Je priatel žgrloš ?

Príspevok v téme: Je priatel žgrloš ?
animka

Sme spolu 3 mesiace, zo zaciatku vztahu mi kupoval same drahe cokoladky co ja lubim dokonca raz aj nahrdelnik a tak som sa citila blbo a obcas som navrhla ze ked sedime von ze zaplatim aj ja.Najprv nechcel no potom mu to zrazu uz nevadilo.Vzdy sme isli tak priblizne na polovicu,on kupil listky do kina ja som platila jedlo.A zjavne si na to zvykol natolko ze ked som mala narodniny rano zavolal ci ma objednat stol v restike co mam rada,tak som sa potesila ze mi chce urobit radost a zobere ma sa napapat a posediet.po tom nasom striedani som bola na rade s platenim ja ale tak ani nahodou som neratala s tym ze mam platit,ani len penazenku som nevytiahla.A on sa pri kase spytal ze kto plati? tak som nahodila ze mozem ja...a on ze dobre tak dnes plat ty ! pritom to nebol horibilny ucet, nejakych blbych 10 eur a on nie je clovek co by sa mal financne zle.Nejde mi o peniaze no zacala som si to podrobne po tomto vsimat , snazim sa precitat jeho vlastnosti.Spatne som si uvedomila rozne situacie : napriklad nikdy nenosi v penazenke viac ako 5 eur,vecne hladame automat aby si vybral peniaze,kolkokrat to skonci tak ze nenajdeme a platim ja ...alebo sme boli v metre a on zas nemal karticku cize nakup pre jeho rodicov som platila ja ze sak mi vrati...bolo to 17 eur...na druhy den som spomenula nakupovanie v metre , on si spomenul ze jooj sak ja ti musim vratit ale zase samozrejme nemal dost so sebou,nasledne dalsi den sme sli sadnut a platil onkede ja som si schvalne nevzala peniaze a mne povedal ze tu moju cast z uctu ( 5 eur) si mam odratat z toho 17 euroveho dlhu...a tym tema hasla a nikdy tie peniaze nevratil...
Dalsia situacia bola na vianocnych trhoch, pacil sa mi tam jeden prsten bižu za 7 eur ale na prv raz som si ho nekupila a on mi potom s tym pilil usi ze sak bol pekny, a ze sa mi hodil a ze by sme ho mali ist kupit atd. tak som si povedala ze ok ked mi ho tolko nuka asi mi ho chce kupit,sli sme tam a on nic,stal jak kol v plote,tak som si ho kupila sama, no co ma dojalo o mesiac si vsimol ze ho nemam na ruke...prisla otazka ze preco ho nenosim,tak som povedala ze preco by som mala a on ze lebo sme ho kupovali spolu a ja ze : ja som si ho kupila sama nemam ho od teba tak ho nosim kedy ja chcem a on ze to ti mam prstene kupovat ? ...tak som sucho poznamenala ze nemusi...
Dalsia super situacia : nechcela som ist jedno poobedie von lebo som mala vela ucenia,tak som navrhla ze dobre ale len hava vyvencit,no ked osm vysla preddom tak ma presvedcil ze sadneme aspon na kavu do blizkej restiky. nechala som sa presvedcit ale kedze som ratala s vencenim nemala som nic pri sebe.ked sa malo ist platit ( 8 eur) tak on tak na mna kukol lebo som podla "fiktivneho ratania " mala byt na rade a vravim mu ze no ja tu peniaze nemam a on ze dokelu ja mam len 5 eur...potom nastastie nasiel gastrac..ale dokelu naco vola frajerku sadnut ked nema so sebou peniaze...
Cele to nechapem , k jeho povahe mi to vobec nejde ako mi stale vravi ako ma miluje a ze by pre mna vsetko urobil a potom sa takto sprava...Co som sa zatial aj kamaratov chlapov pytala kazdy mi vravel ze ked vola babu von je automaticky vzdy ona pozvana a je uz len na nej ci sa rozhodne sem tam zaplatit alebo nie...Keby bol chudak bez penazi nic nepoviem ale myslim ze si zije nadstandardne...uz neviem ci to len ja tak vidim alebo kde je problem...poradte

AdamKrt

xy:) chcel som povedat len to, ze sa mohla zabudnut zmienit o roznych veciach, ktore robi jej priatel, ci financuje to a ktore ona berie ako samozrejmost a on moze mat na to iny nazor... Preto je pri konfliktoch najlepsie poznat verziu kazdej strany a na to stacilo, aby spolu lepsie komunikovali...

xy:)

vidis adam, a ty si mal pocit ze animka chce nieco viac? ja teda nie. nepride mi to tak, ze by chcela hrabat nieco, na co nema narok.

