Preventívka - áno/nie/ako často

Príspevok v téme: Preventívka - áno/nie/ako často
Hm ?

Chlapi, chcela by som sa vás spýtať,či chodíte na nejaké pravidelné kontroly /raz za rok atď/ s pipíkom. My ženy chodíme pravidelne, tak by som chcela vedieť, či sa aj vy staráte o svoje zdravie tam dole nejak pravidelne. Bavila som sa o tom s priateľom a ten mi povedal, že nevie o tom, že by ste mali nejak pravidelne chodievať a vraj vám stačí samovyšetrenie. Čo vy na to ?

generalist

samozrejme, ze moj predosly prispevok bol smerovany na Inner ak to niekto nepochopil,,
a este nieco osobna hygiena pred sexom by mala byt samozrejmostou pre oboch partnerov, ak si ho ten tvoj nevie dat do pucu, tak ho to nauc :)

generalist

absolutny suhlas s bibi, neviem co tu riesis urol. prehliadky chlapov, ked mas staleho partnera, ktory nie je kurevnicek, a nepocituje ziadne symptomy tak logicky sa da predpokladat, ze je pohlavne zdravy,,
ty si akoze myslis ze pri beznej uro prehl. mu doktor bude robit vyseterenie na chlamidie a ine svinstvo, vsak mu len max. skontroluje gule, prostatu, da ho vystat, spyta sa ci nepocituje nejake subjektivne potiaze a dovidenia,,,
ak by napr. mal zapal moc. ciest a ty sa bojis ze to mozes nevedomky od neho dostat tak to je riadna blbost, pretoze by urcite zacal citit nejaku bolest, niektori sa ani vystat nemozu taka je to bolest, tak mi povedz jeden rozumny dovod na pravidelne urol. prehliadky muzov do povedzme 40ky

vevericka

neviem mne robila cyto kazdorocne od 18tich, ale napr pecenove testy mi nechcela robit ak som si nebola pravidelne po recept na hak, teda ak mi ho lekaren nechala, lebo ked recept nedostane poistovna, tak je to nechcu preplacat..tak ak by jej nepreplacali ani cyto nerobila by mi to

bibi123

vevericka-pred tym boli limity od 20, potom 21, asi to kazdy rok-dva posuvaju... inak je otazne, ci to cyto naozaj robia, alebo len odoberaju nejake vzorky a zenam povedia nieco ine... lebo mi nejde do hlavy, preco by to nejaka dr. robila, ak by jej to potom poistovna nezaplatila...

vevericka

ja mam tiez gyndu v Ba a este mi nepovedala, ze mi neurobi cyto..tak asi ako ktora..akurat som to citala na stranke uradu nad dohladom..ze od 23..ale to plati od 2008 a to som bola pred tymto limitom a preventivku mi spravila aj tak a to som predosle mala negativne, teraz uz mi to je jedno..som v limite..aj ked je to blbost..vsade pisu o tom ake su zeny nezodpovedne a nechodia na preventivky a obmedzia to, co ak v tom intervale 3 rokov zena ochorie a nebude o tom vediet?

bibi123

vevericka-nemam to zo svojej hlavy, viem, ze tak robi dr. erenova, dr. Mayerova a este vela inych doktoriek tu v BA, ked som mala 17, 18, tak sa to robilo normalne a potom prisla zmena legislativna, od kolkych rokov sa to preplaca a tiez sa to nerobi kazdy rok, ale kazde dva a az tusim po 50tke sa tobi kazdorocne... cyto vraj robia len na dedinach, lebo tam je malo zien a maju cas sa s tym hrat... suhlasim, ze by sa to malo robit u sexualne aktivnych zien bez ohladu na vek, pretoze zena sa sama sebe nemoze pozriet do vnutra, ci je tam v poriadku, ale chlap to ma vsetko vonku, takze sa moze kontrolovat...

vevericka

bibi kde si vycitala ze je to az do 23?? ja chodim pravidelne na gyndu na stery kazdy rok, ak sa nahodou omeskam a idem si pre predpis, uz ma aj bombarduej, ze treba preventivku..

mate59

v rámci preventívnej prehliadky chodia dostanú dopor. na urológiu,každé 2 roky,po 50-tke chodia na urlg. raz za rok,potom doporuč. netreba,len sa objednať stačí.
Vyšetrenie spočíva vo vyšetr. moču a krvi- markery na rakovinu prostaty,sonovyšetrenie moč.mechúra a ľadvín a vyšetrenie prostaty pohmatom cez rektum.Lekár sa pýta na eventuálne problémy.
Ja chodím pravidelne.