Sprchujete sa každý deň?

Príspevok v téme: Sprchujete sa každý deň?
sprcha

Začala som študovať v Bratislave na VŠ a bývam na internáte. Spolubývajúce ma začali osočovať, vraj sa nesprchujem každý deň a preto naša izba smrdí. Vraj dnes sa každý normálny človek sprchuje minimálne raz za deň. Nemyslím si, že majú pravdu. Sprchujem sa dvakrát do týždňa a myslím si, že to úplne stačí. Ony sú síce v sprche každú chvíľu, zato ale na stole a posteliach majú bordel, všade zvyšky jedla, dokonca aj v skrini. Ak v izbe teda niečo smrdí, nie som to ja, ale tieto rozkladajúce sa zvyšky jedál. Kôš vynášam iba ja, lebo ony na to kašlú. Aký máte názor na to sprchovanie? Myslím, že 1 - 2 x do týždňa je prirodzená norma. Doma sme sa kúpavali (sprchu nemáme) raz za týždeň a zato sme vyrástli a boli zdraví. Ani moji rodičia sa nikdy nekúpali častejšie. Keď som to teraz spomenula mame, tak iba mávla rukou a povedala, že sa mám na to vykašľať,že sú to nejaké fajnové pipky a robia sa dôležité. Lenže ja s nimi musím byť každý deň a tie ich posmešky mi už začínajú liezť na nervy. Keby sa radšej učili, ale stále sedia pred zrkadlom, maľujú sa a zabávajú. Takto som si vysokoškolský život nepredstavovala.

Nephilim

Inak to aká je telesná vôňa človeka závisí aj od toho, čo konzumuje daná osoba a ako sa stravuje, pot predsa z tela odvádza škodlivé látky a ak je veľmi výrazný, tak naše telo nám signalizuje, že niečo nie je v poriadku...Nemusí to byť len preto, že sa niekto sprchujem menejkrát do týždňa, hoci malá frekvencia umývania tela má samozrejme tiež svoje dôsledky.

rybicka

Prilisne potenie sa da riesit aj puzitim Baby Wipes (jenorazove navlhcene obrusky na detske ritky) inac by clovek v lete potrebocval sprchu aj niekolkokrat. Prilisne sprchovanie v horucej a chlorovanej vode skodi aj pokozke aj celemu organizmu - chlorine: bad for you!!

martina0222

LOL, áno, sprchujem sa každý deň.
Sprcha, nehovor, že si o tom nikdy pred tým nepočula, že sa väčšina ľudí sprchuje denne.

Nephilim

Ako často sa sprchovať? Hmmm, u mňa je to tak každý 2 - 3 deň. Ono to závisí napríklad aj od práce, ktorú človek vykonáva, ak pracuje so zvieratami, na statku, v kuchyni, proste robí niečo, pričom sa poriadne spotí alebo niečím napáchne, tak aj každý deň, ked je to nutné. Ale podľa mňa by sa to nemalo preháňať. Napríklad ráno celkom postačí rýchla sprcha len s vodou a sprcháče použiť už skôr na konci dňa.
Raz som na túto tému čítala článok a aj rozhovor s jednou lekárkou. Išlo tam o to, že príliš časté sprchovanie a používanie rôznych sprchových gelov, šamponov a mydiel, skôr škodí ako pomáha - narúšajú prirodzený obranný filter pokožky a tak sa do tela cez kožné pory môžu ľahšie dostať rôzne vecičky, ktoré nám môžu spôsobiť zdravotné problémy...A propagácia pričastého sprchovania je skôr premyslená stratégia firiem pôsobiacich v kozmetickom priemysle. Je to niečo ako taký hlas, ktorý vám hovorí, že ak sa nebudete denne sprchovať 2x, ráno aj večer s použitím rôznych prípravkov, tak budete špinaví.

Bager1

ja sa sprchujem vtedy ked si zacitim ako mi smrdia gule a zasrana rit..cize to je asi tak-kazdych 6,7 dni.inak to neriesim. aj ma frajerka nehala koli tomu ze som humusak :D ze mam oskvarky na slipoch a tak ze sa za mna hanbi