: Je priatel žgrloš ?
animka

Sme spolu 3 mesiace, zo zaciatku vztahu mi kupoval same drahe cokoladky co ja lubim dokonca raz aj nahrdelnik a tak som sa citila blbo a obcas som navrhla ze ked sedime von ze zaplatim aj ja.Najprv nechcel no potom mu to zrazu uz nevadilo.Vzdy sme isli tak priblizne na polovicu,on kupil listky do kina ja som platila jedlo.A zjavne si na to zvykol natolko ze ked som mala narodniny rano zavolal ci ma objednat stol v restike co mam rada,tak som sa potesila ze mi chce urobit radost a zobere ma sa napapat a posediet.po tom nasom striedani som bola na rade s platenim ja ale tak ani nahodou som neratala s tym ze mam platit,ani len penazenku som nevytiahla.A on sa pri kase spytal ze kto plati? tak som nahodila ze mozem ja...a on ze dobre tak dnes plat ty ! pritom to nebol horibilny ucet, nejakych blbych 10 eur a on nie je clovek co by sa mal financne zle.Nejde mi o peniaze no zacala som si to podrobne po tomto vsimat , snazim sa precitat jeho vlastnosti.Spatne som si uvedomila rozne situacie : napriklad nikdy nenosi v penazenke viac ako 5 eur,vecne hladame automat aby si vybral peniaze,kolkokrat to skonci tak ze nenajdeme a platim ja ...alebo sme boli v metre a on zas nemal karticku cize nakup pre jeho rodicov som platila ja ze sak mi vrati...bolo to 17 eur...na druhy den som spomenula nakupovanie v metre , on si spomenul ze jooj sak ja ti musim vratit ale zase samozrejme nemal dost so sebou,nasledne dalsi den sme sli sadnut a platil onkede ja som si schvalne nevzala peniaze a mne povedal ze tu moju cast z uctu ( 5 eur) si mam odratat z toho 17 euroveho dlhu...a tym tema hasla a nikdy tie peniaze nevratil...
Dalsia situacia bola na vianocnych trhoch, pacil sa mi tam jeden prsten bižu za 7 eur ale na prv raz som si ho nekupila a on mi potom s tym pilil usi ze sak bol pekny, a ze sa mi hodil a ze by sme ho mali ist kupit atd. tak som si povedala ze ok ked mi ho tolko nuka asi mi ho chce kupit,sli sme tam a on nic,stal jak kol v plote,tak som si ho kupila sama, no co ma dojalo o mesiac si vsimol ze ho nemam na ruke...prisla otazka ze preco ho nenosim,tak som povedala ze preco by som mala a on ze lebo sme ho kupovali spolu a ja ze : ja som si ho kupila sama nemam ho od teba tak ho nosim kedy ja chcem a on ze to ti mam prstene kupovat ? ...tak som sucho poznamenala ze nemusi...
Dalsia super situacia : nechcela som ist jedno poobedie von lebo som mala vela ucenia,tak som navrhla ze dobre ale len hava vyvencit,no ked osm vysla preddom tak ma presvedcil ze sadneme aspon na kavu do blizkej restiky. nechala som sa presvedcit ale kedze som ratala s vencenim nemala som nic pri sebe.ked sa malo ist platit ( 8 eur) tak on tak na mna kukol lebo som podla "fiktivneho ratania " mala byt na rade a vravim mu ze no ja tu peniaze nemam a on ze dokelu ja mam len 5 eur...potom nastastie nasiel gastrac..ale dokelu naco vola frajerku sadnut ked nema so sebou peniaze...
Cele to nechapem , k jeho povahe mi to vobec nejde ako mi stale vravi ako ma miluje a ze by pre mna vsetko urobil a potom sa takto sprava...Co som sa zatial aj kamaratov chlapov pytala kazdy mi vravel ze ked vola babu von je automaticky vzdy ona pozvana a je uz len na nej ci sa rozhodne sem tam zaplatit alebo nie...Keby bol chudak bez penazi nic nepoviem ale myslim ze si zije nadstandardne...uz neviem ci to len ja tak vidim alebo kde je problem...poradte

xy:)

manzelka dostava veno od rodicov, ktore potom chudera musela odovzdat chlapovi a teda vrazit do spolocnej patriarchalnej domacnosti, kde bola hierarchicky tou najposlednejsou chuderou. okrem toho mala este aj vybavu, ktora vsak zostavala vyhradnym majetkom nevesty.