AdamKrt

Este k tym ciapkam pre lepsie vysvetlenie. Bolo to asi den-dva po Vianociach, ked dostala pod stromcek cca 3 rozne zimne ciapky, ako medzidarceky, aby jej to ladilo vsetko esteticky k dalsim darcekom a k hlavnemu darceku. No a nezobrala si vonku ani jednu ciapku, tak co na tom, ze mala 3 ciapky, ale ziadnu pri sebe, tak som jej kupil stvrtu. Od vtedy som ju naucil nosit v zime ciapky a z toho mam najvacsiu radost :)

AdamKrt

xy:)

priatelka musi zivit svoje deti, ma vacsie vydavky. U nas je to tak, ze ona si plati cestu ku mne, ale u mna ma zas o vsetko postarane. Ked to zratam, tak platim tak cca 90 percent a viac, ona ten ostatok. To sa tyka jedla v restauraciach a podobne. Vacsinou kupujem ja, obcas zaplati aj ona. Ale netahame sa o to, kto kolko.

Darceky - niekedy jej kupim len tak darceky, ktore necakala a je prekvapena.
Zatial nikdy nehovorila nic take, ze to sa jej paci, to chce. Ak aj nieco spomenula, nic som nehovoril a tajne som jej to kupil a neskor daroval. Bolo to vzdy nieco, co zmienila medzi recou, ale ani to tak nemyslela, ze to chce, len sa jej to pacilo. Avsak tak, ze by si povedala, to chcem, to mi kup, to u nas nefunguje.

Kupil som jej raz /okrem ineho/ ciapku ako jeden z mnohych darcekov pod stromcek. Sli sme vonku v zime a ona si ciapku nezobrala, zabudla ju. Vracat sa spat nemalo vyznam, drkotala zubami. Ale nic nepovedala, bola na to zvyknuta. Nepacilo sa mi, lebo som vedel, ze z toho urcite ochorie. Skocili sme hned to najblizsieho obchodu a kupil som jej peknu ciapku podla jej vyberu, aby sme mohli pokracovat v prechadzke mestom...

Co sa tyka aj darcekov pod stromcek, ci narodeniny, meniny - tak keby som to ratal, je tam tiez velky nepomer, co jej dam ja a o kolko menej mi da ona. Ale mne to nevadi, mam vsetko, co potrebujem. Hovorim jej vzdy, ze ona je moj najlepsi a najkrajsi darcek

Lia86

Betkacat,

Ved to chceme vsetci, byt milovany a hyckany a milovat a hyckat, no nie? A nie riesit kto je na rade s platenim drinku...

xy:)

podla mna by mal byt chlap gentleman so vsetkym, co k tomu patri. tj ze ma pozve na kavu, ze po chodoch dole ide predomnou aby ma chytil, kebyze nahodou zletim dole, ze mi podrzi dvere. ale to nie je o peniazoch. praveze peniaze ukazuju pravy charakter cloveka.

Lia86

Adam,

podla mna sa da hyckat aj inak ako peniazmi, ci? Myslim si, ze vydrziavanie nie je ked ti chlap kupi vonku drink, ci to si az taky uzkoprsy? Keby mi kupoval handry a vsetko naokolo, nevravim, ale to si vsetko financujem sama, ci handry, ci kozmetiku, parfemy, auto... Dokonca kupujem drahe handry aj jemu, bo viem ake ma rad znacky a ako si na ne potrpi. Takze sa nestelujem do pozicie tovaru, ktory sa casom opotrebuje a treba ho vymenit. Asi si este nezazil hyckanie zo strany zeny (aj ine ako financne)... Ty vnimas zeny ako tovar? hmmmmm...

betkacat

vidíš adam ako si to pekne napísal lie, ved animka nič inšie nechce, len aby ju ten jej hýčkal a ona mohla jeho

xy:)

adam a ty si na tom ako? ked ides s priatelkou, nieco sa jej paci, kupis jej to? alebo nie? alebo jej povies ok, kupim ti to, ale ty platis veceru?

AdamKrt

Lia86:

to mas tak. Ked su rovnocenni partneri, tak hycka muz zenu a zena muza. Ked to ide iba jednym smerom, tak je to vydrziavanie... Potom nadavajte na chlapov, ked sa staviate do role tovaru, ze opotrebovany nechcu a radsej novy...