Lanove semiacka

Príspevok v téme: Lanove semiacka
anonym888

Ahojte, je tu niekto kto absolvuje tuto kuru ?
Uz lanove semiacka uzivam priblizne takmer mesiac pravidelne. Rozhodla som sa tak po tom, co som uz vycerpala vsetky moznosti zbavenia sa akne... zatial nevidim nijake zmeny, lepsie povedane, ziadne... myslite si ze to casom pride ? Nemam ani pocit ze by sa mi cistili creva alebo ze by som sa citila nejako inac...
Mozno to uzivam zle..neviem. Kazdy vecer si rozomeliem cerstve dve - tri male lyzicky semiacok, pridam dve lyzice jogurtu a od oka si nalejem lanovy olej, priblizne dve tri lyzicky... alebo by som to mala presne ? Neuzivam popri tom nijake caje ani nic ostatne co tam bolo doporucene :/ nejake cviklove stavy alebo nieco.. len si vzdy po tom vypijem zensky bylinkovy caj..moze byt aj to dovodom ?
Alebo to este uzivam malo a nemam cakat tak rychlo nejake zlepsenia ?

RNG

Zahrievanie lanovych semien "az zacnu krasne vonat je prazenie. Tym sa znici znacna cast biologickych hodnot. Lanove semena sa da mlet na kavomlynku typu ako mixer za studena.

sweet_lolitta

ja som si kupila specialny "vroubkovany" maziarik, vola sa suribashi a je specialne na drvenie tychto semienok. videla som ho uz aj u nas vo viacerych bioobchodoch.

Ja si nim doma pripravujem tzv. GOMASIO- sol + lanove (alebo ine) semienka. Sypem si to na ryzu ci inu obilninu, namiesto soli- ma to taktiez liecebne ucinky na organizmus, posiluje to krv atd.

Priprava je asolutne primitivna, na suchej panvici oprazim 1 diel soli, potom dam do maziariku. Nasledne nasypem na teplu panvicu semienka a nahrievam az kym nezacnu praskat a krasne voniat. Tieto pridam k soli v maziari a kruzivymi pohybmi s tlcikom (neviem ako sa to vola po slovensky) to miesam, kym sa tie semienka nepodrvia o tie vrubky na 80%.
A je to :)

mirka 23

napr. na kavovom mlynčeku. Musia byť čerstvo namlete, vtedy obsahuju tie zdrave olejčeky, ktore čistia čreva. Namlete kupovane su už vyschnute.

BA

Keď semiačka pridáte celé napr.do jogurtu ovplyvnia len peristaltiku čriev, čo tiež je dobré. Na zisk výživy zo semiačok pre naše telo je treba ľanové semienka podrviť, pomlieť

sweet_lolitta

skuste si lanove semienka pridat napr. do ryze, pocas varenia (hned od zaciatku) - vareny lan zacne vypustat zo seba gel (ktory nie je citit a v obilnine ani vidiet) - premazava to vnutri organizmu klby, navazuje to na seba prebytocnu sol v tele a cisti to creva :)

hammel

Mimochodom ak pijete mlieko tak ho vylúčte zo stravy jednak je nezdravé a akné len a len zhoršuje. Prečistite si črevá určite sa to zlepší.

hammel

Mimochodom ak pijete mlieko tak ho vylúčte zo stravy jednak je nezdravé a akné len a len zhoršuje. Prečistite si črevá určite sa to zlepší.