Lia86

Animka,

U nas aj po 8 rokoch v restike a vonku plati priatel. Este sa mi nestalo, aby si odo mna vypytal za benzin alebo polovicu z uctu v restike. Dokonca i ked som bola na VS, tak som mu nemusela prispievat na byvanie, az ked som zacala robit, tak mu kazdy mesiac prispievam na dom (ebergie...) taktiez nejaky cas byval on u nas a nemusel nic prispievat. Co sa tyka nakupov potravin, tak to sa striedame, podla toho kto ide na nakupy. Ale nikdy neriesime pol na pol, preboha. A inak, odjakziva bol chlap zivitel rodiny, to ako keby si bola na metarskej, tak aj tak by ste sli pol na pol? Nech si mysli kto chce co chce, podla mojho nazoru si ma chlap zenu hyckat, zaplatit ak idu spolu na drink alebo na veceru. Vypocitavy a zgrlavy chlap by u mna nemal ani najmensiu sancu. Tak, a teraz sa do mna obujte:)

AdamKrt

neohanajte sa tu so starou skolou....

Lebo podla starej skoly, ako hovori jeden kamarat, ktory sa mozno bude onedlho zenitm - by mal dostat muz od manzelky veno.... :-)))

betkacat

no ja neviem, ja som asi stará škola, keď priateľ má príjem a ty ovela nižší ako študent, tak by sa mal prispôsobiť programom k tebe, ked teda nie je ochotný za teba platiť...a spoločný čas by ste mali tráviť niekde vonku, ale ked rád niekde vysedáva, tak nech si to zaplatí a samozrejme aj tebe

siwonka

my platíme všetko na striedačku v obchodoch, ked sme v reštike tak kazdy polovicu alebo raz jeden raz druhy ako kedy.. no ale ked pozvem na narodeniny do reštauracie ja jeho, tak jasne ze zaplatim ja, a ked on pozval mna na narodeniny tak platil on..
on januara ideme spolu bývať a sme to vybavili tak, že sme si otvorili novy účet v banke a každý mesiac tam pošleme rovnakú čiastku a z toho to budeme platiť :))

a podľa mna nie je pekné, ked chlap čaká kym žena zaplatí

AdamKrt

pre :D kkatuli Včera 21:52

zlatokopka sa spozna nie podla vysky penazi, ktore pozaduje, ale ze ich pozaduje. Som zvedavy, kolko by vydrzal Tvoj vztah, keby bol Tvoj priatel dlhodobo nezamestnany a nemal peniaze. Zrazu by nemal na auto, na benzin, ani na restauracie a to co platil on, by si musela teraz platit Ty... Pochybujem, ze by si s nim este bola, podla toho, ako sa vyjadrujes.
----------------------

Kamarat mal taku priatelku - pekna ako obrazok, ruky obe lave, leniva jak vos, ale naroky jak zena krala Salamuna. Trochu mu trvalo, kym si uvedomil, ze jedina dobra vec, ktoru s nou urobil je, ze jej dal kopacky. No, kecam. Este by sa nieco naslo. Ze mal z toho zivotne ponaucenie, ze tadial cesta nevedie :)

Bol by som naramne zvedavy o niekolko rokov, kolko zien z tych, co pisu, ako im priatel vsetko plati, ho este bude mat za priatela, kolko dlho im vydrzi take priatelstvo, ci manzelstvo, nez chlapovi dojde, ze je iba dojna krava...

oh.my.gosh

animka, aj ja som mala taky vztah, ja som bola na strednej skole, cize prijem len chaby z brigad, a moj chalan, zamestnany, mohol peniaze prehadzovat vidlami. Ale pri plateni ked bolo teba platit, len ostal stat a nic nerobil,len ostat stat, zaplatila som ja, ani to nekomentoval. Proste napr. podkladnicka povedala ze listky do kina budu stat 200 sk, a on tam stal akokeby tam bol nahodou, nechaval to proste na mna. a ja som to vydrzala 2 mesiace!!! :D nic nie je horsie ako lakomy chlap. A po mne mal len jednu znamost, a viem od nej, ze sa rozisli, lebo bol lakomy. A ma problem najst si dlhodoby vztah, preco asi... Ak ho velmi lubis porozpravaj sa s nim, ale radim ti utekaaaaaj...a aby si od teba zobral na benzin, to uz je gol!

:D kkatuli

Môj frajer platí takmer za všetko, keď ideme na obed aj keď kúpi niečo iba mne, lebo som hladná, keď ideme vonku (alkohol), aj keď sa mi páči niečo v obchode (občas)... Ja zarábam a on študuje... Minule som sa dokonca naštvala, lebo som si chcela kúpiť niečo v obchode, ale on povedal, že mi to kúpi na ďalší deň a potom to už nemali... :D haha no som zvedavá na vaše názory, emancipované moralizátorky :D ... zlatokopka nie som, to by som bola s niekým iným... ale myslím si, že si zaslúžim, aby sa tento môj priateľ snažil vzhľadom na to, čo všetko mu tolerujem a že s ním vôbec som...

ta3

Animka, vobec nie si divna a cudujem sa, ze chces este nieco overovat, ja by som ho davno bola poslala k vode, jeho spravanie je pod uroven, nehovorim, ze muz ma platit stale, ale taketo spravanie, no nech ide docerta, som z toho normalne podrazdena, co sa mi stava iba zriedka