Recepty - refluxná dieta

maga

dobre rady-dobre recepty. len v kralovskom chlmci je gastro lekerka taka arogantna, nie ze nema literaturu ale ani menovku. No neviem dodnes od jesene co sa deje s mojou matkou.Jej najlepsi recept je arogancia-clovek od nervozity co pri nej prezije doma sa vyzvraca a uz nic v zaludku nepali

samko r.

Silvias, ak ti nikto neporadí, alebo neporadil, napíš tu, lebo ja som si tú brožúrku čo som v tejto téme písal 29.3.2007 o 18,05 hod. "zaobstaral" v takejto ambulancii a ak bude treba, tak ti to aj nejako tu napíšem, alebo sa mi aj zdá, že tu máš uvedený mail. Len napíš, či to tak súrne potrebuješ. A neboj sa nie sme "škroby", kto môže poradí, len tu nikoho nieto.

RNG

Travenie a vylucovanie zaludocnych stiav a enzymov treba napravit a doplnit o chybajuce zlozky a nie vyhybat sa jedlam, ktore dodavaju pestrost potrebny pre telo.

colina

Nesmie sa: ovocie a zeleninu zbavovať šupy,mak,kakao,čokolada,strukoviny,cibula,kapusta, kečup.paradaj.pretlak,kysnut,čerstve pečivo,droždie,pomarančovi džus,menej papriky na maso ked dusite a vlastne všetko čo sposobuje ťažkosti na bruško.Dufam že som na nič nezabudla.Prajem vela zdravička.

samko r.

Dievky, treba skočiť ku gastroenterológovi, v čakárni má takú bordovú knižku resp. brožúrku vo formáte A5 o refluxe, šup do kabelky a tam máte naozaj všetko.